Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mindenkinek a babája előbb...

Ha mindenkinek a babája előbb csinál mindent, mint az átlag, akkor kik képezik az átlagot?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó kérdés!!
2012. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A teret minden egyes élőlény úgy próbálja meg elferdíteni, hogy ő járjon jól vele.
2012. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az enyém az átlag.


Az én lányom mindent tankönyv szerint csinált. Szinte 1-2 nap eltérés volt csak.

Pl pontban 4 hósan fordult hátról hasra, majd 5 hósan vissza, majd 7 hósan elkezdett kúszni, 8 hósan mászni, ülni, 9 hósan felállt.

Minden szakkönyv ezt írja le, és meglepö volt, de tudtam hogy mikor mit fog tenni.


Anyukám szerint ez nem csoda, mert ezeket a szkaönyveket sok száz gyerek átlagából írják, és egy átlagos gyereknek pont akkor kell csinálnia.

2012. máj. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Egyáltalán nem MINDENKI.

Az "átlag" lehet hogy egy olyan nagykönyv szerinti mérték, amibe egyetlen baba/gyerek sem tartozik minden szempontból.

Ezt sok vizsgálat alapján hozták létre, minden egyes fejlődési állomást kivizsgáltak, és megállapították, hogy legtöbbször az mikor következik be, és egy egészséges fejlődés során mettől-meddig tekinthető normálisnak.


Ez azért jó, mert mind az orvosok, mint a szülők meg tudják állapítani, hogy gyermekük rendben fejlődik-e.


Senki nem svájci óra, így a babák sem, és a környezet, amiben nevelkednek, az is eltérő. Ezért van, hogy van aki előbb, van aki később csinál valamit.


Az anyukák "emlékezete" ezzel kapcsolatban egy külön kérdés...


Két lányom van, az egyik a legtöbb dolgot késve, a másik pedig korábban csinált. Mindkettővel van némi tapasztalatom. Mindkettő egészséges gyerek.

2012. máj. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nem hiper gyorsan csinál mindent a gyereke az nem hangoztatja annyit és nem dicsekszik vele. Így összességében úgy érzi az ember hogy sokkal többen vannak azok akik előbb csinálják a dolgokat.

Nekem mindkét védőnő azt mondta mikor ezekről beszéltünk hogy higgyem el a körzetében ugyanúgy kijönnek a tankönyv szerinti átlagos számok mint 10 éve.

Nekem 9 hónapos a fiam most szerencsére többedik baba így eszem ágában sincs már görcsölni ezen mikor mit fog csinálni, de ismerek jó sok velünk egykorú babát és 10 ből 8 már 6 hónaposan ült mászott, 7 hónaposan felállt stb.Az én babám most kezdett el mászni egy hete, ami szintén tök normális.

Az első gyerekemnél halálra szorongtam magam és kerestem a bajt, hogy miért lehet hogy mindent későn csinál, pedig így visszanézve se csinált későn semmit:)

Ja és persze a későbbi életére nézve se múlik rajta a világon semmi, plusz mindenki azt mesél utólag amit akar:D

Mint a szobatisztaság, múltkor egy barátnőm (jó ismerősöm) mesélte hogy az ő lányai már 1.5 évesen szobatiszták voltak stb. és utána lapozgattuk a fotóalbumukat ahol dátumok is szerepeltek meg időrendbe volt rendezve, és szépen látszott (mivel nyári gyerekei vannak) hogy 2 évesen még ott volt rajtuk a pelenka, és nem csak egy képen hanem többön is.

Úgyhogy emlékezetünk csalhat is.

2012. máj. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elvileg tudom, mi az átlag, de ahány ismerősöm van, az ő babájuk mind előbb forog, mászik, ül, jár, beszél az átlagnál. Ja és sokkal okosabb is :)

2012. máj. 20. 09:21
 7/12 A kérdező kommentje:
9:19 nagy igazságokat írsz :)
2012. máj. 20. 09:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokan csak azt hangoztatják amit hamar tud a babájuk. De ez nem azt jelenti, hogy MINDENBEN átlag felettiek. Persze, hogy agyon dicsérik, én is azt teszem. Csak vannak akik túlzásba esnek, és a másik babáját "leblamálják".

Az Ő gyerekük ezt tudja meg azt, csak azt elhallgatják amit még nem.

2012. máj. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát például az én Fiam :-)

Aki lassan 14 hónapos, még nem megy önállóan, nem integet, nem mond egy szót sem :-)

2012. máj. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szerintem vannak dolgok, amikben egy baba jobb és a másikban rosszabb, később csinálja, egy másik ember babája meg épp fordítva, a kettő együtt már egy középértéket ad. Ez nem verseny, mi felnőttek is valamiben jeleskedünk, másban lemaradunk, nagy korban mégsem frusztrálja magát pl egy jogász hogy h*lye a számoláshoz. Nem kell hasonlítgatni és nem kell a gyereket stresszelni vele, semmi de semmi jelentősége nincs később annak hogy ki hány kiló volt 5-10-15hónaposan, mikor indult el először, hány szót tudott és mikor hagyta el a cumit vagy a pelenkát.Ezt azok az anyukák hajlamosak túllihegni akik a gyerekben akarják megvalósítani saját magukat és hajlamosak elfelejteni hogy ez a gyerek élete és nekik csak terelgetni kellene. Minden átlagos gyereknek vannak átlagon felüli képességei, az a dolgunk hogy megtaláljuk és erősítsük meg ezekkel hogy ők is különlegesek valamiben, de ezek a fejlődésbeli gyorsaságok vagy lassúságok épp nem jelentenek semmit a későbbiekre vonatkozóan.
2012. máj. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!