Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire elképzelhetetlen,...

Ennyire elképzelhetetlen, hogy valakit Bendegúznak hívjanak?

Figyelt kérdés
Eddig is mikor megtudták...de most hogy megvan a babám rendszáma a nevével szül.dátumával a babakocsin,mindenki rácsodálkozik,és jönnek a kérdések:tényleg Bendegúz a neve,miért ez,hogy jött?Most ez ennyire ritka,vagy ronda,vagy egyáltalán mi a bajuk vele?Pedig azt hittem,már elfogadták 8hónap alatt,hogy így hívják a fiacskám.
2009. jún. 26. 09:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia az én kisfiam 7 hónapos és őt is Bendegúznak hívják.Nálunk is mindenki kiakadt hogy ezt a nevet választottuk persze az "Indul a bakterház" miatt de most akkor minden SÁNDOR-t is kiröhögjünk mert hogy a filmben meg a lovat hívják így!Szerintem nagyon jó név igazi rosszcsont beütése van.Nálunk a legnagyobb ellenzője is most már imádja ezt a nevet.

Üdv : Bendi és anyukája

2009. jún. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi,én 27 multam és még mindig nem hiszik el h mi a nevem:))))
2009. jún. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

gratulálok a 27 éves Bendegúznak :-)

És az összes többinek is :-)

jaj,nálunk azt is szóba hozták,hogy a Győri állatkertben akkor született egy kis majom-Bendegúz nevet kapta-mikor várandós voltam a fiammal.szörnyű emberek vannak...

És képzeljétek,az én fiam Igazi Bendegúz...vörös a haja,és ha csak egy kicsit is hasonlít rám,szeplője is lesz. :-)

2009. jún. 27. 15:25
 14/15 anonim válasza:
100%
Nagyon jó, hogy felvetetted ezt a kérdést, ugyanis nekünk a férjemmel nagyon tetszik, és kisfiút várunk. Én is gondolkodtam rajta, de segítettél dönteni a válaszadókkal, és én is ezt fogom adni. Sokszor az ember ritka és szép névben gondolkodik, pl. felénk senkit sem hallottam ezzel a névvel, de a ritkaságnak az a hátránya, hogy talán a többségnek ennél más nevek jobban tetszenek, vagy nem elég bátrak, mert tartanak a közvéleménytől. Én a kisebbik lányommal voltam így. Mikor elmondtuk, hogy Sarolta lesz, mindenki kérdezte, hogy szebb nevet nem tudtunk választani? Mert régies, stb. Mi kitartottunk mellette, mert tetszett. Most 3 és fél éves, és azóta többen mondják, hogy milyen szép is, hogy magyar nevet adtunk, és -sajnos- ilyen nevet ritkán hallani. Ő szereti a nevét és mi is! Ritka sajnos, aki magyar nevet mer adni, nehogy "ciki" legyen. Elképesztő. Szerintem később Bendegúz is büszke lesz, hogy ilyen neve van. Ne engedjük, hogy egy film, egy divat, vagy a rokonok határozzák meg a választásunk. Gondolkodhatna ezen mindenki: a magyar név, a magyarság ne legyen már ciki! - ezt azoknak írom, akik ellene vannak. Én ennek a pártján állok. Persze ízlések és pofonok. Vannak szép nevek a magyarok és külföldiek közt is,s nem tetszhet minden név mindenkinek. De nem lenne szabad valakit élesen bírálni a neve, választása miatt, ha ez másnak nem tetszik. A baba nem a másé, hanem a tiétek. Légy büszke arra, hogy ezt a nevet választottátok!
2010. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ...

azóta eltelt egy kis idő,Bendegúzunk lassan 15 hónapos,és egy igazi Bendegúz-gézengúz!

Most újra kis fiú van a pocakomban,aki nagy valószínűséggel András Bence lesz :-)

2010. jan. 17. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!