Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babátokkal mit...

10 hónapos babátokkal mit esztek, s hogy telik napotok?

Figyelt kérdés

Én igyekszem mindent adni neki, amit mi is fogyasztunk. Vannak kedvencek. De a többségében igen madárka adagot eszik. Nem nagyétkű a kisfiam. Sajnos az etetőszék nem a kedvence. Ha közösen eszünk 10 perc után forog, nyűgös benne. Tejtermékeket is adok neki, kis katonákat, gyümölcsként csak banánt és narancsot fogad el.

Mi este 8-kor alszunk, átalussza az éjszakát. Reggel 6-körül ébred. Boltba megyünk, reggelizünk, majd 10 körül alvás, 1/2-1 órát alszik. Majd megkezdi egész napos teendőjét, a lakást körbejárja, kéri a kezem, s sétálunk körbe körbe. Párszor elengedi, próbálkozik egyedül. Ez jó lefárasztja. Délután pihike, hasonlóképp mind délelőtt. Jó időben sokat kint vagyunk az udvaron, hintázunk, homokozunk, pajtásozunk. Este fürcsi előtt bilizés. A hiba csupán ott rejlik, hogy egyedül nem igazán van el. Pedig vannak játékai, a konyhában is adok neki mindig valamit amivel leköthetné magát, s ehelyett inkább a nadrágom huzza, nyöszörög, sír, hogy foglalkozzak vele.10 hónaposan mi így vagyunk.


2012. máj. 7. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Még nem eszi a "felnőtt" kaját és nagyrészt pürésítek mindent, mert még csak most bújik az első 2 foga. Mérsékelten azért fűszerezem az ételeit. Nagyon jó evő, bármennyit bármiből megeszik. Kb 10 perc sem kell és bevágja az adagját.

Az éjszakánk nyugtalan, rengetegszer ébred, de a rendes kelés 8 körül van. Aztán 10-11 felé el is alszik max 1 órára. Délután is alszik max 1 órát, néha 2szer is. Most tanult megállni, mmindenhova mászna fel, így a napom abból áll, hogy szedem le a bútorokról, és pakolok vissza a polcra. A játékok mostanában nem nagyon érdeklik.

A bili még nem jutott eszembe, majd jövő nyáron fogunk csak foglalkozni vele.

Nem hagyom soha egyedül, mert mindenhová mászik, de amúgy elpakolgat magában. Kézben nem sokszor van.

Pénteken lesz 10 hónapos.

2012. máj. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kislányom nagyon jó evő, tényleg mindent meg eszik amit főzök neki ( legtöbbször még külön főzök, s pürésítek, mert még nincs foga , de azért kap darabosat is, csak elég lassan eszegeti, így főétkezéskor inkább pürésítek) , imádja a gyümölcsöket, tejtermékeket , állandóan enne, nem lehet előtte úgy enni, hogy ő ne kapna :) Naponta még 4szer cicizik. Reggel 7-8 között kel, szopizik, utána én reggelizek ( általában kunyizik joghurtot, vagy kis kenyér falatokat :) ) , kis játék míg én megcsinálom a reggeli rutint, aztán 10-11 körül tízórai, utána 1 óra szunya. Ébredés után ha jó az idő kimegyünk az udvarra kicsit, ha engedi én kertészkedek, teszek-veszek , majd ebédfőzés, 2-3 körül ebéd, utána cicizik, majd játék, nagyon szeret mesekönyvet nézegetni, pakolászni( sajnos még nem mászik, nem kúszik, most készülünk dokihoz emiatt). 5 körül még egy 40-50 perces alvás, majd uzsonnára cicizik, este 8-negyed9 körül fürcsi, utána szopizás. Későn alszik el, 10-fél11 körül.
2012. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
jaj, az még lemaradt, hogy éjjel 1-2 szer ébred, de szerencsére csak a cumit kell odaadnom, és szunyál tovább :)
2012. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12.28-as vagyok, Ti a házimunkával hogy boldogultok? Én állandó lemaradásban vagyok, vagyis úgy érzem, mire a végére érnék, kezdődik minden előröl...vagyis sosem érek a végére :)
2012. máj. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én nem csak úgy érzem, így is van. elsősorban mindig a gyerek ruháit mosom, vasalom, s már a férjem szokott szólni, ami ruhánkat mikor mosom, mert már nincs lassan gatyája:)mi ez ha nem káosz, lemaradás.
2012. máj. 7. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Az én lányom még csak 9 és fél hónapos, de gondoltam, éleírom, hogy vagyunk. :)

Nagyon aktív baba, kúszik, mászik, mindenhol feláll, sétál kapaszkodva, rámol, pakol, mindent a szájába vesz... :)

Egyre okosabb, megmutat dolgokat, ad puszit. De nem nagyon "beszél". :D Csak eeee,ööööö, még nem mondja, hogy babababa meg ilyenek.

Még külön főzök neki, vagy bébiételt kap, de belekóstolgat azért már néha ami kajánkba is.

Még csak két foga van, nemrég bújtak ki.

Néhány napja csak egyszer alszik naponta, most próbálok új napirendet kialakítani.

Most bírta ebédig, most alszik. Viszont már annyira álmos volt, hogy alig evett.

Így viszont, hogy egyszer alszik, nyugisabb az éjszaka, csak 1szer ébred és gyorsan vissza is alszik, esetleg pár kortyot iszik. És reggel is tovább alszik, 6 helyett 8ig. :D

Hintázni ő is szeret, szereti a babakocsizást, a kutyák nagyon érdeklik és szoktunk vadkacsákat etetni, nagyon élvezi. :)

A játékok mostanában őt se annyira érdeklik, de minden más, amit nem szabad, igen!

A bili még nekem sem jutott eszembe.

Hát, így vagyunk mi...


Szép napot mindenkinek és jó babázást!!!!

2012. máj. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 10 hós múlt a baba.

Reggel vagy fél7kor kel, vagy 8 körül (van, hogy visszaalszik a kettő közt), és így már csak ebéd után alszik, akkor 1,5 órát kb. Reggel 240tápit eszik, majd 10 körül gyümilevet iszik. Délben kaja, leginkább csak a "felnőtt" kaját eszi, azt is módjával (ritkán eszik 200 körül) Aztán szunya, majd 3-4 közt tápi (mivel nem hajlandó inni, ezért most a tejpép helyett tápi van), 6 körül túrókrém, vagy pogácsa, imád rágcsálni. Este 8 körül fürcsi, majd alvás. Ha megébred éjszaka, általában elég a cumi, ha nem, akkor van valami, olyankor köztünk alszik. :)

A baj nálunk is ott van, hogy egy nap kb 10 percet van el... Azt sem egy huzamban.Ha itthon van a nagytesó, akkor néha elszórakoztatja, de a lakás nálunk is úszik...

2012. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem bántásként,de a bilizés felesleges,nem érti még.Barátnőm is ültette már 6 hónaposan,és még is 2.5 évesen lett szobatiszta,sok visszaesés árán.
2012. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Lányom ma 10 hónapos! Ami fix és ugyanaz párhetes kora óta az esti fürdés és tápszer után az egyhuzamban való éjszakai alvás! Nem ébred éjelente, alszik nyugodtan! Reggel hallom hogy játszik a másik szobában az ágyban de max fél óra múlva ébreszt a tápijáért! Azt köztünk eszi már meg és így vissza is alszik velünk ezáltal a napunk 10kor kezdődik :D Nagyon jó baba csak épp ő is madárka adagokon él :) Én minden házimunkát megtudok csinálni mert tök jól el van egyedül... néha már túl jól is :/ nem valami nagy apa anya igényű gyerek! Nyugodt természete van! Lassan elindul! Ha mondom a mama kutyája nevét, hogy Rudi akkor ő hangosan vau vau-zik :D Ha babát lát akkor visítva örül és kiabálja hogy BABA! Ha nem kell már neki több az ebédből akkor mutatja a fejecskéjével hogy nem! Mindent eszik amit mi is pedig csak nem rég jött ki a 4 foga! És igen fog.... Moira! A rágó fogak csak nagyon sokára fognak kijönni a babáknak, te addig pürésíteni fogod az ételt?? Tudod milyen erős a kis ínyjük? Lányomnak sincs rágó foga elhiheted 10 hónaposan de olyan szuperúl pakolja oldalra a kajákat hogy lesen milyen ügyesen rág.... Szóval nem okoskodok de egy 10 hónaposnak már kell darabosat enni ha egy ha két foga van :/ Bilizés? Ááááá kicsi még ahhoz :) nem értené a drágám mit akarok! Ő tutira a fejébe húzná és úgy indulna utjára a lakásban :)
2012. máj. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!