Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Akinek tápszeres a...

Anyukák! Akinek tápszeres a babája, annak kérem a segítségét. A tápszert hogyan csináljátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Csak babavízből?És ha abból,akkor mindig felfőzitek a vizet hozzá,mert ráírva ugyan rá van,hogy felbontás után még 24 óráig használható felfőzés nélkül,de utána fel kell.

Ki hogyan csinálja?

Babám 5,5 hós,koraszülött fiúcska és most kezdjük majd a tápszert.


2012. máj. 9. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én sosem használtam baba vizet.Reggel egy lábosban forraltam annyi vizet amennyi arra a napra kellett, és azt adtam egész nap.Praktikus, mert ugye mikor nagyon éhes a baba, akkor csak be kell dobni a mikróba.De egyébként lehet mindig pont annyit forrani, amennyi épp kell.

Baba vízhez nem tudok hozzászólni, de mondjuk ha ennyire macerás, akkor kis üvegest kell venni, és abból tuti elfogy úgy, hogy ne kelljen 1 napnál tovább állni hagyni.

2012. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én mindig csapvízből csináltam. Reggel felforraltam a vízforralóban, vettem egy hagyományos 1l-es termoszt, kicsit melegebbre hagytam a vizet, beleöntöttem a termoszba, és ha éhes lett a kisfiam, azonnal tudtam neki csinálni, nem kellett arra várnom, hogy kihűljön a víz. Arról nem beszélve, hogy ha menni kellett valahova, senkit se kellett megkérnem, hogy melegítsen vizet, hanem vittem a termoszt, cumisüveget, tápszert, mérőkanalat, és 2 perc alatt kész volt a tápszer.
2012. máj. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én sohasm használtam babavizt, csapvizet forraltam vízforralóban. Így mindig csak annyit készítettem, amennyi éppen kellett, de alig harminc másodperc alatt felforrt a szükséges forróvíz - a hideg vizet pedig reggel szintén vízforralóban forraltam, majd visszahűtöttem.


Mivel öthetes koráig éjszaka is evett egyszer a lányom, így akkoriban pedig éjszakára a visszahűtött vizet beletöltöttem egy használaton kívüli cumisüvegbe, a forrót pedig egy termoszba, a tápszert pedig kimértem a cumisüvegébe - így csak össze kellett öntenem őket, ezt éjjeli halvány fénynél is könnyű megcsinálni.

2012. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szentkirályi ásványvizet használtunk mindig is,ha nem volt a boltban Naturaqua ásványvizet,a lényeg ne legyen benne túl sok ásványi anyag,se nitrit,se nitrát,se fluorid.

Sose forraltam fel ezt a vizet 24 óra elteltével sem,ha nagy ritkán csapvizet használtunk csak azt forraltuk.most 1 éves

2012. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én babám sajnos a kezdetek óta tápszeres. Mivel elég beteg volt a születése után, így fokozottan figyeltünk mindenre, vízből se mertem neki adni a csapvizet még forralva se ( a mi csapvizünk elég silány minőségű) Mi a Szentkirályit szoktuk venni, a másfél literes változatot (sokszor még olcsóbb mint az 5 l-es)Ja, és én még azt is felforralom, biztos ami biztos:-) És nekünk is van literes termosz, a türelmetlen babám miatt nagyon jó, hogy mindig van kész forralt meleg víz.
2012. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint a 4-es válaszoló
2012. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 betta55 ***** válasza:
Én most tuti le leszek nézve,de csapvízből adtam a babámnak forralás nélkül!Nincsen semmi baja az ég világon!
2012. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csapvízből csináltam! Reggel felforraltam víz forralóban egy litert, kb., az lehűlt, és amikor éhes volt a pici, akkor mindig rámelegítettem a vízforralóval úgy, hogy pont jó legyen! Így nem kellett mindig forralnom és vissza hűteni! Enyém is korababa, de ő az elejétől tápszeres volt!
2012. máj. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 5 és fél hónapos,ő első naptól kezdve tápszeres. Én buborékmentes ásványvizet használok,nem babavíz,sima ásványvíz (külföldön élünk és itt van olyan ásványvíz,ami összetételét tekintve még a babavíznél is jobb),1,5 literes kiszerelésűt. Én soha nem forralgattam,csak megmelegítem a mikróban fogyasztható hőmérsékletűre,belemérem a tápszert,összerázom és kész. Felbontás után hűtőben tartom a vizet. Ha meg valahova mennünk kell,akkor termoszba öntök melegebb vizet,tápszeradagolóba annyi tápot,amennyi kelleni fog előre kimérek és ezeket viszem magammal. Ha éhes,beleöntök annyi vizet a cumisüvegbe,amennyi kell,hozzáöntök egy rekesz tápszert,összerázom és már eheti is.
2012. máj. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én először babavizet használtam, de rájöttem, hogy teljesen felesleges. Így csapvizet forraltam, reggel és este. A reggelit napközben használtuk, az estit, pedig éjszaka. Mivel azt mondják, hogy 5 percig kell forralni a vizet, így én a gázon, edényben forraltam 5 percig a vizet. Később, úgy 10-11 hónapos korától használtam a vízforralót. Most 18 hónapos és már sima csapvizet kap, forralás nélkül. Soha nem volt semmi gond.

Ha mentünk valahova, akkor cumisüveg tárolóban (hőtartós) vittem, a meleg vizet ( a cumisüvegben volt a víz), hozzá a tápszert, csak bekevertem és már ihatta is.

Egy tipp az éjszakai tápi készítéshez: előre töltsd fel a cumisüveget a vízzel, kis pohárkába (én a cumisüveg kupakjába szoktam) mérd ki a megfelelő mennyiségű tápszert. Ha felébred a baba, gyors mikrózás a víznek, bele a por és már ihatja is. :)

2012. máj. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!