Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Gyorsan válaszolnátok...

Anyukák! Gyorsan válaszolnátok nekem? Sürgős.

Figyelt kérdés

Az történt hogy a fiam tévedésből este 8kor kapott 200mg paracetamol tartalmú gyogyszert és 60mg ibuprofent!!

hogy térténhetett ez? a férjem ment a patikába és nem olyan paracetamol tartalmú szirupot vett mint amilyet én szoktam én azt veszem amelyikben120mg/5ml van ő neki pedig adtak olyat amiben200mg/5ml van!! ezta mennyiséget adtam be neki 8 kor és anya fürdette meg akinek mondtam hogy adjon be neki egy kupot (viburcolt adom neki nagyon fogzik)de nem azt adta be (mellé nyult)hanem egy ibuprofen tartalmút ami 60mg ibuprofent tartalmaz!!nagyon aggodom nagyon ideges vagyok..és dühös mindenkire de ennek csak én vagyok az oka ilyet egy jó anya nem csinál nem is értem..jobban kellett volna figyelnem annyira szégyenlem magam!!..kérlek válaszoljatok ha tudtok hogy lesz e etőől baja?vigyem orvoshoz?vagynem olyan nagy adag ez? amugy az elmult 36 órában nem kapott csak homeos bogyokat ezen kivűl!! 13kg-os 15 hónapos!!


2012. máj. 19. 22:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
de senki sincs körülötted aki beszélné a nyelvet és tudna segíteni???senkit sem tudsz felhívni, hogy menjen át vagy hívja fel helyetted az ügyeletet?
2012. máj. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
kerdezo: remelem mar a taxiban ulsz es viszed a gyereket! ha nem, akkor valahogy lepjunk kapcsolatba mert en nagyon aggodok!!
2012. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Ausztriában lakok ! nem nincs senkim! sehola világon senki aki segithetne és mindjárt megörülök! de azt olvastam hogya megengedett adag 15szöröse a mérgező tehát a gyerekemneka 24órán belül bevehető paracetamol adagja 195mg majd 3000mg-ot kéne adni neki hogy mérgező legyen!én meg 200mg-ot adtama kupbol meg valamennyit kikakiltmert meglázmérőztem nemszivodott fel minda 60mg..
2012. máj. 19. 22:56
 14/26 anonim ***** válasza:
Remélem nem lesz gond!
2012. máj. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

? hogy van ababa?

eddig még soha nem vitted ögyeletre?

2012. máj. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, csak figyelgesd. Ez azert messze nem tuladagolas. Ugy van, ahogy irtad. Ezeket a veny nelkulieket is tul lehet adagolni, de nem ennyire konnyen. azert ha kettot kapott, meg nem lesz baja, ha mondjuk otszoros adag lett volna, akkor igen.

Amugy barmit is eszreveszel rajta, ne tetovazz, hivd az ugyeletet vagy a mentot. Valamilyen nyelven csak beszelsz, mas nem, angolul. En is eltem ausztriaban, angollal jol elvoltam. Ne hibaztasd magad, de azert nem ertem, hogy nem nezte meg anyukad, hogy mit ad....

2012. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Az egyik válaszoló leírta, hogy megkérdezte a párja az ügyeletet, és azt mondták azonnal vidd orvoshoz a kicsit. Szerintem itt nincs több kérdés..
2012. máj. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Egyebkent sajat megnyugtatasod erdekeben a magyar ugyeletet is hivhatod. A heim pal szamat keresd meg, ok mindig ugyeletesek. Elmondjak, mire figyelj, mire szamithatsz.
2012. máj. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

[link]


Itt meg tudod nezni az interakciokat.

2012. máj. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
oké! minden rendben lesz a babát figyelem.közben azösszes mindent elolvastam és egy 24órán belül egy 13kg babának 624 mg adható biztonsággal napi 4x156 ml tehát nagyon messze vagyunka túladagolástól és a májkárosodáshoz pedig 3000mg "kell" egy ilyen nagy babának..amugy ugyanugy nem vette észre mint ahogy én sem néztem azt hogy erősebb a gyogyszer amit kaptunk mint az előző! de most kivágtam az összes gyogyszert a kukába!soha többet semmit! köszönöm a válaszokat!!megprobálok megnyugodni! és ébren töltöm az éjszakát! mégegyszer köszönöm!
2012. máj. 19. 23:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!