Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól adhatok...

Hány hónapos kortól adhatok bébi ételt a babának? 3 hónaposan mit adhatok már neki?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6 hónapostól.
2012. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

3 hónaposan már kóstoltattam vele, először almalét (mármint lereszelt almának a kicsepegtetett levét), utána almapürét. Tudom, ezt mostanában sokan korainak tartják, de én így láttam jónak, sőt, én akkor nem is tudtam még, hogy a mostani trend szerint később kellene, meg sem fordult a fejemben, hogy ez ennyit változott az évek alatt, csak amikor a gyerekorvos majdnem szívrohamot kapott, akkor jöttem rá, hogy ez már valószínűleg nem így szokás. Csak furcsállottam a reakcióját, mert évekkel korábban még ő is így tanácsolta.

Amúgy most négy és fél éves a fiam, semmire sem allergiás, és minden ételt szeret :)

2012. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Miert olyan surgos adnod neki? en megvarnam legalabb a 4. honapos kort ha tapszeres, ha anyatejes akkor 6. honapot
2012. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Elvileg tápszeres babát 4 hónapos kortól, anyatejes babát 6 hónapos kortól szoktak elkezdeni hozzátáplálni. Kivéve aki nem, mint pl az előttem hozzászóló. A legfontosabb hogy tartsd be a fokozatosságot és ne adj neki olyan ételt ami még nem való a kis gyomrának.
2012. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, így már a második hozzászóló :)
2012. máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Esztuka87 ***** válasza:
Szerintem is várd meg a négy hónapos kort és akkor is csak egy kis almát adj neki, s csak fokozatosan, lassan adj más gyümölcsöt vagy egy kis főzeléket.
2012. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Én sosem értettem,hogy miért kell feltétlenül nagykönyv szerint menni!

Minden baba más!

Az én tápszeres fiamnak pl. komoly szorulási gondjai voltak,ezért orvosi javaslatra, már 3 hónapos kora után egy héttel elkezdtem neki adni különböző gyümölcspüréket.

Segített is rajta.

Szóval szerintem felesleges könyvek, meg általánosítások alapján elkezdeni a hozzátáplálást. Meg kell kérdezni a dokit!

Ha van bőven tej, akkor lehet,hogy én is kivártam volna, a 6 hónapot, de pl. a barátnőm,akinek 4 és fél hónapos a babája és fogy a teje, tápszerrel egészít, na ő most már kóstoltat leveket!

2012. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 xStefix ***** válasza:

Adni bármit adhatsz, de biztosan nem fog neki jót tenni, sőt. Ennyi idősnek anyatej vagy tápszer való. Aztán 6 hónapos kortól hozzátáplálás.

De akkor se inkább bébiétellel, hanem te főzz neki.

2012. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jó nagy butaságokat írhattam...bár nem értem miért..
2012. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xStefix ***** válasza:

Nem írtál butaságot, de nem is volt teljesen helyes, ahogy olvasom. Bár igaz, hogy tényleg úgy szokták elkezdeni a hozzátápit, ahogy írtad (4 és 6 hónap), de a hivatalos ajánlás mégsem ez, hanem mindkét esetben a 6 hónap.

Az pedig, hogy olyannal érdemes kezdeni, ami a pocaknak való, ill. olyannal nem, ami nem való, kicsit csavaros - a fentiek értelmében egy 4 hónaposnak még semmi nem való, tehát semmivel se érdemes még ekkor se kezdeni, se folytatni.

Remélem, nem haragszol, hogy válaszoltam, csak kérdezted. :)

2012. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!