Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet nézetni a baba...

Mikortól lehet nézetni a baba IQ-t?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Jesszusom, már ilyen is van?

Egy egészséges babát szerintem nem vizsgáztatni kell, méregetni kell, hanem folyamatosan fejleszteni, amennyire csak képes vagy rá. Ilyenkor még nincsenek elrontva, nem lusták, mindenre kíváncsiak. Játssz vele sokat, énekelj neki, táncoljatok, építsetek, mondókázzatok, tapsoljatok.

A felnőttkori tesztek is meglehetősen különböző eredményeket adnak, nem beszélve arról, hogy egy csomó féle intelligencia van, ezeket mind különféle módokon lehet mérni.

Megnyugtatna Téged egy szám, ha valaki úgy "mérné", hogy a babád 140-es? Eldicsekednél vele a játszótéren? És, ha azt mérik, hogy 66 és minden más gyereknek meg 150? Megharagudnál rá? Tényleg érdekelne, mire jó ez a felmérősdi! Miért kell versenyeztetni őket már baba korban? Mindig annak kell örülni, amit éppen megtanul, nem sok jelentősége van annak, hogy másokhoz képest mikor. Az egyik gyerek járni tanul meg korábban, a másik beszélni. Ha valami probléma van a babával, azt az orvos észre veszi, de ehhez csak figyelni kell őket. (Hallás, látás, mozgás, érdeklődés, stb.)

2009. jún. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Elvileg vannak tesztek már másfél éves gyerekeknek is, de szerintem teljesen felesleges.

Akkora nagy a hibaszázéka ezeknek a méréseknek, hogy nem adnak ekzakt eredményt. A szakirodatom szerint 12-14 éves korra vannak az első olyan tesztek, amelyek már figyelemre méltóak.

A babáknak, kisgyerekeknek készült tesztek nagyon jól tréningezhetőek, akármelyik mérésnél akár 1/3-dal meg lehet 1 nap foglalkozással emelni az eredményt.

Szerintem ne helyezzétek se magatok, se a gyereket nyomás alá, nem éri meg.

(pszichológus)

2009. jún. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Jó ég... Mi a francnak baba IQ-t nézetni? Más bajod nincs? Mit kezdesz az eredménnyel? Ha magas lesz, akkor ettől leszel büszke rá? Ha alacsony, akkor meg frusztrált leszel, hogy hülye a gyereked? Az a baj, hogy bármelyik lesz az eredmény, mindenképpen úgy fogsz viseledni, ami a gyerekre NEGATÍV hatással van. Az se tesz jót, ha ajnározva van, hogy ő a legokosabb, és az is káros, ha butának kezeled, mert előbb-utóbb annak megfelelően is fog viselkedni. Ne tegyél a gyerekre TELJESÍMÉNYKÉNYSZERT, csak ártasz vele. A későbbeikben is fejleszd, szeresd, bátorítsd, hogy érdeklődő, nyitott, magabiztos kisgyerek legyen belőle.
2009. jún. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Aki idáig nem tudta hogy mi az a baby IQ annak itt a link: [link]

vagy félreértette a kérdést.

Szerintem nagyon hasznos lehet. Mi a Baby Einsteint nézzük angolul, és már nagyon sok mindent tud belőle a 15 hónapos lányom. Mondjuk mi itthon angolul is beszélünk. Mi kb. 6-8 hónapos korban kezdtük. Egyébként is akkortól ajánlják. Persze mindig csak annyi ideig nézzük amig a baba igényli és leköti. Ez kezdetben nem volt több pár percnél. Ma kb. 20 percig nézi reggelente.

Hol tudsz hozzájutni a baby iq-hoz magyarországon?

2009. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

[link]


Itt vannak filmrészletek.

Szerintem akkor érdemes elkezdeni, amikor már bizonyos dolgokat megért, felismer (pl. megkérdezed hol van anya-apa, akkor rámutat, mesekönyvben felismer egy-két állatot, a játékai közül ki tud választani egyet-kettőt, amit megnevezel, tükörben észreveszi magát, érdeklik a babákról készült képek stb.) Én úgy gondolom, ez is egy fejlesztési lehetőség, és tapasztalataim szerint inkább olyanok nyúlnak az ilyen vívmányokhoz, akik amúgy, hagyományos módszerekkel is az átlagosnál többet foglalkoznak a gyerekükkel. Ezt nem úgy kell elképzelni, h' az ember odaülteti a gyerekét, aztán megy a dolgára. Épp az a lényege, h' együtt nézitek, beszéltek hozzá. Nyolc-tíz hónapos korban olyan elementáris erővel nyílik ki egy baba elméje, h' szinte óráról-órára új dolgokat tanul. Szóval minden kritika ellenére én nem tartom ördögtől valónak, és nem gondolom, h' vissza kéne térni a csutkababázás korszakába. Ez egy választási lehetőség: vagy él vele az ember, vagy nem.

2009. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat de látom nem mindenki értette a kérdésem nem a babát akarom tesztelni ....ajánlom mindenkinek mert nagyon érdekes dolgok ezek
2009. jún. 24. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!