Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szobát válasszak a...

Milyen szobát válasszak a kórházban az első babámmal?

Figyelt kérdés

Kb. egy-másfél hónap múlva szülök. Apás szülés lesz, az már fix. És sokat töröm a fejemet azon, hogy azt a 3-4 napot a kórházban (ha sima szülés lesz), akkor milyen szobában töltsem. A lehetőségek:

1. alapítványi szoba - 1 személyes - 10.000 Ft/nap. A baba velem van éjjel-nappal, de estére áttolhatom a csecsemősökhöz. Nos fizetni nem akarok 40.000 Ft-ot, tehát ez a lehetőség kilőve.

2. Baba-mama szoba. Én pelenkáznám, akkor etetném amikor jólesik, ápolom a köldökét, de éjszakára nem biztos, hogy átvihetem a csecsemő osztályra.

3. Három óránként hozzák enni a babát, és a nővérek rendezik a tiszta pelenkát és a köldökápolást.

A 2. és 3. lehetőséget is ajánlják rokonok, ismerősök. De nem tudom mi lenne a jó a babának és nekem. Én lehet hogy jobban ki tudnám magam pihenni, ha csak 3 óránként hoznák. De a baba meg lehet hogy "hiányolna", és sajnálnám estére a kicsimet egyedül hagyni. Tudom, hogy utána évekig velem lesz itthon, 3-4 nap nem a világ. Adnátok pár jó tanácsot ti is nekem? Előre is köszönöm!

34 hetes km


2012. máj. 18. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is 34 hkm vagyok, és pont ezen hezitálok én is. Még nem döntöttem biztosan. A gondom, hogy első baba, a másodikkal már nem gondolkodnék a baba-mama szobát választanám egyértelműen. Most is amellett vagyok, csak félek, hogy el tudom-e látni elsőre, minden rendben lesz-e. Nekem az a döntő, hogy bármikor meg tudom szoptatni! Ha a kórházban rendesen beindul a tej, anyaként mindent megtehetőt megteszek ezért, akkor megéri a baba-mama szoba, még akkor is, ha éjszakára nem viszik el. Otthon se fogják elvinni éjszakára, nem igaz? A fontos, hogy bármikor, igény szerint tudjam szoptatni, többet nyerek a tej beindulásával, mint néhány óra pihenéssel éjszaka. Tehát én ez mellett döntök, de írj te is, ha más érveid vannak, nagyon érdekelne!
2012. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

2. lehetőség. szerintem a 3. már nem is létezik :O


nálam úgy volt, hogy éjfélkor kerültem a szobámba bébi nélkül, másnap megkaptam és onnantól velem volt.

a 3. variáció már csak azért sem lenne számomra opció mert a többi babától akik az anyukájukkal vannak úgy sem tudnál pihenni. az egész osztály zeng néha a csecsemő sírástól :)

na meg épp csak megszületett, gondolod máris le tudnád passzolni és képes lennél kibírni nélküle 3 órákat majd nyugodtan hátra dőlni?

nem hiszem ;)))


gyors és könnyű szülést!

2012. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Miért baj, ha éjszakára marad a babád?
2012. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Első babásként mindenképpen a második mellett döntenék. Nem jó, ha teljesen egyedül vagy, hiszen annyi kérdése van ilyenkor az embernek, jó az, ha van melletted egy-két tapasztalt anyuka (a nővérek nem mindig érnek rá, sőt!). Személy szerint én a harmadik variációt sosem választanám, mert nagyon hiányozna a kisbabám. Gondolj arra, hogy nem csak arra van igénye, hogy három óránként megetesd, akkor is vágyik a közelségedre, ha csak álmos, ha fáj a pocija, ha egyedül érzi magát stb. Igaz, hogy nagyon fárasztó, ha ott van veled a babád végig, de általában a szülés utáni éjjel minden további nélkül be lehet tolni az őrzőbe. A pelenkázást és a köldökápolást is jó gyakorolni. Boldog babavárást!
2012. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az éjszakát csak úgy tudod/tudjátok megoldani ha minden anyuka a szobában leadja a babáját.Mi megoldottuk ezt a csajokkal mikor szültem de ez azért ritka.Viszont ha még vagy 3 baba ott sír a szobában akkor felesleges leadnod a babádat.Szerintem a 2.opciót választd.
2012. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nálam is a 2. lehetőség felé mozdul a mérleg! Igazatok van! :)
2012. máj. 18. 16:08
 7/15 anonim ***** válasza:

Szülés utáni 4. napon bevitte az összes babát az egyik csecsemős magához, hogy minden anyuka tudjon pihenni. Másnap reggel mindenki úgy ébredt, mint aki ujjá született. Néha jól esik ám a pihi. Én császáros voltam, és alig bírtam ellátni a babát, annyira fájt mindenem, a bal karomat valami miatt 4 hónapig alig bírtam felemelni... Bocsánat az offért!

Ha te úgy jobban éreznéd magad, akkor válaszd a 2. lehetőséget! :)

2012. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Én baba-mamás szobában voltam, meg sem fordult a fejemben, hogy ne olyan szobába legyek, mert felmerült bennem az, hogy akkor milyen anya lennék, ha csak 3 óránként hoznák a gyerekemet.

Aztán megszültem. Császáros voltam és első szülés volt.

Az első szoptatásomnál úgy néztek rám a csecsemős nővérek, hogy mi az, hogy ezt meg ezt nem tudom. Az, hogy hogyan kell tisztába tenni, azt is az emlékeimből szedtem elő, mikor a nővérem gyerekei voltak kicsik, mert a nővérek meg nem mutatták.

Megetettem rendesen a fiamat, le is mértem, minden rendben volt, visszaaludt. 2 és fél hetet voltam már szülés előtt is a kórházban, örültem, ha végre láthattam a családtagjaimat, erre 2 perc múlva hozza a nővér a fiamat, hogy éhes, adjak neki enni. Néztem rá értetlenül, de végül visszavittem, ahogy felvettem, egyből elhallgatott és aludt tovább. Na, ennyire volt éhes.

Szóval nem sok segítséget kaptam, szinte semmit és még borzasztóan fájt a vágás, meg a 2 cső a hasamban.

Kell, hogy az anya lásson el alapvető dolgokat, de a segítség igen is kell, meg pihenni sem ártana az anyukának, főleg császár után. És ez egy baba-mama szobában, ahol ilyen a csecsemősök hozzáállása, nem valósul meg.

Úgyhogy ha én újracsinálhatnám, nem biztos hogy baba-mama szobába mennék.

2012. máj. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mhtimi válasza:
Ez szerintem nagyon kórház függő!Nálunk baba-mama szobák vannak csak de ez nem jelenti hogy 24 órában nálunk voltak a babák pl hajnali 4 körül mindig vitték öket és csak olyan fél 9 körül hozták öket addig fürdetés orvosi vizsgálat stb volt.És ha látogatok voltak addig is be lehetett vinni öket!Szerintem érdeklödj abban a kórházban hogy is működik a dolog!
2012. máj. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én kétszer szültem mind kétszer baba - mama szobában voltam ahol éjszakára elvitték a picit. Ennek sok előnye van hamarabb beindul a tejed és jobban összeszoksz a babával és "megtanulod" ellátni.

Én nem szerettem volna a klasszikus 3 óránkénti kihozásos verziót.

2 kisfiú anyukája

2012. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!