Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, mivel és hogy kell...

Mikor, mivel és hogy kell elkezdeni a hozzátáplálást tápis babánál?

Figyelt kérdés
ma 4hós a babám a doki védőnő semmit se mondott..
2012. máj. 13. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
mi üveges gyümivel kezdtük és a dél körüli tápi előtt kapott egy fél üveggel. Aztán szépen fokozatosan bevezettük a főziket is, így kiváltottuk a tízórai tápit és a dél körülit is . Végül csak az esti maradt, amit 1 évesen hagytunk el. Most 1,5 éves és már nem emlékszem így hónapokat nem tudok írni.:-(
2012. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is épp föl akartam tenni ezt a kérdést. A gyerekorvos szerint 5 hónapos kortól ajánlott a mai álláspont szerint. Négy hónaposan legfeljebb rizspor alapú tejpépet kaphat (Ezt fölírják receptre is, úgy, gondolom, olcsóbb). Anyósom már 4-5 hetes kora óta kérdezgeti, mikor adunk már neki mást is. De én nem sürgetném.
2012. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy 1-2 kanál frissen préselt almalével ekll kezdeni, fokozatosan növelni az adagot, majd áttérni a pürékre. Mindent 3-4 napig, és délelőtt adni először. Krumpli, répa... stb. Elég sok cikket olvashatsz a neten is erről, ill. a kórházban kapott brosúrákból. De inkább kérdezd a védőnőt!
2012. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tápszeres babáknál 4 hónapos kórtól kezdheted, még nem étkezés helyett, hanem a nem-főétkezések előtt pár kanálka pépesített nem aprómagvas gyümölccsel, előbb almával szokták, majd barackkal, banánnal, stb.

Kb 3-4 nasponta jöhet újabb fajta gyümölcs, majd pár hát után szokás a zöldségeket bevezetni. Általában krumplival kezdik, úgy hogy a gyereknél már bevált gyümölcspépbe előbb egy kanálka, másnap kettő, harmadnap 3, stb kanál összepürésített főttkrumplit kevernek, hogy a baba szokja az ízét. Utána ugyanez más zöldséggel, pl répa. sütőtök.

Nekem a védőnő azt mondta, hogy ha kb 3 hete már jól eszegeti a zölségeket, akkor jöhet bele a pürésített főtt csirkehús is.

2012. máj. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jah, persze ha jól eszegeti, rövid idő, néhány hét után már kiválthatsz valamilyen nem-fő étkezést ilyeb babakajával, egyszeri evési adagja ugyanannyi, amennyit elkészített tápszerből evett volna. Utána adj neki vizet, evés után ugyanolyan szomjasak tudnak lenni mint a felnőttek!
2012. máj. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm párom akar veni ezt az üveges kaját..még semmit nem kostoltattunk vele
2012. máj. 14. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!