Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek császáros volt a...

Akinek császáros volt a babája és farfekvéses annak a bébinek volt valamilyen betegsége? (pl. :csípőficam, egyéb) Teljesen megijedtem, ugyanis nekem így fekszik a babó és egész éjjel nem aludtam ez miatt, hogy gond lehet.38 hetes km.

Figyelt kérdés
a neten olvastam, hogy azok a babák akik farfekvésesek azoknak vagy rövid a köldökzsinór vagy más gondjuk lehet a pocakban.
2009. jún. 25. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én farfekvéses császáros voltam.Anyumnak nem volt könnyű, akkoriban még nem keresztbe vágtak.Makk egészséges vagyok és voltam.Fiatalabb koromban balettoztam.
2009. jún. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nagyon gyakori a torticollis (ferde nyak). egyik ismerősömnél is ez volt.
2009. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nekem is farfekvéses volt a babóm, nincs vele semmi gond!! A köldökzsinor sem volt rövid. Egészséges szépen fejlődő kisfiú. Már 13 hónapos

Ne izgulj...nem lesz gond

2009. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
ferde nyak?? Úristen!! és ez gyógyítható? Első baba és vártunk is rá 1 évet mire megfogant.. Ezt a ferde nyakat lehet látni az ultrahangon?
2009. jún. 25. 11:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne parázz már.A nyakukat elfeküdhetik bármilyen pózban.Az enyém fejvégű volt és mégis három hónapos koráig csak egy oldalra nézett.Teljesen kész voltam, volt nagy ribillió.Orvos, ortopéd, gyógytornász.Kicsit tornáztattuk, aztán kinőtte.Nem lesz semmi baja.
2009. jún. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem faros volt, nem császár, hanem sima szülés, nem volt semmi gond. Annyi, hogy hosszú ideig a hasadban abban a pózban van, ezért "elfekszi" a lábát, én kicsit tornáztattam és annyi. Semmi gond vele.

Ugyanez lehet pl. ha "elfekszi" a nyakát (ez lehet bármilyen fekvésűnél...), tornáztatni kell és kész.

2009. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ha megszületik, minél hamarabb vidd el ortopédiára, vagy gyógytornászhoz, hogy nézze meg, nem feküdte-e el v.meliyk testrészét.
2009. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én keresztbe-fekvéses gyerek voltam, anyukámat császározták mégse volt soha semmi bajom. Versenyszerűen atletizáltam és asztaliteniszeztem, most, 32 évesen is rendszeresen sportolok (bár jelenleg csak a babával...)
2009. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Császár volt nekem is faros fekvés miatt, és sajnos nekem is az egyik oldalt használta a fejtartásban, és csípőficamos is lett, de már minden ok. Jártunk gyógytornára, és már rendbe jött a nyaka és a csípője is. Terpesznadrágot kellett hordania 4 hónapig. Sok boldogságot, és ne aggódj előre semmin! 5 és fél hós kicsi fiú anyukája
2009. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is amennyire lehet, próbálj megnyugodni, mert az idegeskedéssel mindkettőtöknek csak ártasz.

Egyáltalán nem törvényszerű, hogy a te babád is pl. csípőficamos lesz!!!Hol van az megírva???????

Jelenleg 7,5 hós kislányom császárral született farfekvés miatt. Később kiderült, hogy mindenképp császár lett volna, de ez másik téma. A lényeg, hogy a 40 terhességi hetem alatt UH-on csakis farfekvéses pozicióban volt látható. Na ja, azóta is makacs egy kis teremtés:)

Szóval szülés után kiderült, hogy (mindöszesen) a jobb csípője kicsit kötöttebb, nem volt teljesen kifejlődve a csontmag az ülés miatt. Ezen kívül a fejbiccentő izom kicsit merev volt. Ezek miatt összesen 4 alkalommal voltunk gyógytornásznál, mivel itthon kitűnően és rendszeresen tudtuk tornáztatni, masszírozni (és a fájó pocaknak is jót tett). Illetve voltunk 7 hetesen csípő UH-on gyermekortopédiai szakrendelésen, ahol megerősítették a tényt, amit a neonatológus megállapított, meg voltunk ugyanott 4 hónaposan kontrollon, ahol megállapították, hogy a rendszeres tornának hála teljesen rendbejött!!!!

Szóval nyugi!!!!

2009. jún. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!