Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák adnátok nekem...

Kedves anyukák adnátok nekem tanácsot?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos úgy néz ki a napirendje,hogy 2 órát fent van 1-et alszik.Egyedül vagyok vele mert a férjem külföldön dolgozik és hozzá szeretném szoktatni,hogy délután aludjon egy hosszút mert így nagyon nehéz bárhova is menni vele.Köszönöm előre is a tanácsokat!
2012. máj. 20. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:

ez nem szoktatás kérdése, hanem idegrendszeri érettség.

ne legyél türelmetlen, 2-3 hónap és be fog szépen állni, akkor majd 2-t fog aludni, 2 hosszabbat, mikor megérik rá az idegrendszere. kb. akkor számíts erre mikor 2-3 órát tud ébren lenni minden gond nélkül.

az meg, hogy csak 1 nagyot fog aludni délután, az majd olyan 1 éves kor körül lesz!

2012. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3 hónaposan még nem lehet ehhez hozzászoktatni, még nagyon pici, úgyhogy egy ideig még neked kell alkalmazkodnod az ő igényeihez. Néhány hónap múlva majd észreveszed, hogy egyre kevesebb alkalommal alszik, viszont egyre hosszabb ideig.
2012. máj. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én is így gondoltam csak hát sok anyukától hallom,hogy az ő 3 hónapos babájuk délelőtt 30percet alszik utána délután 3-4 órát egyben és kibírja a fürdetésig.Az én kicsikém 1,5-2 óra fennlét után szó szerint beájul.
2012. máj. 20. 15:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jól csinálja a kislányod, örülj neki, hogy ilyen szép rendszeres a napirendje. Tudod, vannak babák, akik max. 20 perceket alszanak aztán pedig nyűgösek...

Ajánlom neked pl. a Suttogó c. könyv 1. részét, ott olvashatsz a babák alvási szokásairól. Hidd el, a babád nem fog a kedvedért egy hosszút aludni délután, ha beleavatkozol az alvásritmusába, nagyon sokat fog sírni és nemcsak vele, magaddal is kitolsz. Jobban jársz, ha te alkalmazkodsz ehhez. Az alvás nagyon fontos dolog a babáknak is, egy ekkora baba (általában) nem is tud többet ébren lenni egyhuzamban, ha meg túlfárad, mert nem hagyják aludni, nagyon sokat fog sírni.

Jól írta az első, majd kb. 1 éves korától lesz neki elég egy hosszabb alvás. A kisfiam kb. 7 hónaposan még 3x aludt napközben, 11 hónaposan még 2x, valamikor 1 éves kora körül kezdett hol 2x, hol 1x aludni.

2012. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaj, hát nem kell mindent elhinni, amit idegen anyukák mondanak...
2012. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
3 honapos volt amikor egyik naprol a masikra valtott es pont ilyen napirendben, 1,5 ora ebrenlet 40-50 perc alvas, most 6 honapos es meg mindig itt tartunk 2 ora ebrenlet 50 perc alvas naponta 3-szor, furdes elott mar nem alszik alltalaban, en se bannam ha tobbet aludna ritkabban, de sajnos nem igy megy, muszaj hozzajuk alkalmazkodni es bizni benne hogy az alvasok kesobb hosszabodni fognak nem pedig rovidulni. Ferjem 1 evesen napkozt nem aludt,de 6-kor este kilotte magat, most csak bizni tudok, hogy a lanyom nem lesz olyan mint o.
2012. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én össze tenném a 2 kezem,ha az én fiam így aludna! :) Mi is 3 hónaposak vagyunk és neki olyan szinten nincs alvás igénye,hogy napi 1-1,5 óra összesen amit alszik;az is 15-20 perces időszakokra oszlik el.Így is meg lehet oldani a napi teendők elvégzését,csak nagyon nehéz (én is egyedül vagyok itthon vele,semmi segítségem nincs).Szerintem sem szoktatás kérdése,ez a picitől függ,hogy neki mik az igényei.Azzal meg nem sok mindent lehet kezdeni :( .Remélem sikerül összeegyeztetni a dolgaidat,sok sikert hozzá!! :)
2012. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!