Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 hetes kislányom nem akar...

10 hetes kislányom nem akar szopizni, valaki tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt semmi baj,90-120 ml között szopizott napi 7 alkalommal. Egy hete kezdődött,hogy szoptatom, szopik 5-8 percig 60-70 ml-t és utána nem hajlandó folytatni, elfordul,sír.De éjszaka is ezzel a 70 ml-vel alszik 4 órát. Nem értem. Ha cumisüvegből adok még erre neki lefejt tejet 40-50 ml-t,szívesen megissza. De a 70 ml tejjel is vidám, nem sír, kiegyensúlyozott.De nem igazán hízott egy hete.Mi lehet a baj?Egy hete kapott oltást,gondolom nem attól.Nem változot semmi azóta a napirendben sem.Miért nem akar szopizni?Eddig olyan örömmel várta,most meg már rettegek én is előre. Tapasztalt valaki hasonlót?
2012. jan. 31. 17:00
 1/3 xStefix ***** válasza:
100%

Már nem szükséges minden szopit mérni, hacsak nincs rá különösebb okod. Persze, ha akarod, megteheted - de amint látod, csak idegesít, ha olyat látsz, amit nem értesz. Még.

Amiért lehet: mert a babád egyre jobban figyel kifelé és érdekli a környezet; ergo kevesebb ideje marad a szopira. Vagy mert a tejed leadása (élettanilag) lelassult, ő viszont (élettanilag) egyre ügyesebben szopik; ergo morci, mert idővel már nem jön elég gyorsan a tej. Vagy mert most olyanja van, hogy átállt a többször kevesebb szopira, ami megint lehet normális.

Amit tegyél: szoptasd úgy, ahogy neki jól esik. Ha most rövidebbeket bír/kér/akar, akkor csináld így. Majd visszaáll, vagy éppen nem. A szoptatás nem egy fix rendszer, hanem a baba igényeihez mérten VÁLTOZIK ez is.

Amit ne tegyél: ne méregesd, ne egészítsd ki az adagját x milire (lehetőleg se tejjel, se táppal, se üvegből), hanem próbálj a csak szopira törekedni. Ha egyébként használsz játszócumit, azzal is csak óvatosan, mert az is bezavarhat.

Az egy hete nem hízás pedig nem mérvadó - olyan is lehet majd (normálisan), hogy hetekig nem hízik egy lépést se. Merthogy közben rengeteget fog mozogni, fogzik, hosszra nő, beteg vagy bármi más. A hízás csak egy tényező, ne ebből indulj ki, mert rossz irányba fog vinni. Mindig több mindenre figyelj és összességében nézd, hogy van a babád, így fogod tudni helyesen megítélni a helyzetet.

2012. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De jó,hogy válaszoltál, nagyon köszönöm,elteszem ezt a vacak mérleget. Remélem,hogy ez csak átmenet nálunk mert eddig minden olyan zökkenőmentes volt.Még egyszer nagyon nagyon köszönöm!
2012. jan. 31. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Mintha a saját történetemet írtad volna le. :-) Az én kisfiam is ugyanezt csinálta kb 2 hónaposan. Teljesen kibuktam és azt hittem, hogy le fog fogyni szegény, de szerencsére kb. 2 hét után egyik pillanatról a másikra megszűnt. (Tény, hogy kevesebbet is hízott, mint az ikertestvére, aki ez idő alatt ügyesen szopizott tovább.) Olvastam olyanról, hogy szopási sztrájk és sok babánál előfordul. Lehet, hogy nálunk is ez volt. Mindenesetre ne add fel a szoptatást, vissza fog térni és a cumisüveg sem fog kelleni neki.
2012. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!