Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves babám "nem tud"...

Féléves babám "nem tud" cumisüvegből inni. Ismeri valaki a problémát?

Figyelt kérdés
Ez már 3 hónapja tart, és most olvastam erről egy német cikket, kíváncsi vagyok, küzd-e valaki ugyanezzel: kb. 120g után kiüti a kezével a cumisüveget, és nem hajlandó tovább enni. Félálomban van esélyem, akkor megeszi még a maradékot. Sokszor csak közelítek vele a székhez, ahol szoktam etetni, és máris ordít, de legkésőbb a cumisüveget meglátva elkezdi. Ha rajta múlik, 6-7 órát is elvan inkább kajcsi nélkül. Állítólag van olyan, hogy az evésnél kimarad az a rész, amikor a cumit elengedi, hogy megtelhessen, így egy idő után annyira összepréseli, hogy nem jut bele több tej, és feladja. Ti mit gondoltok erről? Valaki tapasztalt már ilyet?

2012. máj. 5. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A leírásodból nem sok derül ki arra vonatkozóan, hogy hogyan eszik, gyorsan vagy lassan, nehezen szívja? A 120 ml-t mennyi idő alatt eszi meg? Az idővel (türelmével) vagy inkább a mennyiséggel van a baj?

Próbáltál már másfajta cumisüveget? Nagyobb lyukút, gyorsabb folyásút?


LEhet, hogy tényleg azon dühödik be, hogy nehezen jön a tej neki, de az is lehet, hogy túl sok levegőt nyel, és feszíti a gyomrát, azért nem akar többet.


Az, hogy sír, természetes, hiszen őt is frusztrálja a kudarc.

2012. máj. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5hónapos kislányom ezt csinálja 2 hete csak 120-at eszik egyszerre,én pozíciót váltottam ráfektetem egy nagy párnára mellé fekszem és így megissza,ja meg teszek a megkészített tápszerbe egy evőkanál tejpépet.Ma már megint 180-at evett.:)
2012. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok minden méretű cumival próbáltam,de amit írtam az úgy néz ki bevált.Én is itt kaptam a tippet hét elején.
2012. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy nem reagáltam eddig, nem mintha nem lenne fontos, de sajnos nem jutottam ide.

Szóval 2-es babylove cumit használunk, most vettem egy nuk first choice - t, kipróbálom.

A 120 ml - t megissze kb. 3 perc alatt, aztán vége. Néha már 50 ml után. Az nekem is bejön általában, hogy utána berakom a kiságyba és ott folytatjuk, de 180-nál többet ott sem eszik. Csak szeretném megtidni az okát, hogy esetleg tudjak neki segíteni, mert ugye az ágyat is lejjebb kell lassan engedni ... .

Köszönöm, ha van még ötletetek.

2012. máj. 9. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!