Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem mért probléma, ha...

Nem értem mért probléma, ha egy gyerek a szüleivel szeret aludni?

Figyelt kérdés

Vártok rá, sokat aggótok, hogy úgysem lesz gyerek, aztán megtörténik a csoda és megszületik a kisbaba, és utána mindenki azon görcsöl, hogy a gyerekes saját ágyba, különszobába szoktassa, zárja!


Az én babámnak az elején az volt az igénye, hogy velünk aludjon. Velünk aludt 6 hónapos koráig, nem csináltunk belőle nagy ügyet, sőt imádtuk, hogy ott szuszog köztünk.



Aztán 6 hónaposan kiságyát igényelte most 1 éves és éjszaka ágyacskájába alszik, reggel 4kor rendszerint felébred, és akkor átjön a mi ágyunkba és alszunk tovább.

Most ezt igényli, de ha majd megint azt szeretné, hogy velünk aludjon akkor boldogan engedjük, majd, hisz a mi gyerekünk! Hónapokat vártunk rá, hogy ö legyen!


Mért kötelező, mért égő...stb ha a gyerek a szüleivel alszik.


Köszönöm szépen, hogy elolvastátok! :)



2012. máj. 16. 10:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 6 hónapos, az elejétől fogva velem alszik. Nekünk így jó, nem érdekel ki mit gondol. Párom sajnos nincs, így ez sem "probléma". Nem igazán foglalkoztat, hogy ki szerint "égő", nekünk így jó, és kész. :)
2012. máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg pont azokat szidják akik külön ágyba és szobába teszik a gyereküket,nálunk az vált be,mindannyian jobban alszunk,ettől még szeretjük,és sokat foglalkozunk vele.Ez ugyanolyan mint ez a kendős dolog,meg a kézre,fenékre legyintés,aki nem hordozgatja azt szidják,hogy jaj szegény lelki beteg gyerek lesz.nekem mindegy ki hogyan alszik,nekünk így a jobb kisfiam nem is nagyon tud aludni ha mi is a szobában vagyunk,én meg nem tudok úgy aludni ha egy ágyban van velem,mert félek ráfekszem stb.
2012. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
szerintem sem égő, én is imádok vele aludni.
2012. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van, én is sokáig a szüleimmel aludtam, meg nálunk a családban alapból szokás, hogy a gyerek ha igényli a szüleivel alszik, kisgyerekes rokonaimnál is így van. Majd ha már nagyobb lesz, ráér külön menni, de amíg pici szerintem nincs benne semmi rossz.
2012. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nektek nem probléma, akkor nem probléma
2012. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Hat en pont lesz@rom, ki mit mond. A ket evesem az egyik oldalamon alszik, az ot honaposom baba-mama agyban a masikon. Mindannyian jol alszunk, koszonjuk szepen. Sot, apa is kialussza magat es meg szexelni is szoktunk.
2012. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

ott az ágyban? komolyan érdekel, nem piszkálódás.


mi sajnos nem alszunk jól. sokszor ébred a babánk és akkor magunkhoz vesszük. nem férünk el, mindhármónk álma nyugtalan. szerencsés az, akinél működik

2012. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

nekem az nem gond, ha a te gyereked veletek alszik. az gond Mert errol nekem mas elkepzelesem van, a szexet (ami nekunk nagyon fontos) es az edeskettest is "zavarja".

az enyemek kulon szoba kulon agyban aludtak az elso naptol kezdve, soha nem volt gond, vegigaludtak az ejszakat, es en is nyugodtan kialudtam magam.

Az zavar, ha mindenkire azonos kliseket akarnak huzni, ha az egyik kiakad mert a masik a gyerekkel alszik, vagy mert 8 honaposan turo rudit kap, vagy mezitlab van 40 fokban.

tehat mindenki meggyozodese szerint, ahogy neki a legjobb csinalja a dolgokat, es senki nem dumal bele a masik eletebe, akkor engem nem zavar semmi

2012. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
71%

Én is kaptam már hideget-meleget azért, mert szerintem jó együtt aludni a gyerekekkel.

Mi úgy oldottuk meg, hogy nekem van berakva egy kétszemélyes fotelágy a gyerekszobába. Amikor az első babánk megszületett, egy darabig hármasban aludtunk a hálószobában, de így szexelni kellett máshol (én nem tudok a gyerek jelenlétében, de a férjem sem preferálta) meg az se volt midegy, hogy mennyire alussza ki magát apa a másnapi munka előtt. Ekkor jött az ötlet, hogy én alszom a gyerekkel a gyerekszobában. Nagyon jól bevált, letettem a leányzót aludni, a hálószoba a miénk maradt apával és csak akkor mentem vissza a gyerkőc mellé, amikor már tényleg aludni akartam.

Másfél évesen magától szokott át a saját ágyába, két éves volt, amikor megszületett az öccse, pár napig a lányom is odabújt mellénk, de aztán visszament az ágyába, mert nagyon szeretett benne aludni.

Az öcsi 21 hónapos, pár hete alszik a saját ágyában, nála is megvártam, míg maga is így akarja. 4 héten belül megszületik a kistesó, most ő kerül mellém.

Nekünk ez így kényelmes, hiszem, hogy ezért az alvásmódszerért nem ismerjük az éjszakai sírásokat, soha nem volt alvásproblémánk, szopizni is egyszerű, hiszen csak rácuppan a gyerkőc, én meg alhatok tovább, ha jóllakott, akkor ő is.

Ezzel a módszerrel a gyerekek is jól jártak és mi is, mert sem kialvatlanok nem vagyunk, sem az intim együttléteink nem szenvedtek csorbát.

2012. máj. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Kinek mi válik be aszerint csinálja:) Én nem tartottam kötelezőnek hogy külön aludjanak, meg égőnek se ha velünk, de mindhármat megpróbáltam magunk mellett altatni (szoptatás is sokkal kényelmesebb lett volna úgy) de hetek szenvedése után rájöttem, senkinek nem jó így. A gyerekeim 6 hetes-2 hónapos korukig aludtak velem/velünk utána nem bírtuk tovább. Minden rezdülésre megébredtek sírni nyafizni kezdtek, nem tudtunk aludni hiszen éjjelente 15-20 szor ébredtek így meg. Ráadásul így nem tanulták meg hogy éjjel alszunk hiszen sok megébredés van éjjel de azt meg kell tanulni mindenkinek hogy olyankor visszaalszunk és kész.

2 hónapos koruktól éjjel is 3 óránként kértek enni ami sokkal egyszerűbb és pihentetőbb volt.

Ha betegek vagy ilyesmi van akkor mentem szivacson az ő szobájukba az ágyuk mellé.

De nem tartottam jónak hogy évekre erre rendezkedjünk be hogy apával külön alszunk.

Nem beszélve arról hogy este a gyerekek lefektetése után legalább van 1-2 óránk együtt, ellenben ha a mi ágyunkban aludnának akkor akkor le kell feküdni velük amikor ők (este 7-8 felé) hiszen a csecsemő és a pici gyerek még nem hagyható ott a felnőtt ágyon, mert legurul/leesik.

2012. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!