Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik gond nélkül...

Anyukák, akik gond nélkül sikerül beosztani az időt, elmondjátok a napirendeteket?

Figyelt kérdés
Semmire nincs időm, amikor a kislányom ébren van, nem tudok semmit csinálni tőle. Már a férjem is veszekszik velem, hogy miért nincs ez meg az megcsinálva.. (vasalás, mosogatás, stb...)
2012. máj. 13. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
hát nem tudom hogy van e ilyen szuper anyuka, mert nekem sem megy! Nálunk is áll a bál, kupi van folyamatosan,de le van kakilva, a gyerek az első!!!! :)))) Kitartás!!! az első fél év a legnehezebb!!!!:))))
2012. máj. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az én lányom már egy éves :( most még nehezebb vele mint kisebb korában, folyton játszani akar velem, ha próbálok valamit csinálni jön utánam és sír :(
2012. máj. 14. 00:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Reggel fel kelunk, reggelizunk együtt. Utana ő elmegy a szobájába játszani, addig gyorsan elmosogatok, ha gyors ebed lesz, akkor azt is feldobom. Utana együtt felporszivozunk, mert azt nagyon szereti. :) Ha jó napja van, akkor a portorles is belefér. Ha nem, az marad hétvégére. Mielőtt kimegyünk, gyorsan felmosok, igy nem jarjuk össze.

Elmegyünk boltba, utana kint maradunk. Vagy ha nem kell boltba menni, akkor kimegyünk mar 9 körül az udvarra, meg sétálni.

Fel 12 körül ebédel, utana alszik 2-2,5 órát. Ilyenkor én max vasalni szoktam, vagy teregetni. Amúgy pihenek én is, filmet nézek, olvasok.

Amikor felkel, oltozunk, és megyünk ki megint. Előfordul, hogy delutan megyünk boltba, de az fel ora csak. Általában uzsonnazni menet közben szokott, leül az udvaron, eszik, aztán rohanás tovább.

5 körül jön a férjem, kint marad ő is velünk. Ha fozos a vacsi (tejbegriz, virsli), akkor én bemegyek 6 körül, felteszem. Ha nem, akkor fel 7-kor együtt megyünk be, vacsizunk. Utana fürdés, alvás. Este én mar nem mosogatok, ez marad reggelre.

Nalunk ez bevált eddig. És nem aggódom akkor sem, ha véletlenül nincs felporszivozva. Akkor megcsinálom következő nap. :)

2012. máj. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ezek jöttek be: konyhában járóka hogy ne rántson magára semmit és ne fázzon fel a kövön, kicsi korától szoktattam bele, még 14hósan is üldögélt fél órát benne, amíg elmosogattam. Főzni akkor főzök és néha vasalás is, amikor alszik. Nemrégiben lett mosogatógépünk, hatalmas segítség.

Ha a férjem hazajön és elúsztam valamivel, leviszi a gyereket a játszótérre, fél óra alatt ragyog a lakás ha a kicsi nincs láb alatt és lehet zajongani. Teregetésnél, ruha leszedésénél már egy éves kora óta "segít", ha az etetőszékben ül és falatkákat eszik, szaladgálok fel-alá és felkapkodom az elöl hagyott dolgokat most pl ezt gépelem. Ha ébrenléti időben főzök, ül a konyhában egy szőnyegen és kalapálja az edényeket, kirámolja a műanyagos szekrényt. Muszáj megtanítanod egyedül játszani, idővel el fogja fogni hogy anyának dolga is van.

2012. máj. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem mondjuk már elmúlt 2 éves a kicsi,de azért leírom.Reggel 6-fél7-kor kel,akkor kb 7-ig hempergünk az ágyban,aztán kakaózik,én kávézok,közben ide ülök szétnézni.:)Utána felöltözünk,ő játszik az autóival,ez az első reggel(egész éjjel nem látta őket).Addig felöltözik a nagyobb,megfésülöm.8 körül lemegyünk az oviba,van hogy bemegy pár percre.Aztán hazajövünk,fél9-9 körül reggeli.Utána már fut is a szobába az autóihoz,imádja őket.Én addig főzök,2-3 napra szoktam,többfélét.Ha nem főzök akkor mosok.Ha viszont jó az idő kimegyünk játszani az udvarra,olyan 11-ig,ilyenkor tuti egyszerűt főzök,ami megvan egy óra alatt.Szoktam nézni az időjárást és úgy osztom be az időt.12-kor ebéd,fél1-1 körül megy aludni.Változó hogy mikor kel,3-4 között.Míg alszik,én ha nincs nagyon meleg megyek a kertbe,vagy füvet vágok,stb.Ilyenkor mosok fel,sikálom a fürdőt.Vettünk mosogatógépet azt ritkán kell kézzel csinálnom.Ha felébred megyünk a tesóért az oviba,ott játszunk kicsit,ha kint vannak.5 óra hazaérünk,és játszunk együtt hárman.7 óra körül vacsorázunk,fél8-8 körül fürdés,fél 9 fekvés.Utána szoktam pl. vasalni,közben tv-t nézek.A férjem 3 napot dolgozik,3-at itthon van.A porszívózás,portörlés,bonyolultabb főzés,sütés ilyenkor megy,akkor ő vigyáz rá,én meg csinálom a dolgomat.Boltba a férjemmel ketten járunk,ha a nagylányom itthon van a koleszból,kb kéthetente 1x.Sokszor az én fiam is sertepetél körülöttem én bevonom mindenbe.Tanítsd meg őt egyedül ellenni,nem egész nap,nekem is 1-1 órát van el,de az is sokat jelent.Nincs segítség,nagyi,muszáj megoldani.A fontos az szerintem hogy ez az anyának most dolga van épüljön be a mindennapokba,mindíg ugyanakkor legyen minden nap.És ha egy kicsit nyafog az nem baj,én mondjuk pici korától szoktattam erre.1 évesen megérti már ha mondod hogy mindjárt jövök,maradj kicsit,vagy játsszál itt mellettem(ha fontos neki hogy lásson).Ha van kedvenc játéka akkor könnyebb.A lányomnál is bevált ez.
2012. máj. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem fél éves a kislányom.

Reggel 3/4 8-kor ébred szinte mindig (velem együtt)Kb. fél óra alatt végzünk a reggeli dolgokkal (szopi, öltözés), Ekkor játszik a járókában, én kvázok, reggelizek, netezek egy kicsit. 10 körül alszik változó mennyiséget: fél órától akár 1,5 óráig. Eddig én mosok, pakolok. Ha megébredt játszunk, ebédel. Eszek én is. 2 körül elmegyünk sétálni, bevásárolok, intézem a postát, stb. Ő közben elalszik. Amíg alszik, kb, 2 órát, addig én főzök. Aztán miután megébredt, eszik,játszunk, hazajön Apa, utána vagy sétálunk közösen, vagy játszunk. Fél 8 -8 körül fürdés,aztán 9-kor megy aludni.

Szerencsére jól el van egész nap, ha kicsit nyűgös,a kkor elterelem valami újjal a figyelmét, másik játék, játszószőnyeg.

2012. máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 éves,reggel 7 körül kelünk,kap egy üveg tejcsit,majd az ágyában játszik a játékaivalé.Addig én kávézok,reggelizek,és az apróbb dolgokat megcsinálom (beágyazok,berakok egy mosást,szellőztetek) utána felöltöztetem,megyünk a konyhába,ő a járókában én addig elmosogatok,kicsit rendet rakok,és neki kezdek a főzésnek.Nem tudok a lányom mellett 2 órát a tűzhely mellett állni,így olyanokat csinálok ami hamar megvan vagy ami "magától" fő.Tészták,főzelékek - általában.Tízórai után séta,majd bent játszás,ebéd,ebéd után alvás.Míg alszik addig akármit megcsinálhatok amit nem tudok mellette,de általában ilyenkor lazítani,netezni,filmet nézni szoktam.Alvás után megint játszik az ágyában,majd együtt is,uzsi,utána vásárlás,csavargés,este 19kor fürdés és alvás.Ha takarítok,viszem magammal ahol éppen vagyok,addig ki-be pakol,nyitogatja a fiókokat,a kezébe adok ezt-azt,elvan.Szerintem mindent meg lehet oldani még akkor is ha nehéz,de muszáj!
2012. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!