Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hajlandó inni a babám....

Nem hajlandó inni a babám. Már teljesen kétségbe vagyok esve, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
7 hónapos lesz a héten a babám és amióta hozzátáplálok, próbálok neki inni adni. Lassan 1 hónapja, hogy ez így megy és attól félek, hogy nagyobb baj lesz. Amíg szopizott, addig nem volt probléma, mert a tejcibe minden benne volt. Gyakran érzem, hogy be van horpadva a kutacsa. Én már mindent kipróbáltam, de tényleg. Kifogytam az ötletekből. Egyszerűen nem tudom megitatni! Próbáltam kanállal, pohárral, cumisüveg kupakkal, cumisüveggel, a kis Jana-s kulacsból közvetlen, vizet, teát, gyümölcslét, hidegen, melegen, de néhány cseppnél több nem megy le neki. Kiköpi, folyik mindenhol és nem nyeli le. Kérlek, ha valaki tud még mondani valamit, segítsen!

2012. máj. 8. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Már egyáltalán nem szopik?
2012. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a szívószál lett a megoldás, nekem sem ivott a kisfiam sehogy és semmit.Vettem sütőtökös bébilevet szívószálast, szájába adtam a végét és picit megnyomtam a dobozt.Harmadik-negyedik nyomás után már ő szívta, ízlett nei a tökös lötyi.Aztán vettem szívószálas kispoharat és fokozatosan keverve mindig kevesebb gyümölcslevet a teához átálltunk a Hippes teára.Most sem iszik sokat, max másfél decit egy nap, de a semminél már ez is több.Remélem nektek is beválik, én is itt kaptam az ötletet.Hét hónaposan már ügyesen ment a fiamnak a szívószálazás.
2012. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De szopizik. Éjjel csak szopi van 2-3-szor, meg napközben is még 2-3-szor.


A szívószálat pont ma próbáltam, de sikertelenül. Dugdoztam neki, nyomkodtam, de sírás lett a vége. Amúgy a kaját is elég nehezen fogadta el. Most tartok ott, hogy azt már lenyeli, megeszi, de megküzdöttem vele. Csak inni nem akar. Ma már azt is csináltam, hogy kézzel kierőszakoltam, hogy kinyissa a száját és csepegtettem bele, de ez kész kínzás, szerintem.

2012. máj. 8. 12:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a leves jött be. Az én fiam sem ivott, de a leves levét szépen bekanalazom a szájába, ő meg elcsipegeti a benne levő zöldségeket. Vagy 2-3 decit megiszik így.
2012. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az almában is van valamennyi lé
2012. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még "felnőtt" ételt nem eszik. Csak fűszer és egyéb adalékanyag menteset.


Az almát úgy érted, hogy almalé vagy almapüré? Mert az almalevet nem issza meg. Hiába szűrtem facsartam. Az almapürét is csak valami mással együtt hajlandó elfogyasztani.

2012. máj. 9. 08:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a levesre céloztál hogy felnőtt étel, akkor azt tudod mindenféle fűszer nélkül is csinálni. Én azért egy pici sót olajat tennék bele, de max ennyi. Használhatsz kókusz olajat és himalája sót, az tuti egészséges.
2012. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy attól hogy összeturmixolod a létartalma még megmarad, tehát azt számolhatod folyadékbevitelnek nyugodtan.
2012. máj. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!