Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » LEgyen újszülött korától...

LEgyen újszülött korától külön gyerekszobája a gyereknek?

Figyelt kérdés
Kicsi a lakásom, 1 nagyobb szobám van, de el tudom felezni gipszkarton fallal, akkor lenne 2 db 2x4,5 méteres szoba (mindkettő szoba külön ablakkal, és bejárattal.

2012. máj. 17. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Elvileg igen, az egészséges a babának, szülőknek egyaránt. Kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb lesz, ha már kiskorától megtanulja magát egyedül is biztonságban érezni. Amúgy az se nagy gáz, ha nincs rá lehetőség, de figyelj arra, hogy ne legyen nagyon anyafüggő (pl ne csak veled tudjon elaludni) mert az neki nem jó... hiába olyan aranyos.
2012. máj. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha szeretnéd, lehet. De mindig arra lesz igénye jó darabig, hogy a szülők közelében legyen.
2012. máj. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a saját döntésed.Te magad kell,hogy tudjad.Ha te úgy érzed,hogy egész éjjel csak rohangálni fogsz,amiatt,hogy megnézzed,hogy van,akkor érdemesebb veled aludnia.Vagy ha azt szeretnéd veled aludjon.Neki mindenképp úgy jó,ahogy megszokja,tehát most rajtad áll a vásár.Ha külön altatod már az elejétől fogva,akkor ahhoz szokik hozzá,ha együtt alszotok,akkor ahhoz szokik hozzá,az a jó neki.
2012. máj. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. máj. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk muszáj volt egy szobában lennünk,de külön ágyban,mert az első 3 hónapban illetve,inkább a 2.-3.hónapban az anyósoméknál voltunk,nem volt kész még a lakás,kényelmesebb volt,bár fiam szerencsére,2szer szopizott (ami nem napközbe volt) egyszer 11 körül és egyszer hajnalban, aztán 3 hónaposan átkerült a saját kis szobájába,mikor hazaköltöztünk,nagyon jó volt mindannyiunknak,azóta nagyon jókat alszunk mind3an,Ő tudja hogy ott vagyunk,ha gond van,teljesen kiegyensúlyozott,szereti a kis ágyát,szobáját,nekünk is van a férjemmel magánéletünk,tudunk még este meg nézni egy filmet stb.Következő gyermekünknél is azt tervezzük,hogy max 2-3 hónapos korig lenne saját ágyban a mi szobánkban,utána átkerülne a gyerekszobába.Nekünk így a jobb,nem kell később leszoktatni arról,hogy együtt alszunk,mondjuk egy ágyban én nem tudok vele aludni,eddig kétszer aludt mellettem pár naposan a kórházban,de én akkor semmit nem aludtam úgy féltettem,ráadásul kisfiunk csak úgy alszik jól ha mi nem vagyunk a szobában.Érdemes a külön szoba,még akkor is ha az első 2-3 hónapot a ti szobátokban tölti,de nagyon jó ha van saját kis helye amit megszokik,nem lesz semmi baja ha nem vagytok egymásra cuppanva 24 órában.
2012. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

egy újszülöttnek a szülők közelségére van szüksége.

nálunk az vált be, hogy 1 szobában, de külön ágyban alszunk. 1.gyerekkel 10 hóig, akkor költözött külön szobába, a 2.babánk néhány hónaposan fog átkerülni a gyerekszobába.

de ez ember függő. minden megldás működhet, mert ahhoz szokik hozzá. neked kell tudni, hogy érzitek magatokat a legjobban.

2012. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TKI Ibolya ***** válasza:
52%
Nekem mind a három gyerekem a gyerek szobában aludt a kezdetek óta.Nekünk így volt jó.Szerintem ez család függő,de én így jobbnak láttam mint később amikor már hozzá szokik a gyerek akkor kínozni a külön altatásra való szoktatással.
2012. máj. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!