Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 8 hónapos babának hányszor...

Egy 8 hónapos babának hányszor és mennyit kell adni enni, mert kicsit szopizik is még. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 8. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Mikor felkel szopi, vagy tápszer, utánna mikor reggelizel, egy kis vajas kenyérrel vagy joghurtba krémtúróba mártott kenyérrel megkínálhatod, sonka, vagy vajas lekváros kenyér. Tízóraira gyümölcs vagy tejpép, ebéd főzelék, uzsonna gyümölcs vagy tejpép, vagy joghurt, vacsi főzelék, elalvás előtt szopi, vagy tápszer.
2012. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem lassan 9 hónapos a lányom. Napi 5-6x eszik, egyszerre kevesebbet, nem egy nagy evő. Napi 3 vagy 4 a tápszer, a tízórai gyümölcs gabonával, az uzsonna - vacsora főzelék, hússal, olajjal, kenyérfélével. Tejterméket még nem kap, vajat pl. én semmiképp sem adnék, azt eleve 1 éves kor után ajánlják, elvileg 8 hónaptól mehet egy kevés joghurt, sajt, kefir meg talán a túró. De csak ízesítésnek, nem önálló étkezésnek.

Én 10 hónaposan kezdem csak bevezetni őket, mert allergiás van a családban.

2012. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Elvileg egy gyümölcsös étkezés és 1 vagy 2 főzelék javasolt ebben a korban + ugye valami gabonaféle és a hús. Emellett mehet a szoptatás vagy a tápszer.

A főzelékbe, ahol nincs allergiás, mehet már tojássárgája is.

2012. máj. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ilyen étrend mellett hány óránként etetitek a babát?
2012. máj. 8. 22:57
 5/7 anonim ***** válasza:

ilyen étrend mellett mrá nincs "x óránkénti etetés" :)

így néz ki egy bölcsis nap, nem ért ehhez igazítani mert majd az oviban is ez lesz


8- reggeli

10- 10órai

f12-ebéd

3-f4- uzsonna

este pedig 7 körül vacsora.

felkeléskor és lefekvéskor szopi, + esetleg du. alváskor vagy ebéd után...

2012. máj. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém most lett tápszeres, eddig szopizott.

reggel ébredés után tápszer

tízóraira próbálok gyümölcsöt adni, ha nem túl álmos, akkor fogadja el. Mivel cicin aludt el, hogy ne legyen nehéz az átállás, most alváshoz tápszert kap napközben is

ebéd húsos főzelék

uzsonna gyümölcs keksszel, Sinlaccal

vacsora húsos főzelék

elalváshoz tápszer

Ha felébred éjszaka, tápszer (kb. 1 alkalom, bár ma átaludta az éjszakát)

2012. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. vagyok: elfelejtettem, hogy a délutáni alváshoz is tápszert kap
2012. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!