Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aludhat újszülött baba utazóág...

Aludhat újszülött baba utazóágyban?

Figyelt kérdés
Holnap fekszek be szülni. Van egy 2 éves lányunk, aki még a rácsos ágyban alszik. 3 hónapja vettünk neki leesésgátlós heverőt, mondván: azon fog aludni, mire érkezik a kisöccse. De nem hajlandó azon aludni :( Így a kislány marad a rácsos kiságyban. Utazóágyban lehet altatni majd az újszülöttet? Nem tettünk félre pénzt egy új rácsos kiságyra, utazóágyat kapnánk kölcsön. Végigkérdeztem az ismerősöket, felesleges rácsos ágya senkinek nincs :(
2012. máj. 20. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a helyzet. A kisfiaim között kereken 2 év van, és mivel a nagyobb be tud mászni (egyszerűen beugrik a szivacson dobbantva) a rácsos ágyba, ezért nem mertük azt adni a babának, hanem egy utazó ágyat vettünk, amiben nem fér hozzá a picihez a nagyobb. Nekünk eddig bevált. A kicsi most múlt két hónapos és láthatóan jól érzi magát az ágyában. Ugyanúgy lehet matracot tenni bele, mint a másikba, és ráakasztható újszülöttes "kosárka" is van hozzá, hogy eleinte ne kelljen olyan mélye hajolni, ha be akarod tenni. Én praktikusnak találtam.

Üdv.

Adri

2012. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Akkor valószínű elég lesz egy új matrac az utazóágyba.

Gratulálok a 2 babához :)

2012. máj. 20. 14:24
 3/21 anonim ***** válasza:
Köszi. Könnyű és gyors szülést neked!
2012. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

szerintem úgy ahogy ki van találva az utazóágy nem alkalmas mindennapi alvásra, legalábbis a miénkben nem is szivacs van hanem egy összecsukhazó alátét ami elég kemény, kényelmetlen.

de ha veszel bele egy rendes kiságyba való matracot akkor nem hiszem, hogy más lenne mint egy fa kiságy :)


sok boldogságot!

2012. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt, hogy mikor megszületett a fiam, az ő szobájában volt a rácsos kiságy, amiben nappal aludt. Viszont a hálónkban volt egy utazóágy, amibe éjszaka raktam. Az alja a mienknek is összecsukható és kemény. Én egy plédet hajtogattam alá, így puhább lett. Nagyon jókat aludt benne! Egyébként szinte teljesen mindegy, hogy min alszik egy újszülött, főleg amíg nem tud forogni, hiszen ahogy lerakod, úgy marad. Durván mondva, ha egy asztalra raknál szivacsot, arra is fektethetnéd, a lényeg, hogy a gerince 180 fokos vízszintesen legyen. :) Ezzel azt akartam mondani, hogy a rácsos kiságy és az utazóágy ugyanazt a funkciót tölti be, nyugodtan belefektetheted!

Egyébként arra nem gondoltatok, hogy a "nagylánynak" feldobjátok az ágyát? Pl. csinálnátok neki baldachint, vagy Hercegnős (nem tudom mi a kedvence állata, meséje) ágyneműt kapna, talán ő akarna inkább a nagylányoknak való ágyban aludni. Persze nem erőltetve, mert akkor tuti nem akar átfeküdni.

2 éves volt a kisfiam, mikor mi is vettünk neki leesésgátlós ágyat, együtt mentünk el a boltba megvenni, ő választotta és itthon együtt ragasztottuk tele autós matricákkal. Így sokkal jobban sajátjának érezte. Hátha nálatok is beválna, ha ő díszíthetné fel az új ágyát. :)

Sok boldogságot nektek! :)

2012. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Vagy a babakocsi mózes részeben is aludhat pár hétig/hónapig.
2012. máj. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Az én pici lánykám már 3 hetes, de ő is az utazóágyban alszik, láthatóan teljesen kényelmesen. (Ez is a "komolyabb" kivitel, aminek van újszülött emelője, pelenkázója, stb.) Nekünk van ugyan rácsos ágyunk, a fiam már 4 éves, nagy ágya van, de egyelőre helyünk nincsen, ahová beállíthatnánk a rácsost. Ha kész lesz a gyerekszoba - remélem, heteken belül - oda költöznek majd át a gyerekek, mert most egy szobában vagyunk mindannyian...
2012. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, véleményeket, ötleteket! Hasznos volt mind. Akkor kipróbáljuk majd az utazóágyat s próbáljuk bevonni a "nagylányt" a heverő megszépítésébe. Egyébként a heverője most tele van játékokkal és napközben többször oda megy, felül rá, csak aludni nem akar... Mesefigurás ágyneműt is kapott akkor, amikor vettük az ágyat, na azóta a rácsosba hurcolja az új ágyneműt :)

Köszönöm a jókívánságokat is, reggel 8-kor indulok a kórházba. Kis félelemmel, de ez ilyenkor természetes :) Nektek is gratulálok a babákhoz!

2012. máj. 20. 23:08
 9/21 anonim ***** válasza:

Halihó! Hogy vagytok, mi újság veletek, hogy' vált be az utazóágy?


Adri

2012. jún. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Szia, sajnos nem tudom beválik-e az utazóágy. A kisfiam múlt hét szerdán megszületett, másnap rohammentő vitte Pestre, azóta is ott van. Légzési problémái vannak, altatják és lélegeztetik. Olyan ez az egész, mint egy rémálom. A kisfiú ma 10 napos és még meg sem ölelhettük :( Látogatni mehetünk, de a gépek miatt nem lehet kézbe venni :(
2012. jún. 2. 21:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!