Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a kisbabás anyukáknál...

Mennyi a kisbabás anyukáknál a magnézium/fog aránya, amennyiben ez megszorzódik egy tutyimutyi apával és egy félpiás-depressziós nagyfaterral?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy hat hós lányom fogzik, és eskü' nem tudom, honnan szivattyúz ennyi nyálat a gyerek, hogy napi 6 garnitúra ruhát áztat el olyan szinten, hogy csavarni lehet belőle a nedvet, és egy hete össz-vissz 2-3 órát alszunk éjszakánként, amit nappal kávéval próbálok túlélni (mármint csak én iszom, a picúr eddig nem jelezte, hogy igényelné), pedig nem is szeretem, ráadásul itthon van édesapám egy betegség miatt, és olyan depressziós, hogy ő, aki 20 év alatt jó, ha 2 aperitifet megivott, most egy hete szinten minden nap becsiccsentve jön haza (kb. egy három decis nyalánkságot ihat, neki az is megárt), ráadásul a férjemmel is feszt' veszekszek, mert tele vele a tököm, hogy nyápicabb egy apácánál, nyavalyog, ha nincs kész időre az ebéd, de egy rohadt krumplit meg nem hámozna, vagy legalább a fogzó-nyálzó-üvöltő gyerekkel foglalkozna, amíg én főzök...

Tegnap már olyan fáradt voltam, hogy csak utólag vettem észre, hogy a gyerek dentinox géljével mostam fogat, az is csak azért tűnt fel, mert fura volt, hogy lezsibbadt az ínyem...

Szóval az lenne a kérdésem, hogy akik alaposan megszenvedték a fogzást, azok mennyi magnéziumot szedtek/nap? És az alváshiányt mivel ellensúlyozták egy nappal is aktív gyerkőcnél, aki csak 30-40 perceket alszik egyhuzamban, azt is csak 2-szer, szerencsés esetben 3-szor?


2012. máj. 10. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jaj, te szegény, nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Én elsősorban a férjedet/párodat tenném helyre (de azt rendesen). Apukádnak meg lehet, hogy ebből lett elege és azért iszik, nem?!
2012. máj. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A férjemet már "helyre tettem" néhányszor, de minden csoda három napig tart, rájöttem, hogy feleslegesen tépem a szám.

Apukám meg depressziós, mert még nem tudja, mikor mehet vissza dolgozni, és kissé bele van őrülve az itthonlétbe... nem az az ülős-fekvős típus.

2012. máj. 10. 15:16
 3/13 anonim ***** válasza:
jó kérdés...az én férjem sokat segít,de hulla vagyok így is.Úgy érzem,hogy most szeretném egy időre kikapcsolni a gombot és vki igazán vigyázhatna a drágámra,amíg én jól kialszom magam.Magnéziumot pedig nem szedek,az alvást nem pótolja.Sok mandula és kesudió, az igazi Mg forrás,azt eszem és bőgök mikor már nem bírom.Utána kicsit jobb egy darabig
2012. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Én még mindig szoptatok, ezért nem merem túlzásba vinni a Mg-ot. De(!) - szedem az Elevitet (abban is van Mg) + du. bekapok egy MagneB6-ot. Ezzel a dózissal jobb. Lehet, hogy ha cukorkát rágcsálnék, és azt hinném, hogy Mg - akkor is jobb lenne.

2012. máj. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az én lánykám sajnos tápszeres - így merem alkalmazni a magnéziumot dögivel, de sehogy sem elég, pedig napi 7 szemet szedek, mégis idegroncs vagyok.

Már placebókat is próbáltam - feles pohárba töltött citromos víz, amiről el akartam hitetni magammal, hogy pálinka... de nem hatott.

2012. máj. 10. 15:22
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, szerencsém volt a fiammal, nem volt akkora hajmeresztés a fogzás (vagy csak visszatekintve tűnik könnyebnek:D) de nagyon tetszik, hogy a humorérzéked még megvan, szakadtam az írásodon:D

Amíg meg humor még van, addig nincs minden veszve, kitartás, egyszer kibújnak azok a fránya fogak, és egyszer minden gyerek megtanul aludni:)

2012. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oh, köszi szépen! :D Sajnos másom sincs, csak ez, ha már egyszer sz*rban vagyok, legalább tudjak rajta nevetni, nem igaz? :)
2012. máj. 10. 15:31
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vehetsz be 3*2-t, ami a terhes kismamak adagja is.

A gyerkoccel probald ki a porszivos, feher zajos modszert. Amikor elalszik, kapcsold be neki a porszivot. Ez megnyugtatja es a fajdalmat is csillapitja. Igy nalunk napi 2 orara nott az alvasido, nappal persze. Esetleg nurofent is adhatsz neki ejjelre, de max 3 napig. Hatha legalabb egyszer kialszod magad.


Kitartast kivanok!

2012. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A Dentinox géllel mostál fogat?? Szegény, te tényleg nagyon fáradt vagy, de szerintem egy alapvetően belevaló csajszi lehetsz!:) A humorod pedig átsegít mindenen!:D

Nem tart örökké a fogzás, az én fiam is sokat szenvedett, az elsőknél alig aludtunk! Véleményem szerint vagy jobban fájnak az elsők nekik, vagy egy idő után hozzászoknak a feszítő érzéshez, mert komolyan mondom, a 3., 4.-ig fogtól már észre sem vettem, hogy fogzik! Úgyhogy kitartás! Apukádnak meg nyomd a kezébe a babyt (mielőtt inna!), és zavard el őket sétálni, játszani, aztán csüccs egy kád forró fürdőbe, lazíts egy kicsit! Kitartás!

2012. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kislányodnak próbáld ki a fogacskákra a Viburcol kúpot. Ez homeos szer, ártani nem tudsz vele. Nekünk nagyon bevált, egy próbát (ha még nem próbáltad) megér. Kisfiamnak fürdés után (ha tudom, hogy fogacska a ludas a hisztijei miatt) akkor felteszek egyet és reggelig alszik.
2012. máj. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!