Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másodszor/többedszer is...

Másodszor/többedszer is elkapható a Háromnapos láz, (exanthema subitum, hatodik betegség más néven)?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy aquaparkos látogatás alkalmával nyalta be, arra vagyok kíváncsi, hogy ezt a herpeszvírust el lehet kapni másodszor is?

(három napig közel negyven fokos láz,majd hirtelen láztalanság, utána pedig rubeola-szerű kiütések testszerte)


2009. jún. 27. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Exanthema subitum; ártalmatlan, vírus okozta fertőző betegség, szinte kizárólag csecsemőben és kisgyermekben fordul elő. Három napig magas láza van a betegnek minden egyéb tünet nélkül, a láz hirtelen esik le a normálisnál akár valamivel alacsonyabb szintre és megjelenik a törzsön, végtagokon, ritkán az arcon a világosvörös kiütés. Ezzel a betegség véget is ér, szövődmény vagy maradandó károsodás még soha nem fordult elő. Kezelést nem igényel. Lappangási ideje 1-2 hét. Elkülönítésnek nincs értelme. A betegség valószínűleg egész életre szóló védettséget hagy maga után.

Ezt találtam, tehát csak valószínűleg nem kapja el újra. Reménykedjünk, már mi is túl vagyunk rajta... :)

2009. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, remélem, hogy így lesz.

Azért kérdeztem, mert anyám mondta, hogy jár be hozzájuk a boltba valaki, akinek a gyerekei másodszor is elkapták. (mindenesetre nem túl megbízható a forrás, de ki tudja)

2009. jún. 27. 11:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi már harmadjára szedtük össze ezt a nyavalyát.Épp múlóban vannak a pöttyök.7 hónapos volt a kislányom mikor először elkapta, azóta minden hónapban a dokinál vagyunk ezzel.Kétségbe esetten kérdeztem a doktornőt, hogy én csinálok-e valamit rosszul,de megnyugtatott, hogy nem. Ennek is mint az influenzának, van több típusa, és ha olyan vírussal találkozik a baba szervezete amivel eddig még nem, akkor így reagál.Tehát többször is ellehet kapni.(Akár havonta is, sajnos!)
2009. jún. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!