Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire sok (k), amit...

Tényleg ennyire sok (k), amit a fiam csinál? A ti babátok mindig mindent úgy csinál, ahogyan ti akarjátok?

Figyelt kérdés

A minap feltettem egy kérdést a hisztiről: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Ebből nekem az jön le, hogy mások babája szótlanul üldögél egy helyben és sosem tesz olyat amit neki még nem lehet. Annyit tennék még hozzá, hogy nagyon ritkán sír, és kizárólag akkor, ha valamit megtiltok neki (pl. hogy a boltban szaladgáljon...). Az érdekelne, ti hogyan reagáltok ezekre a jelenetekre? Jó tanácsokra lenne szükségem, nem kritikára.


2009. jún. 26. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

szia! elolvastam a hisztis feltett kérdésed nem igazán értem mi a bajod a válaszokkal.

egyébként a figyelemelterelés be szokott válni (nálunk)

2009. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy sok! Eleven a gyerek...jobb mintha bamba lenne! Szerintem.

Én sok ilyet látok mindenfelé. Talán az enyém se lesz kivétel bár ahogy észreveszem ha nem itthon vagyunk sokszor meg van illetődve.

Az enyém még csak 4,5 hós.

2009. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elolvastam az előző leveledet és szerintem nem azok az anyukák válaszoltak, akik sajna ilyen cipőben járnak. Nagyon sok anyukát látok pl. játszótérről hazafelé menet, hogy a gyerek sír-hisztizik. Szóval nem vagy egyedül. Lányom is pl. boltban ha lerakom mindent meg akar fogni, folyamatosan szaladgálna. Ha nem engedem, jön a sírás. Mármint csak jönne. Én ilyenkor fölveszem az ölembe, kicsit szigorúan ránézek és pl: "Boglárka, ilyet nem szabad csinálni", majd megmutatom ami a kosárban van, "megyünk nemsokára kifizetni és Te adhatod oda a pénzt vagy a kártyát". Ilyenkor általában megnyugszik, vagy pl. vásárláskor adok valamit a kezébe legyen az egy olcsó csoki, bármi amit persze megveszek, de azért nem kerül sokba. Lényeg, hogy legyen valami a kezében, ami lefoglalja. A lényeg az, hogy mindig igyekszem elterelni a figyelmét, vagy pl. vásárláskor üldesd be a bevásárló kosárba, az is nagyon szokott tetszeni. A lényeg az, hogy ne keseredj el más babája is ilyen, csak nem merik bevallani. Jó babázást (14 hónapos baba anyukája)
2009. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocsánat nagyon sok lett a: "lényeg az"
2009. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, az a hidegvizes válasz eléggé nem hozzáértő volt, mondhatnám csúnyábban is, de nem akarom....

Mi is ebben a cipőben vagyunk, elég sokat, úgymond "visnyog" a fiunk, főleg a bevásárlásokat unja(mondjuk ő még nem tud járni), de menne így is örökké, de hát nem lehet négykézlábazni mindenhol.

Szerintem túlélni kell ezt az időszakot, van már akarat bőven, teljesen természetes, h érvényesíteni szeretné.

El lehet azért mondani neki, h ez így nem helyes, sokkal többet megértenek mint azt mi gondolnánk, de akkor is azt akarják csinálni, amit gondolnak, tehát értelme nem sok van a magyarázkodásnak.Rövidre zárva lehet egy kicsit fegyelmezni, nehogy azt higgyem h csak ő létezik, aztán meg majd kinövi ezt az időszakot, mi meg túléljük.

Na de hidegvíz, ezt nem értem.....

2009. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a figyelem elterelést tudnám ajánlani, nálunk ez működik. Naná, hogy nem tetszik neki, ha tiltasz valamit...:)Azt próbáltad már, hogy pl vele veteted le a dolgokat a polcról? Talán nem érezné magát korlátolva annyira, persze így tovább tart a bevásárlás... Fontos, hogy dicsérd meg, amikor segít neked és azt viszi oda, veszi le, amit te kértél!
2009. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is ez jött le az előző kérdésedre adott válaszokból.Másnál még sosem fordult elő,hogy tényleg mindent megpróbált bevetni,de a gyerek csak hisztizett?Nem értem!!!Amit a saját szememmel tapasztalok az nem ezt mutatja.Az én lányom már 3 éves,talán már túl vagyunk a hiszti korszakon,de bizony előfordult,hogy nem tudtam mit kezdeni a helyzettel,pedig amiket felsoroltak mindent bevetettem.Talán a fiamnál már "tapasztaltabban" állok elébe,most 4 hónapos.
2009. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!Figyelem elterelés,kezébe valami,bohóckodással átlépni a témát stb. minden csak ideig-óráig tart egy ilyen kicsi gyereknél.

Ja!és énekelni, meg mondókázni én nem állok le a bolt közepén,mikor hisztizik.Sztem ez elég h...yén néz ki:)inkább felveszem.

2009. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is hasonlóképp vagyunk.Mindent pakolna,megenne,megrágna,és kezd hiszti lenni ha valamit nem engedünk.

Nehéz,mert nehezen értik meg,idő kell nekik,sokszor elmondani ugyanazt.Én van hogy ha már nagyon fáradt vagyok,akkor épp nem szólok amiért kellene(NEM ÉLETVESZéLYES DOLOG),de általában elmondom hogy mit nem szabad,miért,és kezébe adok valami mást amit,szeret,vagy csak szóba hozom hogy kimegyünk sétálni,és mutat az ablakra és ugrik a karomba.

KItartás,hidd el elmúlik,de még kicsik.

2009. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Minden szépet és jót:)
2009. jún. 26. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!