Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok babátoknak (8 hó)...

Mit adtok babátoknak (8 hó) tízóraira és uzsira?

Figyelt kérdés
A gyümiken kívül érdekelnének tippek.

#tízórai #uzsonna #babának étel
2012. máj. 6. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én babám csak gyümit eszik, délelőtt és délután is, de próbálok csalni, mi krumplipürét ebédelünk és kapn fog ő is belőle, pici sóval, másként nem eszi meg, ennek is örülök.

Néha elfogadja a túrót gyümölcssel és babakekszet is.

2012. máj. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igazából nagyon nehéz helyzteben vagyok, mert alig akar megenni valamit. Mondjuk édes dolgokat megeszi (barack, sütőtök, tejpép, körte, stb.) de azt gondolom, hogy így elég egyoldalúan táplálkozik. Kéne borsót, meg különféle zöldségeket is ennie szerintem.

Ott lehet a gond (amit persze nem bánok) hogy fél éves koráig kizárólag anyatejes volt, íyg csak az édeseket szereti.

A neten pedig nem találok ötleteket arra, hogy mit adhatnék még enni, nem találok pl egyszerű, könnyen elkészíthető recepteket.

2012. máj. 6. 11:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom is csak anyatejes volt fél éves koráig, de mi szerencsések vagyunk, szó szerint mindent meg eszik amit főzök. Ami édes, és esetleg ízlik Babódnak: sóska ( ebbe még a babáknak is kell tenni kis cukrot, mert ugye savanyú, és úgy csinálom, hogy megfőzöm a sóskát külön, kis krumplit főzök, majd mindkettő levét leöntöm, összeöntöm őket, teszek rá natúr joghurtot, kis cukrot, és főtt tojás sárgájával pépesítem, édes íze van, mégis sok értékes tápanyagot visz be vele a gyerkőc), megpróbálhatod, hogy almát pürésítesz husival ( persze ha már eszik húst) és kis répával, ez is édeskés lesz , cékla-alma nagyon finom édeskés együtt, natúr joghúrt-túró gyümölccsel, zabkása almával-körtével.... rengeteg variáció van , bocsánat ha olyat írtam amit már esetleg próbáltatok...

2012. máj. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom már 9 hónapos, anyatejes, de a gyümölcsön kívül alig eszik mást... Tejmentes diétát tartunk mindketten egy éves koráig, így sok minden eleve ki van lőve. Uzsonnát nemrég kezdtem el adni neki, Milupa HA tejpépet szokott enni magában, gyümölccsel, Hipp babamüzlit gyümölccsel, fél kölesgolyókat ropogtat, pici falat bio margarinos kenyérbéldarabkákat majszol. A főzelékeket képtelen vagyok belediktálni, ha gyümölcshöz keverek husit, arra is fintorog. A mai ebédnél megevett pár répa- és krumplikockát apósom húsleveséből.

Nem tudom mit tenni, erőltetni nem szabad, így rajta múlik, mikor jön meg a kedve...

2012. máj. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A Kismamablogról töltsd le a két Babaszakácskönyvet, szerintem sok jó ötlet van benne.
2012. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!