Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10hónapos babád napirendje?

10hónapos babád napirendje?

Figyelt kérdés
Mennyit alszik,mit tud,mit eszik és mit csináltok együtt??
2012. máj. 11. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
9 kor kel.akkor eszik 200ml tápszert,aztán a járókában van én addig megfőzők ,kitakarítok.fél 12 kor 250 gyümit eszik,aztán alszik kb 1-másfél órát.Lemegyünk sétálni kb egy órát másfelet,fél 3 körül főzeléket eszik,Délután megint séta,hintázás játszótér.fél 6 körül megint főzelék este pedig tejpépet és tápszert kap.Most hagyta el a délutáni alvást egy pár napja.Kúszik,mászik,felül,stabilan ül,feláll és kapaszkodva lépeget.Együtt mesét olvasunk,játszunk,hintázunk,és "besegít"a házi munkába:D
2012. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 alaszka ***** válasza:
Fél 7 körül félálomban szopizik, picit visszaalszik még, fél 8 körül ébred, amíg a tesót öltöztetem az ovira, addig őt a járókába teszem játszik kicsit, tesó elmegy apával, őt felöltöztetem, lerakom a szőnyegre játszani, amíg én reggelizek. 9 fél 10 körül tízórait kap, általában gyümi-joghurt-gabona kombináció, vagy magában valamelyik. Utána amíg én elpakolok, ha kell főzök, addig ő vagy a szőnyegen van, vagy járókában vagy épp az etetőszékéből figyel, mikor melyikhez van kedve. Fél 11 körül szopizik kicsit az elalváshoz, alszik kb egy órát. 12-fél 1 körül ebédelünk, ez neki általában főzelék, utána játék, vagy bent, vagy kint a teraszon, vagy az udvaron hinta vagy csak elnézegeti a madarakat. :) Én közben a kinti dolgom csinálom, teregetek, felsöprök stb. Fél 4 körül uzsonnázik általában gyümit, utána ha jó az idő, indulunk a tesóért az oviba, ez egy jó negyed órás séta oda, aztán vissza. Itthon a vacsoráig játék tesóval, apa ölében szundikálás kb. 40 percet. Fél 7-kor vacsora, ez vagy főzelék, vagy kenyér pl. sajttal, túróval, vagy tejpép. Fél 8-kor fürdés, ágyban még játék, 9 körül fekvés, cici, alvás. Sajnos éjjel még legalább 3x ébred. Kúszik, mászik, járókában, kiságyban feláll, ül stabilan. Pápázik, tapsol, lámpát, tik-tak-ot felismeri, mondja hogy apa. Kedvenc játéka, ha valami plüssállatot dobálunk neki, vagy ronggyal letakarjuk a fejét, ő meg lerántja. :D
2012. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8kor ébred, illetve én akkor hallom először, komolyon mint egy kakukkos óra olyan pontos :) Szóval 8kor van 200 ml tápszer azt köztünk eszi meg a mi ágyunkba :) Miután eldobta az üveget , hogy ő kész rámászik az apja fejére és puszilgatja :) (tudjátok ez a nyitott szájú halacska puszi) Én nem kapok :/ Csak apa :( erre még nem jöttünk rá miért nem! Szóval elvan 9ig köztünk akkor gondol egyet és odabújik hozzám és alszunk még 10ig! Na akkor van családi ébresztő :) Felkelünk kimegyünk a nappaliba a játszó szőnyegre, el van igy 11ig mikor meddig! 12 körül van neki ebéd (mivel későn kelő nekünk kimarad a tízórai) Ezután mikor hogy alakul a nap! Mostanság borul az egész du-unk :( Én nem vagyok híve már így 10 hónaposan a 3 óránkénti etetésnek, ezáltal következőre akkor kap enni ha kér....! Mondjuk így ha bele gondolok 4x 5x eszik egy nap! madár adagokon él egyébként! Súlya sem nagy de nem is kevés :) 7kiló 72 deka! Még kétszer alszik egy nap! Fürcsi is ezekhez van igazítva! ha pl. bealszik a kocsiban 7kor haza felé jövet akkor csak fél 10 környékén megyünk fürdeni :/ Ezt annyira nem szeretem de ha fürdetném rögtön ébredés után akkor mikor aludna el a kiságyba??? Nem akarom vergődni látni, én sem alszok ha nem vagyok fáradt.... Szóval nekünk kezd kisgyerekesedni :) Már nincs babás napirendünk :) Miket csinál? Hm.. hol is kezdjem :) Tapsol, táncol de azt rengeteget, feláll , lépeket bútoroknál (pont ma elbambult és mindkét kezével elengedte a szekrényt miközben vizsgálgatott valamit, igy álldogált elég sokáig) Ha mondom mamáék kutyájának a nevét akkor ő hangosan kiabálja vau vau! egyre nehezebb pelenkázni mert mászik le a pelenkázórol meg ül felfelé! Egy ideje választott magának vigasz tárgyat (takaróját) és azt húzza a szájában négykézláb a lakáson keresztül :) Cumit egy hónapja nem kér... magától hagyta el.. hogy hogyan ezt ne kérdezzétek én nem vettem el tőle.. :/ Meg vannak még fura dolgai.... Nem nagyon szülő mániás nem sír utánunk ha indulunk elfelé, nem kéredzkedik ölbe meg ilyenek :/ Miket csinálunk együtt??? Hát szinte egésznap együtt vagyunk de a mese olvasáshoz nem elég nyugis baba :) Zenét azt meg egésznap hallgatunk :) Ja, éjjel nem ébred egyszer sem.. és egyedűl alszik el.. soha nem ringattam még ! Talán ennyi most!
2012. máj. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!