Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötődő nevelést alkalmazók,...

Kötődő nevelést alkalmazók, van köztetek olyan, aki NEM alszik együtt a babájával?

Figyelt kérdés
Szimpatikus a kötődő nevelést, értem az elméleti háttért, egyedül ez az egy momentum, amivel nem tudok egyetérteni, egyszerűen nem tartom biztonságosnak. Lehet úgy kötődően nevelni, hogy nem egy ágyban alszik a kicsi a szüleivel, hanem külön kiságyban? Így is működik a módszer? Minden tapasztalatot köszönök!

2012. máj. 8. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
úgy neveld,ahogy te jónak látod. az együtt alvás nem jó,veszélyes. a lényeg h önbizalommal teli,derűs gyermeked legyen. nem kell 100%-osan magadévá tenni semmit. azt hasznositsd ami közel áll hozzád
2012. máj. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az első írta. Ha neked valami nem tetszik, nem csinálod, ennyi.

Egyébként sem lehet mereven ragaszkodni a "nagykönyvhöz", mert minden baba, minden személyiség más. :)

Ami tetszik és jó nektek, beválik, csinálod, ami nem tetszik, nem jó, nem csinálod.

2012. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
A kötődő nevelést a lelkeddel kell csinálni, nem a testeddel. Ha sokat foglalkozol vele, játszotok, szeretgeted, van sok közös programotok, akkor imádni fog téged akkor is, ha nem kötözöd magadra, nem alszik a melleden és nem "cicikézik" óvodás koráig. És ez tény :)
2012. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, én a VALÓDI kötődő nevelésről beszélek és nem a tankönyvi legfrissebb pszichológiai blabláról :)
2012. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

A kötődésnek több típusa van a pszichológiában. Bizonyára a biztonságosan kötődőre gondol mindenki, illetve az amerikai besteller írója is. Mert olyan nincsen, hogy "kötődően neveljük". Van biztonságos, elkerülő, ambvivalens és megzavart kötődési minta.


Ezek közül az utolsó patológiás igazán.


Nem tartom jónak az együtt alvást, több oknál fogva sem. A mi kultúránkban mások a társadalmi viszonyok, mint a természeti népeknél, más az elvárás az embertől, a gyerektől is. Az együtt alvó családoknál a gyerekek sokkal dependensebbek lesznek a szüleiktől, később önállósodnak, az egészséges leválás is sérülhet. Ez azoknál a társadalmaknál mondom belefér, ahol nem elvárás az önállóság, az egyénnek kisebb szerepe van, inkább a csoportkultúra erősebb.


Kedves kérdező, a biztonságos kötődés akkor alakul ki, ha a csecsemő jelzéseire az anya az első perctől kezdve érzékenyen reagál, tükrözi az érzelmeket, elérhető, biztonságot, kiszámíthatóságot nyújt. Abszolút nem feltétele az együtt alvás. Bolby kísérleteiről olvashatsz, ha érdekel a téma. Ő végezte el a kötődési kísérleteket. Nagyon érdekes és izgalmas.

Az is nagyon fontos, hoghy a megfelelő fejlődési kornak megfelelően kezeljük a gyermeket, ne siettessük, de ne is hátráltassuk. A túl hosszú szoptatásnál ez utóbbi előfordulhat, hogy túl sokáig tart az "orális szakasz", a frusztrációkat túl sokáig szoptatással enyhíti az anya. Ez csak egy példa, agyon sokszor a későbbi életkorokban jönnek elő gyerekkori, csecsemőkori szülői hibák.

2012. máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat Bowlby-t akartam írni:)
2012. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A kötődő nevelésnek (legalábbis az én értelmezésem szerint) pont az a lényege, hogy nem előre lefektetett szabályok, könyvek alapján neveled, hanem az ő és az egész család igényeit figyelembe véve.

Én ismerek olyan kötődően nevelő anyukát, aki nem hordoz. Vagy olyat is, aki nem tud szoptatni. Ettől függetlenül sosem hagyják sírni a babát, kielégítik az igényeiket, és boldogok.

Mi nem alszunk együtt a babával, mert csak így tudunk igazán kettesben lenni a férjemmel.

2012. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Én úgy gondolom,hogy kötődően nevelem:mindíg reagáltam ha sírt,soha nem hagytam egyedül a szobájában rácsukva az ajtót,sokat foglalkoztam vele,mindíg az ő igényeit néztem és nem hasonlítgattam más babákhoz,szeparációs szorongás közepette ha engem igényelt akkor vittem magammal a wc-re is akár de nem aludt SOHA köztünk.

Most 2 éves és egy kiegyensúlyozott,boldog kiskrapek.


Két hete bölcsis,sajnos még sír utánnam a bölcsibe,ebből gondolom,hogy kötődik hozzám.

Van olyan barátnőm aki simán kimehet a lakásból teregetni,söprögetni úgy hogy a gyerek bent tv-ik( 2 éves szintén) és a gyerek meg sem nyikkan utánna,nem is keresi anyát még fél óra-óra múlva sem...na itt már nem biztos,hogy a gyerek kőtődik az anyjához.

2012. máj. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Én egy hónapig tudtam szoptatni mert nem volt elég tejem és az ő igényét nézve tértünk át a tápszerre... Külön szobában van mert az ő igényét tekintve így tud nyugodtan pihenni (nem ébred matatásra, paplan susmorgásra stb....) Sosem kötöztem magamra az ő igényét tekintve mivel mindig nyugodt baba volt és most is az.... Én ezek elleneére kötödően nevelem! Nem azt jelenti hogy egésznap játszok vele meg nem hagyom egy percre se magára... Én és párom úgy neveltük egész picinke korától, hogy ha nyugodtan el volt a kiságyba akkor csak úgy a magunk szorakoztatására nem vettük ki... Viszont ahoyg egyet jelzet rögtön ott voltunk! ezt nem úgy kell képzelni mint a filmekben a rohanást :) De soha nem volt az hogy ó hadjad csak mocorog abba hagyja.... MINDIG figyelünk rá, a lelkére a szemére a hangsúlyára! Most 10 hónapos... egy átsírt (kopkop) éjszakánk sem volt még! 3 hetes korától nem ébred éjszaka enni (onnantól kapott tápit éjjelre erre írtam az ő igényét tekintve) És hát most hogy már nem csecsemő a kajázására is figyelek.. soha nem tömöm nem zsarolom (egyet apáért meg anyáért szamársággal) Mikor jelez hogy elég rögtön kiveszem így ő hálásan ül következő alkalommal is a székbe! Mostanában dünnyögve lépked a lakásban... :( tudom hogy valami nem tetszik neki mert ismerem! Ha minden oké akkor fetreng kacarászva a játszó szönyegen... De most mintha valami nagy gondban lenne :) Ezt átvitt értelemben kell érteni :) Nem tudom de én nagyon hamar megtanultam megkülönböztetni a sirásat, hangsúlyait! Én nem tudtam hogy van kötödő nevelés hisz első babám.... de mikor ezeket mondtam egy kötődően nevelő anyukának ő egyből vágta hogy én is így nevelek csak tudat alatt teszem ezt....!
2012. máj. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Mi is kötődően/ válaszkészen nevelünk:) de nem alszunk együtt a babával. Mi azért nem mert egyikünk sem tudott jól aludni. Ha kell magunk mellé vesszük a kislányt természetesen.

Az együttalvás(hordozás, stb.) nagyon jó _eszközei_ a kötődő nevelésnek, megkönnyít(het)ik a szülő dolgát(pl. az együttalvás éjszakai etetésnél ha sokszor ébred a kicsi; hordozás ha soksok testközelségre van szüksége, netán sírós vagy hasfájós) de nem kritériumai:)! Ha úgy csináljátok, ahogy zsigerből jön, és mindannyiótoknak a legjobb, akkor nem lesz semmi baj és nem szenved hátrányt a kicsi sem.

2012. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!