Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos a babám....

3 és fél hónapos a babám. Tápszeres tegnap azt mondta a védőnő, hogy nem 4 hanem 5 hónaposan kezdjem el a hozzátáplálást. Ti hallgatnátok rá? Mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 08:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Az orvost kérdezd meg ne a védőnőt! Mi 3,5 hónapos babámnak adtunk gyümölcslevet(almalevet,baracklevet),sajnos 3 hónapos kora óta tápszeres.! hónaposan már evett gyümölcsöt,krumplit,répát,sőt a doki azt tanácsolat rögtön 3 étkezést váltsunk ki és 3szor kapjon tápot,max 4szer ha éjjel is éhes.Bár kisfiam éjjel nagyon ritkán kelt fel enni.
2012. márc. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
*4 még annyit,hogy most 11 hónapos már alig van olyan étel amit még nem ismerne,jól evő baba,és eddig egyszer volt beteg,most 2 hete
2012. márc. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Én az anyatejes babámat kezdtem el 4 hónaposan hozzátáplálni. Nem az volt a cél, hogy kiváltsunk étkezést, hanem hogy ismerkedjen az ízekkel, hogy 6 hónaposan ne az legyen hogy nem akar csak cicizni... közben pl a vastartaléka 6 hónapig elég, ha jól tudom. Most fél éves, és nagyon szépen eszik, most váltottam ki az első étkezést :)
2012. márc. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Ja gondolom most majd jól lepontoznak... :)))) de nem egy olyan kérdést láttam, ahol az aggódó anyuka tanácsot kért hogy mit csináljon mivel a 7-8 hónapos babája nem hajlandó normális adagot megenni....

Előző válaszoló voltam

2012. márc. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Én is 4 hónaposan kezdtem.

Az akkori gyerekorvosunk letiltott a hozzátáplálástól és szorgalmazta a HA tápot. A fiam szorulásos volt és bukott a táptól. Meguntam.

Elkezdtem etetni az alap dolgokkal, fura módon rendbe jött a székrekedéses probléma. Adtam neki sima tápszert a HA helyett, azóta nem bukik.

A védőnőnk meg kb. 2x volt kint nálunk, ha hívom sem veszi fel a telefonját, szóval...

Most lesz 7 hónapos a fiam, tegnap előtt méltóztatott kifáradni megbeszélni a hozzátáplálást. :) Csak pislogott, mikor felsoroltam neki, hogy miket eszik már. (Természetesen csak azokat adom neki, amit lehet, de nem fogok a védőnőre várni egy percet sem a hozzáállását tekintve. )

2012. márc. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van én is úgy gondoltam,hogy nem hallgatok rá.Gyereke sincs nekem ez már a 4. de az a fura hogy a nagyok csak ciciztek 9 hónapig ott nem volt ilyen gondom.És rég is volt a nagy gyerekeim 19-18-10évessek.Azt hiszem a 4 hónapot megvárom és kezdem az almalével.
2012. márc. 23. 09:04
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

3 és fél hónapos a babám. Kezdettől tápszeres. Én már két hete adok neki egyenlőre Hipp-es püréket. Bírja és szereti is. Én is a kaki gond miatt csináltam. Én nem kérdeztem meg senkit! A védőnőmet kétszer láttam a szülésem óta.

Azóta minden nap van kaki!

2012. márc. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
kedves utolsó a Hipp-es püré előtt nem adtál csak almalét???És abból milyen Ízek vannak?Nem ismerem.Kakival nekünk is gondunk van van hogy 2 naponta de volt olyan is hogy 4 napig nem kakilt.Reggel még tud kb 70-100ml cicizni is.
2012. márc. 23. 11:31
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
en mar kerdeztem dokit,novert,vedonot errol.Azt mondtak,amikor akarom 4hostol,DE OK NEM JAVASOLJAK 6HOSTOL,mert ha tul koran van hozza taplalva,akkor gyengitheti az immunrendszert,meg allergiat okozhat.Anyu naponta mondja,hogy kezdjem el,baratnom is,de en inkabb hallgatok a dokira...babam 5es fel hos
2012. márc. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
elozo vagyok,nem javasoljak csak 6hos kortol-igy akartam irni
2012. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!