Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, korai ilyet kérdezni,...

Tudom, korai ilyet kérdezni, de ha mikuláskor érkezne a babátok, hogyan csinálnátok a karácsonyi összejöveteleket?

Figyelt kérdés

Gondolom itt arra, hogy az én szüleim, tesómék 140 km-re laknak tőlünk, így tőlük elvárható lenne, hogy ők jöjjenek, ne mozduljunk ki 2-3 hetes csöppséggel ilyen messze.


Anyósomék és férjem tesójáék 35 km-re laknak.

Őhozzájuk mehetünk mi, vagy ott is jobb, ha ők jönnek hozzánk?


Ha mindenki hozzánk jün, 2 részletben csináljuk, vagy jobb egyszerre a 15 ember?!


Kaphatnék tanácsot gyakorlott anyukáktól, esetleg tapasztalatokat??


Köszönöm előre is!


2012. máj. 18. 17:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért, gyorsan (és nem tökéletesen) gépeltem. :)
2012. máj. 18. 17:20
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mikuláskor érkezik a baba (gratulálok egyébként!!:))

akkor karácsonykor még icike-picike lesz, te meg fáradt.

Mindenképp otthon maradnék és várnám a rokonokat, külön-külön, apránként....:)

Bár attól függ, mekkora a házatok, hogy külön tudsz-e vonulni 15 ember mellett, ha kell pl, szoptatni, ill. hogy a férjed addig viszi-e a vendéglátást. Az én férjem pl. nagyon kínálgatós, jó vendéglátó, simán rá mernék hagyni akárhány embert.

2012. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
En dec. Kozepen szultem, de karacsonyra orultem, hogy fel birok kelni az agybol, ugy fajt a gatsebem es az aranyerem. A melleim be voltak durranva, folyt a tej beloluk egyfolytaban, a kislanyom ketorankent egy orat cicizett. Igy eselytelen volt, hogy barhova is menjunk, de nem is snzerettem volna. Raadasul tel, ugye influenza szezon is. Szerintem mindenki meg fogja erteni, hogy iden nem utaztok el, hanem otthon maradtok.
2012. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
dec 5-én érkezett a babám, karácsonykor hozzánk jött a család nagy része (amúgy mi szoktunk menni), de csak szolid összejövetel volt. Minimális sütivel :)
2012. máj. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehová nem mennék, és senkit nem is hívnék szerintem. De örülnék, ha meglepne a családom, ha csak egy napra is.
2012. máj. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Azt semmiképpen nem tudom kikerülni, hogy ne jöjjenek, ha mi nem megyünk.

De készülni biztosan nem fogok.

2012. máj. 18. 17:58
 7/12 A kérdező kommentje:

Egyébként szerencsére külön tudok vonulni a babával és a férjem nagyon jó vendéglátó, a főzést is be tudja vállalni, szerencsére számíthatok rá. :)


De ki tudja, mennyi alvás után leszünk, mennyire fáradtak... :)

2012. máj. 18. 19:18
 8/12 anonim ***** válasza:
"kihelyezett" karácsonyra készülj, ti a babával foglalkoztok, a rokonság egyike a beiglit hozza, valaki más a sültet, és így tovább... figyelj arra, hogy meghitt, és nyugodt legyen. Addigra (sajnos) hullafáradt leszel. Boldog babavárást!
2012. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babóhoz! :-)

Én a helyedben otthon maradnék, ki tudja, mennyire leszel jól, elvileg hat hét a gyermekágy, amikor a nőnek bizony illik pihenni. Ha lesz gátmetszésed, lehet, hogy még ülni se lesz kényelmes karácsonykor, nem még utazgatni...

Mindenképp a rokonok menjenek, de ne te állj neki háromfogásos ebédet készíteni, hanem vagy csak egy könnyű kaja legyen, az is napközben, vagy vigyenek ételt a rokonok. Most elsősorban rád és a picire kell mindenkinek tekintettel lenni.

2012. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen neked is a választ!


A mi családainkban nyáron már sarkalatos kérdés, hol-kinél lesz a karácsony, és kíváncsi voltam a tapasztalatokra.

De akkor kimozdulni semmiképp sem fogunk.

2012. máj. 18. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!