Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebédidőben alvás, mi a jó...

Ebédidőben alvás, mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Kisfiam 17 hónapos, és már csak egyszer alszik, de az elég változó 11:30-12:30 között általában.

Én azt a megoldást választottam, hogy ha látom 11 körül hogy nagyon álmos, akkor kb 11:20 kor kapja az ebédet, és 11:30-45 között ilyenkor el is ájul. A barátnőm szerint nem a lgjobb megoldás, ő ilyenkor 11 körül letette a gyermeket , és amikor felkelt 14 h körül akkor kapott ebédet. Mi a véleméynetek?

(én azért ezt választottam , mert reggel csak tjet iszik, kb 1 óra múlva kalács, v valmi kis reggeli, aztán 10 körül 1/2 alma pl, és ezért gondoltam az ebédre előbb mint utóbb)


2012. máj. 15. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is így csinálom, ma is fél 12-kor evett, 3/4-kor már aludt is. Nálunk nincs tízórai, így ebédet adok, éhgyomorra nem fektetem le.

Na meg a bölcsiben is így lesz, mert az én kislányom megy szeptembertől.

2012. máj. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy jó ideig az én gyerekem is alvás után ebédelt, mert olyan álmos volt ebédidőben, hogy egy falat se ment le a torkán. Ébredés után viszont teleette magát.

De úgy látom a te gyereked reggelizik is és tízóraizik is, tehát nyugodtan kaphatná az ebédet alvás után.

Ha rendesen eszik álmosan is, akkor maradhat így, de ha keveset ebédel, akkor inkább ébredés után adj neki enni.

2012. máj. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 11 hónapos, most szokik át a nappali 1x alvásra, így van, hogy már fél 12 kor megkapja az ebédet(nagyon keveset tízóraizik) és utána már alszik is. Egyszer megpróbáltam evés előtt letenni, de egy óra múlva már nyöszörgött, hogy éhes. Nem aludta ki magát, egész délután nyűgös volt. Ahogy nő, szép lassan egyre jobban kitolja az evés előtti időt.Óvodába is ebéd után van alvás,ezért jó, hogy már most elkezdi szokni, hogy ebéd után csendes pihenő van, és ez még jó pár évig így lesz:) (irigylem is érte) Szóval szerintem inkább korábban kapjon ebédet(persze csak ha éhes), mint alvás után:)
2012. máj. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én alvás előtt igyekszem megetetni, hogy nehogy az éhség ébressze föl.
2012. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, és én is az alvás miatt gondoltsm, hogy nehogy az éhség felkeltse. (kis éhenkórász) Az evéssel nem nagyon van gondunk, talán egszer volt hogy az étel felénél elaludt a székében :)
2012. máj. 15. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Fixen délben ebéd.utána jöhet az alvás.Mindig így,ez állandó,így nincs is gond!
2012. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!