Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos babának mit adjak...

6-7 hónapos babának mit adjak enni? (hozzátáplálás)

Figyelt kérdés
Igazából arra szeretnék választ, hogy melyik jobb, a bolti üveges bébiételek, vagy a saját kézzel elkészített étel? Előnyök, hátrányok? Ti melyiket választottátok?
2012. máj. 14. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem van időm főzőcskézni, így én a kézzel készítettre voksolok. Egyrészt mert frissebb, én válogatom össze az alapanyagot, másrészt sokkal olcsóbb is. :) Persze van, hogy néha üveges bébiételt is veszek, mert a sütőtököset például imádja, barackosat meg azért veszek mert ilyenkor az még nem nagyon van, vagy ha igen, akkor drága és éretlen.
2012. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Házikoszt: olcsóbb, te válogathatod meg az összetevőket, te készíted el, te ízesíted és a család ízlését, szokásait követi. Ezzel nagyobb az esély, hogy később könnyen átszokik a "felnőttes" otthoni ételekre - és kisebb a veszélye, hogy csak a bébiételeket lesz hajlandó megenni (ami egy nagyobb babánál már komoly mennyiség és pénz is lehet). Nem nagy macera elkészíteni, mert a család főztjéből is ki tudsz neki venni sok mindent, még a fűszerezés előtt. Illetve, ha egyszerre nagyobb adagokat készítesz és kiporciózva lefagyasztod, akkor nem is kell mindennap főzni.

Üveges: én a fentiek miatt inkább kiegészítésként szoktam javasolni, ha 1) menni kell valahova, utazáshoz, mert ilyenkor praktikusabb, pl. nem kell hűteni, 2) ha olyan ételfélét akarsz neki adni, ami nem idényszerű (pl. nyáron sütőtök, télen barack), 3) tartaléknak azért jó, ha mindig van otthon 1-2 üvegnyi, ha a pici épp nem enné meg a házi ételt.

2012. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sumergo ***** válasza:
Főzelékeket én készítem (még csak krumpli és sárgarépa amit ismer), de szeretném ha megszokná a család ízeit, gyümölcsöket üveges bébiételben veszem, (kivéve alma és banán,) ugyanolyan az ízük, mint a friss gyümölcsnek, ezekből őszibarack, sárgabarack, szilva, sütőtököt evett. Ha lesznek a friss gyümölcsök, akkor azt adok neki, természetesen csak azt, amit már megehet.
2012. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!