Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismertek olyan szülőt aki nem...

Ismertek olyan szülőt aki nem oltat, és valahogy megúszta az oltást. Ha lenne ilyen ismerősötök engednéd, hogy együtt játsszon a te gyerekeddel?

Figyelt kérdés

2012. máj. 7. 22:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
52%
Oltást "megúszni" nem lehet. Kötelező oltások elmulasztásáért feljelentik a szülőket. Ha nem lennének az oltások, megint megszaporodnának a régi betegségek, amik rengeteg áldozatot követeltek anno.
2012. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%
Mivel az én gyerekem védett, max az övére lenne veszélyes ha együtt játszanának. Felelőtlen, önző, és buta embernek tartom az ilyen szülőket. És még finom voltam.
2012. máj. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
54%
Nem ismerek olyan szülőt aki nem oltat. Én is felelőtlennek tartom azt a szülőt, aki a kötelező oltásokat nem adatja be. Úgy tudom, hogyha nincsenek meg a kötelező oltások, se oviba, se bölcsibe nem veszik be. Engedném játszani, mivel valószínű a szülő nem fogja pl. a játszón mondani, hogy nincs beoltva a kicsi.
2012. máj. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem. (Persze a 2. csak elméleti nem, ugyanis nem biztos, hogy a szülő kérkedik is vele, hogy az ő gyereke nem kap oltásokat.)
2012. máj. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az egyik barátnőm nem oltatta be a kislányát az első oltással. Van egy olyan orvosnő, aki bepecsételi. Szóval meg lehet úszni oltásokat.

Vannak tényleg olyan oltások, amik hasznosak és beoltatnám a gyermeket vele, de vannak értelmetlen oltások is.

És érdekes, hogy csak nálunk kötelező ez az egész mizéria, máshol, pl. Németországban, utánajárhat, és eldöntheti, hogy mit adat be.

2012. máj. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
68%
Én kisfiam nem kapott bcg-t, mert külföldön született, de játszhatott otthon ismerősök gyerekeivel.
2012. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
46%

Nem biztos, hogy engedném, mert nem tudnám hogyan védi meg az oltás, amit az enyém kapott, ráadásul már gyengébb immunrendszerrel.



Nem oltásellenes vagyok, úgyhogy úgy olvassátok amit írok.


A BCG bizonyított tanulmányok szerint nem véd meg, ráadásul sok újszülött immunrendszerét rettentő módon károsítja. Ez az oltás Európa számos országában tiltott. Mo ismét túlteljesít. Tessék utánanézni a tényeknek.


A probléma a mit, mivel és mikor oltatnak. Az oltásokkal a legfőbb probléma, hogy kombináltak, és túl korai korban kapják a picik. Ez ilyen formában káros.


MMR - azért oltanak,hogy a felnőtt lakosságot védjék, aki ugye gyermekkorban nem kapta meg (mumpsz-férfiak, rubeola- nők érdekében) , nem a gyermek érdekében.

A kanyaró előtte is volt.

Még nem nőtt fel az a korosztály aki először kapta, és mivel pár évig véd, majd felnőtt korban (nem érettség korában) lesz védtelen. Ezek is tények.


A tetanuszról és a többiekről már nem beszélek.


Csupán azért szóltam hozzá, mert felmerült a BCG kérdés, ami igencsak vitatott, és van aki később kapja meg, nem újszülöttként, ez nem probléma, a fent leírtak miatt pedig tán nem is kéne.


Még egyszer hangsúlyozom, a magyar oltási renddel és a kombinált oltásokkal van a probléma, nem az oltások ellen beszélek.


És tessék ismét reálisan nézni. Ahogy kilépünk a határon már nincsenek nagyon sok oltás ellen beoltva, a rubeolát ott is elkaphatod.....


Remélem mindenki kicsit elgondolkozik.


Tények, tények, mindig azt nézzétek.

2012. máj. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
53%

Utsó, zöldségeket beszélsz!


Nem tudom, ezeket hol olvastad, de biztos, hogy nem hiteles forrásból.

Tudod te, hogy mi a kanyaró egyáltalán? És azt is, hogy milyen szövődményekkel jár? És azt is, hogy a világban ennek következtében hányan halnak meg?


És azt tudtad, hogy a TBC sajnos újra felütötte a fejét MO-on???! Az elszegényedésnek, lecsúszásnak köszönhetően?

Tudod mi történik, ha egy baba ezt elkapja?!


Tudod, hogy miért pont a gyerekeket oltják rubeola ellen?

Hogy az oltás óta alig van rubeola megbetegedés hazánkban?

Hogy mi történik, ha terhesség alatt rubeolát kapsz?

Hogyha gyerkkorban mindenki megkapja az oltást, akkor jó eséllyel megszűnik maga a betegség is?


Légyszi az orvosi forrásokat is nézd át, mielőtt hülyeségeket, összeesküvés elméleteket beveszel!

eüs

2012. máj. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

Ja és igen. A BCG nem tiltott külföldön, hanem tudod nyugaton jóval kevesebb tuberkolózisos beteg van a jobb életkörülmények miatt, mint drága hazánkban!

Nagyon fontos különbség! Nincsen valamire szükség, vagy tiltott!!!

2012. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
40%

A kanyaró ellen pont nem beszéltem, az egyetlen az mmr-ből amit jogos.

A tényeknek utána lehet nézni, én nem zöldségeket beszélek és hiteles forrásból, de hozzászólásomnak a bcg a lényege, mint mondtam.

Te nem ismered ezeket úgy látszik.

2012. máj. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!