Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjátok meg 2 gyerekke...

Hogyan oldjátok meg 2 gyerekkel a bölcsibe való oda ill. vissza hozatalt?

Figyelt kérdés
Kisfiam közel 3 éves, most kezdte a bölcsit, van egy 5 hónapos kistesója. Reggel apa viszi, az nem gond. Du. 3-ra megyek érte a picivel, de elég macerás. A bölcsiben nincs megoldva a babakocsival való bejutás, magába az épületbe lépcső vezet fel, de, ha még felcipelném a babakocsit sem jutnék előre mert nem fér be az ajtón. Majd fel kell menni az emeletre egy meredek csigalépcsőn....ott van csoport és az átadó. Minden alkalommal leszerelem a mózest a vázról ( a vázat lent hagyom a tárolóban ), felcipelem az emeletre benne a közel 7 kg gyerekkel....:))) fúúú, hát nem egyszerű. Ti, hogy oldjátok meg?
2011. okt. 20. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát először is gratula, hogy felvették a fiadat. Biztos nem Budapesten éltek, itt még annak sincs helye, aki dolgozik...


Aztán nem teljesen értem, mi egy új bölcsibe járunk, ahol direkt mondták, hogy kötelező a lift a bölcsikben.


Próbáld hordozókendőbe tenni a kicsit, jobb ötletem nincs.


Vagy, ne járjatok, és ha betölti a hármat a fiad, mehet az oviba.

2011. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont így, ahogy leírtad. Nálunk az ovi ilyen, plusz még egy hegyoldalban van az épület, tehát oda feltolni a lejtőn a kocsit, nem egy leányálom.
2011. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia

ez nálatok tényleg macerás, nem tudom mit tennék?

Amikor tavaly a fiam bölcsis lett, ugyanez volt a felállás, de itt meg van oldva a babakocsi, hisz van feljáró építve, és jó széles ajtók vannak. Még az átadóba is bevittem a babakocsit, és a babát.

2011. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem sincs más ötletem, minthogy tedd valami hordozóba kicsit, pl egy könnyen kezelhető kenguruba. A kendő és a mei-tai eggyel macerásabb, de szerintem még az is jobb, mint cipekedni...
2011. okt. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De, Bp-en élünk....a hordozóval csak annyi a bajom, hogy most már,h hideg van öltözködni kell ( benti ruhából kintibe, cipő...stb ) és nem tudom úgy, ha rajtam van a pici. Letenni meg nem tudom sehova, pelenkázó a másik helységben van....
2011. okt. 20. 13:02
 6/7 anonim ***** válasza:
A hordozókendőt és mei tai-t szerintem a kabátra is rá lehet kötni. Ekkera babát már vihetsz a hátadon is. Csak meg kell tanulni felvenni. Azt nem mondom, hogy ez nem macera, mert ott max kigombolni tudod a kabátod, különben le kell szerelni magadról a kicsit, de jobb nem jut eszembe. Esetleg a babakocsit a bölcsi udvarán hagyhatod, nem tudom biztonságban van-e ott, a gyereket meg hordozóban vagy mózeskosárban viszed be.
2011. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem már minicsoportos volt a nagyobbik fiam, amikor a kicsi született. Mivel mi kocsival jártunk, így a hordozóban hordtam a kicsit, ugyan bazi nehéz volt, de legalább mindenhová be tudtam menni vele.


Bocsi, hogy belepofátlankodok, de miért megy amúgy bölcsibe a nagy? Nem féltek, hogy úgy érzi majd, hogy a kicsi miatt kell mennie? Ráadásul egész napra???? És én ezt úgy kérdezem, hogy az én nagyobbik fiam is bölcsis volt, de ő akkor már 2. éve járt és neki az lett volna a változás, ha a kistesó miatt otthon marad.

2011. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!