Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 38 fokos hőmérsékletnél mit...

38 fokos hőmérsékletnél mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

12,5 hónapos a babám, popsiban mértem 38,5 fokot, ami levonással ugye 38 fok. Ez még a hőemelkedés kategóriája, ugye? Mérni fogom neki most félóránként, de nem tudom, hogy mást kell-e tenni?


Más tünet nincsen, csak sírva ébredt fel a déli alvásából, általában 2,5 órát alszik, most 1 óra alvás után ébredt és melegebbnek tűnt a buksija.

Ma délelőtt kint voltunk vásárolni, volt rajta sapi, de lehet, hogy túl sokat volt napon?:(


2012. máj. 3. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:

a hőgutánál hidegrázás is van meg ált. levertség.

akinek volt az tudja úgy néz ki az egyén mint a mosott ..



mérd így gyakran Neki és ha fenáll csillapítsd. igyon sok vizet és ma már ne menjetek ki.

2012. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez már kezdödö láz, de még azért elég gyenge.

ha most nem megy aludni és iszik rendesen én még hagynám kicsit, ez nem tesz rosszat neki. nem kell feltélen rögtön popóban mérni, ha tudod elég félóránként óránként hónajba vagy máshol egy kb értéket simán mutatni fog, észre veszed ha feljebb menne. valószínü nagyon nem megy lejebb, arra figyelj ha lázatcsillapítasz minimum 6 órának el kell telnie a gyógyszerek között, így ha pl este 8-kor megy aludni, akkor most még 2-kor beadhatsz lázcsillapítót. lefekvés elött én ilyenre mindenképpen adnék.

2012. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


Teát iszik most rendesen, és már vigyorog, játszik, de nem akar ebédelni. Mondjuk amúgy sem egy nagy evő, de ma még szinte csak tejet + kakaót ivott + egy kis sajtos kiflit délelőtt.


Arra is gondoltam, hogy tegnap a nagy melegből bementünk egy közértbe, ahol hirtelen -10 fok fogadott minket, talán meg is fázhatott.:( Bár akkor gondolom, köhögne is, meg ilyenek.

2012. máj. 3. 13:37
 4/4 A kérdező kommentje:

Na most megmértem megint, most meg 38,1-et mutatott, popsiban, szóval lejjebb ment.


Lehet, hogy csak sok volt neki a vékony plüss-takaró alváshoz, és azért ébredt meg, mert melege volt?? Mondjuk kaki is volt a pelusban, lehet ez is zavarta.


Most nagyon nyűgös, sírdogál és pirosak a szemei, megpróbálok adni neki még tejcsit és visszaalatatni, hátha az a baj.

2012. máj. 3. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!