Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbáljuk ki a bilit? Vagy...

Próbáljuk ki a bilit? Vagy még korai?

Figyelt kérdés
Kislányom 17 hónapos. Körülbelül 3 hete kezdődött, hogy amikor nagywc-zni kell neki, akkor elbújik mindíg ugyanarra a helyre. Közben engem és a páromat néz, hogy figyeljük-e. Ha figyeljük, akkor jelzi, hogy ez nem tetszik neki. Sok anyuka mondta erre, hogy ez nagyon jó jel. Szerintem még korai elkezdeni a bilizést én később gondoltam, de lehet hogy ő igényelné?? Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 10. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Én kitettem a bilit lányomnak, és mondtam neki, ha pisilnie vagy kakilnia kell üljön csak rá.

Persze nem erőszakoltam, csak ott volt a bili, és ha úgy volt kedve ráült. Így legalább ismerkedik vele.

Lehet ténylegesen rászoktatni még korai lenne, de az hogy kiteszed neki, elmondod miért van az ott, akkor előbb-utóbb meg fogja érteni, és lehet kedve is lesz ráülni. A többi meg jön majd úgyis magától, látni fogod ha már tényleg érett lesz rá.

2012. máj. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem tudom mi ebben a jó jel :)

ha ő úgy szeret kakilni, hogy elvonul és nyilván ezt érzi ha jelzi is, akkor nem kéne ebbe akadályozni, inkább támogatni ebben, békén hagyni.

egyébként is könnyebb a pisivel kezdeni

2012. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, mi nem szoktuk ebben akadályozni, sőt békén szoktuk hagyni, nem zavarjuk.
2012. máj. 10. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Második válaszolónak nem is értem a kommentjét,ki mondta hogy nem hagyják békén vagy hogy ne engednék neki hogy bújjon el kakilás közben.????


kedves válaszoló!

szerintem ha kiteszed neki a bilit oda ahova elbújik és mondod vagy mutatod neki,hogy oda is csinálhatja azzal még nem ártasz csak a lényeg hogy ne erőltessétek neki.

2012. máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kedves válaszoló=kedves kérdező
2012. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!