Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg elképzelhetetlen hogy...

Tényleg elképzelhetetlen hogy szeretek egyedül élni? Fog ez változni?

Figyelt kérdés

Mert mindenki furcsán néz rám amikor ezt mondom, ha össze akarnak hozni valakivel, vagy csak úgy szóba kerül.

39 vagyok túl néhány kapcsolaton, de eddig senkivel nem költöztem össze, mert nem akartam.

A környezetemben azt tapasztalom, hogy aki férjhez megy egy idő után panaszkodik a férjére hogy mennyit kell utána pakolni, mosni, vasalni takarítani, wc-t takarítani. Ha gyerek is van rohanni, lemondani egy csomó mindenről. Rám is ez várna, mert szinte minden pasi egyforma, és minden család.(majdnem)

Néha alig várom egy buli után is hogy hazaérjek, és ne szóljon hozzám senki.

Nem szeretek shopingolni sem, szerintem hülyeség és egyáltalán nem szórakoztató.


2010. dec. 8. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem elképzelhetetlen.Én is szeretek.
2010. dec. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Bátyám 38 múlt , éppen igy gondolkodik, mint Te...én szivesen összekötnélek Titeket:) reménykedem, hogy lesz családja...
2010. dec. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem reálisan látod, tényleg így van. Mondom ezt úgy hogy férjem és gyermekem van. Mind fizetünk valamilyen árat azért amit választunk. A családosok fizetnek az idejükkel, energiájukkal, pénzükkel azért, hogy továbbörökítsék a génjeiket, utódokat neveljenek, teljesítsék az evolúciós feladatukat. A gyermektelenek azt az árat fizetik, hogy nyomtalanul kiíródnak az emberi fajból, cserébe egy kényelmesen eltöltött életért. Egy faj fennmaradása szempontjából nyilván nem véletlen, hogy vannak egyedek akik nem szaporodhatnak tovább. Biológiai szempontból valószínűleg így van ez jól. Ezért szerintem pozitív dolog, hogy ha alkalmatlannak érzed magad a gyermeknevelésre, nem erőlteted a dolgot. Fog-e ez változni? Reméljük hogy nem, mert szörnyű dolog 50-60 évesen rádöbbenni, hogy másképp kellett volna. Akkor már nem lehet bepótolni, visszacsinálni a dolgokat, visszaforgatni az idő kerekét. Ezt több volt kollégámnál láttam, sajnos nagyon nehéz volt nekik. De reméljük hogy nálad ez nem fog bekövetkezni.
2010. dec. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

hát, ha biológiai szempontot nézünk, sajnos sok családos ember is erősen taigetosz-pozitív, és én annyira nem örülök hogy azok meg tovább örökítik a génjeiket :)

szerintem töknormális, nem mindenkinek az az életcélja hogy másokra áldozza az életét, és ezt úgy mondom, hogy én is szeretnék majd gyerekeket egyszer.

2010. dec. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

De igen elképzelhető, de a pont a:

A válasz írója 95%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:37 van.

Én speciel önzőségnek tartom. De addig nincs is baj az egésszel míg az ember tud mérlegelni. Neked lehet ez az áldozat nem tűnik nagynak azért cserébe, hogy nyugalmad van.Kérdés, hogy így lesz-e 10-15 év múlva is. Viszont ha egy gyermekes, családos anya vagy apa öregen visszagondol a halálos ágyán az életére, ő is úgy fogja gondolni, hogy az a boldogság amit a család, és gyermek adott sokkal többet és mint az az áldozat amit érte tett. Mindenki a saját boldogságának a kovácsa.

2010. dec. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Bocsi zagyva lett:

Viszont ha egy gyermekes, családos anya vagy apa öregen visszagondol a halálos ágyán az életére, ő is úgy fogja gondolni, hogy az a boldogság amit a család, és gyermek adott sokkal többet ér , mint az az áldozat amit érte tett

2010. dec. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!