Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szükségem lenne egy szakemberr...

Szükségem lenne egy szakemberre, de elképzelésem sincsen kihez forduljak. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

10 hónapos babám, csak kúszik. Már 3 hónapja hintáztatja a popsiját, de semmi nem történik.

Mindenki kérdezi feláll már, lépeget. Nagymamám is mondja, adjak rá cipőt had járjon. De még nem is ült fel.

Tudom minden baba más és más, ne hasonlítsuk már össze őket stb stb.

Aggódtam mikor 8 hónaposan nem akart ülni, megnyugtattak, hogy majd rá ér 10 hónapos koráig. De azóta sem változott semmi.


2012. máj. 20. 08:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Észak-kelet Magyarországon élünk. Lehetséges városok: Szerencs, Kazincbarcika, Miskolc, Eger, esetleg Sárospatak.
2012. máj. 20. 08:06
 2/12 anonim ***** válasza:
Elso korben a vedonot, majd a gyereklrvost kerdezd. Majd egy Devenyes gyogytornasznak lenne erdemes megmutatni.
2012. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gyerekorvos, max ortopéb orvos.


Ilyen tornászokhoz ne vidd el, mert ök az egészséges babánál is találnak mindig valamit, oda csak ha orvos mondja vigyed.


Kérdésem: mennyit segítesz neki? Pl ülteted? vagy hagyod mindig faküdni? Sokat van kézben? bébikompban? hinátban?

Ezek mind vissza vetik a fejlödésben.

Ahhoz hogy normálisan egyenletesen fejlödjön nem szabad ültetni, bibkompba tenni, hinátba órákat hagyni stb...


Szerintem teljesen normál uton van csak kicsit visszabb. ennyi.

cipöt ne adj rá, majd csak ha többet megy mint mászik de akkor is csak ha olyan helyen vagytok ami szúros, hideg.

2012. máj. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nincsen kompunk, mert 3 hónapos csípő vizsgálatnál a főorvosnő kifejezetten nem ajánlotta. Van járókánk oda beszoktam tenni, de nyitva van az egyik oldala, így bármikor ki be tud jönni. Itthon nem szoktam ültetni, csak ha pl vendégségbe vagyunk és nem tudom sehová letenni. Amióta elkezdett kúszni én hagyom hadd menjen a lakásban és ha jó idő van a kertben is pokrócon. De nem akar semmit csak kúszni, már 3 hónapja.

Eltelt 3 hónap! Én megértem, hogy számotokra ez nem nagy ügy, de igen is az számomra, amikor már úgy érzem nem tudok elmenni sehová vele, mert 10 kg-os babát ölben csak nem tudok sokáig cipelni. Ülni nem akar, kúszva meg csak nem tud utánam jönni.

Egy éves korában is csak kúszni fog?

2012. máj. 20. 08:38
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom de ez hogy ne legyen bébi kompban meg hintában mert nem fejlődik ez szerintem nem így van! 1. gyerekem nem volt egyikben sem max párszor hordozóban aludt bent mégis majd 14 hós volt mikor elindult pedig 7-8 hónapos korátol mászott! A 2. gyerekem sokat volt hintában és kompban is mégis 10 hónapos korában elindult! Nálunk az orvos is mondta hogy nem lesz semmi baja ha kompban van a gyerek!
2012. máj. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy elvinném egy gyógytornászhoz, mert azért erre már nem lehet mondani, hogy nincs lemaradva...

Egyébként ezek otthon is végezhető gyakorlatok:

http://www.youtube.com/watch?v=nRME1hQuvws

http://www.youtube.com/watch?v=Z8TGk0NfnHk

2012. máj. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a videókat. Kipróbáljuk. És majd utána érdeklődöm a doktornőnél a gógytornásznak.
2012. máj. 20. 09:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Csak hogy megnyugtassalak, nem vagytok egyedül ezzel! - kislányom 11 hónapos, és először 1 hete ült fel egyedül, de minden előjel nélkül, egyszer csak hátra fordultam, és épp akkor tolta fel magát , azóta mintha már hónapok óta csinálná, olyan rutinosan csücsül fel :) Viszont nem áll négykézlábra, nem is kúszik, és értelem szerűen nem is mászik - én is aggódom-aggódtam hidd el, ezért elvittem fejlődésneurológushoz, épp a múlt héten - sokszor volt kellemetlen, hogy kérdezgették, "ugye már lépeget, meg feláll?" , közben meg még kúszni sem kúszik, aztán jött a másik kérdés , "hány foga van" - na neki még egy sincs.... szóval tudom miről beszélsz, ha én nem is aggódtam volna, a környezetem ezt sulykolta belém :( Szóval voltunk dokinál, aki megállapította, hogy egyha alsó végtagi hypotóniája van, ami nagyon gyakori és tipikus jele, hogy nem másznak-kúsznak, és ha fel akarják állítani a kis lábukat előre tartják , de nem kell megijedni, mutatott pár gyakorlatot ami erősíti a kis lábait, és ennyi! - ettől nem lesz hátrányos helyzetű, és semmi egyéb , 98%-ban 2 éves korukra utolérik a kortársaikat! Ja, és ami még fontos, hogy elég komoly szaktekintélyként azt modta, hogy tudja most divatja van a "nem mászik , akkor tanulási nehézségei lesznek" dolog, de ő ezt több száz gyereken sem tapasztalta , egészen iskolás korukig követi a kis betegeit, de egyáltalán nem látott ilyen összefüggést! Szóval nem legyél elkeseredve, a mi babáink is egészségesek , legfeljebb kis segítséget igényelnek, de ezt nem kell szégyellni! Kicsit hosszúra sikerült, de remélem tudtam segíteni!
2012. máj. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kisfiam is 10 hónapos koráig csak kúszott.Aztán elkezdte magát felhúzni, és felállt.De ülni és mászni még nem mászott.10,5-11 hónapos volt valahogy mikor elkezdett mászni és ülni.Aztán 14 hónaposan kezdett el menni.

19 hónapos, tök egészséges.

Szerintem ha védőnő,doki nem látja, hogy le lenne maradva, akkor ne aggódj e miatt.Fiam pl egyik napról a másikra kezdte csinálni mindig a dolgokat, látszott, hogy fizikailag érett, csak értelmileg, agyilag kellett még összetennie a dolgokat.

Szerintem egyáltalán nem "kóros" ez az állapot.

De ez csak az én véleményem, ha nagyon nem vagy nyugodt a védőnő biztos tud segíteni kihez fordulhatsz.

2012. máj. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ja és én fiam is "súlyos" baba volt 10 hónaposan.És igen,cipeltem,babakocsiban vittem.Amúgy ő is 7 hónapos korától kúszott, de én inkább úgy fogtam fel, hogy míg nem vagyunk nagyon túl a határokon addig nem aggódok, hiszen az agyi fejlődésének nagyon jót tesz a kúszás.Mászni nem is mászott annyit mint amennyit kúszott.

(előző)

2012. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!