Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudom a tejemet szaporí...

Hogyan tudom a tejemet szaporítani, ha az egyik cicimben kb fele termelődik mint a másikban?

Figyelt kérdés
egyik cicimből csak 40-50-eket tud szopizni, míg a másikból megeszi a 70-80-at is. most 10 napos a babám. elkezdtem inni a tejszaporító teát is napi 4 bögrével, és odafigyelek az étkezésre, és sokat iszok (napi 3 liter) mit tehetnék még ezen kívül?

2012. máj. 7. 11:14
 1/9 anonim válasza:

Szia! Először is nyugodj meg, annyi tejed lesz, amennyi a babának szükséges!

A lényeg, hogy tedd gyakran mellre és kezd azzal amelyikben úgy érzed kevesebb van. Minél több inger éri, annál több termelődik.

Engedd el magad és élvezd a meghitt pillanatokat!

Én a nulláról hoztam vissza és 7 hónapig kizárólag szopizott. Most 9 hónapos és még főként szopizik, de már hozzátáplálva.

Sok sikert!

2012. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Jól írja az első, tedd mellre amikor csak szeretné a Kicsi :)


Egyél-igyál továbbra is rendesen és pihenj amikor csak tudsz. Urtica Urens homeobogyó nekem nagyon bevált tejszaporításra (a gyerekorvos letiltott a teáról, sok babának hasfájást okoz), valamint minden szopi után fejés.


Sok sikert!

2012. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2. újra


Szeretgesd meg a cickókat. Nem viccelek, sokat számít :)

Masszírozgasd, mosogasd őket langyi vízzel :)

2012. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oké, köszi a tanácsokat, ma is volt csak úgy szeretetszopizás is. ezt a tejszaporító teát meg lehet tényleg felfüggesztem, mert lehet ettől fáj egy kicsit a pocakja.
2012. máj. 7. 22:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Szeretetszopi, ez édes :)

Egyébként mindkét mellből szoptatsz, vagy felváltva?


2.

2012. máj. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még egy dolog eszembe jutott: sokan dícsérik a Karamalz malátaitalt (DM-ben is kapható).
2012. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
most úgy csinálom, hogy mindkét cicit adom neki. először jobb aztán bal, következő alkalommal meg fordítva. utána lefejem mindkét cicit, hátha szaporodik. ma csak 20-30 ml volt :-(((( nem értem mit csinálok rosszul.
2012. máj. 8. 18:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit nem csinálsz rosszul. A Babi egyébként éhes marad? Vagy csak Téged zavar a mennyiség?


Én is agyonidegeskedtem magam az elején, minden szopi előtt-után mérleg, tényleg szétstresszeltem magam (meg a Fiamat is), aztán ahogy hazajöttünk, megnyugodtunk és ömlött a tej.

Urtica-t szerintem tényleg próbáld ki, nem egy nagy befektetés, asszem 600 forintot fizettem érte.


Tudsz eleget pihenni? Jó tudom, Kisbaba mellett ez nem lehetséges, de a körülményekhez képest? :)


A lefejt tej mennyisége pedig nem számít, az inger a lényeg!


Kitartás, tudom milyen nehéz ez :(

2012. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

elkezdtem szedni a homeopátiás bogyókat, az orvosom ajánlotta. tényleg kezd alakulni. és lehet tényleg a stressz a gond. azt mondtam magamban hogy azt is elfogadom ha nincs tejem, a lényeg hogy úgy is van megoldás. és valahogy már kezd beindulni. olyan 70-80 körül ha szopizik azzal lakik jól, és már kezd annyi lenni.

köszi mindenkinek a segítséget!

2012. máj. 10. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!