Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötődő nevelést alkalmazók,...

Kötődő nevelést alkalmazók, van köztetek olyan, aki NEM alszik együtt a babájával?

Figyelt kérdés
Szimpatikus a kötődő nevelést, értem az elméleti háttért, egyedül ez az egy momentum, amivel nem tudok egyetérteni, egyszerűen nem tartom biztonságosnak. Lehet úgy kötődően nevelni, hogy nem egy ágyban alszik a kicsi a szüleivel, hanem külön kiságyban? Így is működik a módszer? Minden tapasztalatot köszönök!

2012. máj. 8. 18:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 8.!

Szerinted akkor pl az önállóan elaludni képes gyermekek nem kötődnek a szüleikhez?

Szerintem attól, hogy anyuka tud tenni pár lépést anélkül, hogy a baba az ölében van, nem egyenlő azzal, hogy ott nincs kötődés.

A kötődés nem

2012. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, megbolondult a rendszerem.

Szóval azt akartam még írni, hogy a kötődésre való nevelés nem azt jelenti, hogy nem hagyjuk önállósulni a gyermeket.

Persze, ez csak az Én véleményem.

Cáfoljatok meg vagy igazoljatok.

Értelmes társalgás keretein belül szivesen megvitatnám ezt.

Érdekes téma szerintem.

2012. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kár, hogy senki nem válaszolt eddig az utolsó felvetésére, mert tényleg érdekes.

Szerintem a "kötődő nevelés" félrevezető kifejezés, sokan értelmezik úgy, hogy akkor aki nem hordoz, külön szobában altat és nem szoptat évekig, akkor az nem is kötődik??? Pedig egyrészt még azok a gyerekek is kötődnek, akiket szíjjal vernek vagy épp elhagynak (volt egy ilyen barátnőm, az anyja leadta nevelőszülőkhöz és kb. havonta egyszer nézett rá, és a kislány imádta őt), másrészt pedig nem ezeken a dolgokon múlik a valódi kötődés.

Ezért szeretem én is jobban a "válaszkész nevelés" kifejezést. Ez nagyjából annyit tesz, hogy figyeljük a baba igényeit, és válaszolunk a jelzéseire. Nem egy nagy dolog ez, csak az anyai ösztöneidre és a szívedre kell hallgatni.Hogy a példádnál maradjak: tök jó, ha a baba elalszik egyedül, de ezt nem "tanítjuk meg" neki úgy, hogy éjszakákon át hagyjuk bömbölni a szobájában, miközben mi a csukott ajtó túloldalán zokogunk a sajnálattól.

Most mennem kell, de még írok.

2012. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha olvastátok esetleg a kommentemet, ezért írtam, hogy a pszichológiában olyan, hogy "kötődő nevelés" nincsen. Amit ez a fogalom jelent, azt "biztonságos kötődésnek" hívják. Mert ugye többféle kötődési típus van. És erre nem nevelni kell a gyereket, hanem kialakítjátok EGYÜTT a babával.

A helyes kifejezése ennek úgy lenne: Igyekszem biztonságos kötődést létrehozni a babámmal.

Bocsi, nem kiokításnak szánom, csak picit "hasogassa" a fülemet ez; "kötődően nevelem"

2012. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2013. márc. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!