Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babának milyen...

4 hónapos babának milyen homeós készítmény adható, ha napközben alig bírom elaltatni?

Figyelt kérdés
Születése óta szenvedek a napközbeni altatással, és mostanra úgy érzem, hogy elég volt. Görcsbe van a gyomrom, ha eljön az alvás idő. Sehol/sehogy nem jó neki, csak sír, szenved, pedig már olyan álmos, hogy alig lát. Ha 1 órás szenvedés után eltudom altatni, maximum 40 perc múlva ébren van, és egyáltalán nem piheni ki magát.
2012. máj. 21. 09:02
1 2
 11/17 xStefix ***** válasza:
Leírnád pontosan, részletesen, hogyan szoktad altatni? Azt is, hogy ő mit csinál és azt is, hogy te hogyan érzed magad ilyenkor.
2012. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Vagy a hordozóban ringatom, vagy kézben, ez a 2 megoldás van, így talán van egy kis remény, hogy néha elalszik. Az első 2-3 percben csend van, legtöbbször odáig eljutunk, h csukódik le a szeme, aztán egyik pillanatról a másikra kipattannak és beindul az ordítás. Feszeng, vörösödik a feje, szenved, ordít. Még az sem lehet, hogy nem álmos és én meg erőszakos vagyok h igenis alszunk, mert totál fáradt, álmos, látom a szemein. Az első 20-30 percben próbálom nyugisan kezelni a dolgot, de mikor semmi nem jó, na akkor besokallok, berakom a kiságyába, ott hagyom ordítani 2-3 percet, elkezdem simogatni a fejét és jobbik esetben így elalszik. De ugyebár ezt megelőzi egy jó órás szenvedés, ami valljuk be nem egyszerű.
2012. máj. 21. 18:06
 13/17 xStefix ***** válasza:

Hm...

Cumija van?

2012. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Van.
2012. máj. 22. 10:50
 15/17 xStefix ***** válasza:

Az se segít.

Hú, fejtörős egy baba. :)


A testközeli altatást próbáltad? Nemcsak a ringatást, hanem pl. a kenguruzást? (pelusban a pucér mellkasodra helyezed és finoman simized a hátát, ha jól esik neki)

Amikor altatod, mik a körülmények? Csend van, félhomály? Vagy inkább a monoton zaj jönne be neki esetleg?

Sutyorgás, dúdolás?


Remélem, nem haragszol, hogy ennyit kérdezek, csak hátha kibukkan valami...

De lehet az is, hogy ő ilyen többemberes baba.

2012. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Gondoltam már rá, hogy veszek valami hordozókendő féleséget, csak félek h abba sem maradna el, és több ezer ft-ot meg kidobok érte. De nagyon hajlok afelé, h egy próbát megér, lesz ami lesz. Próbáltam már világosban altatni, félhomályban, sötétben is.

De marad az a megoldás, h ő ilyen érdekes gyerek... :)

2012. máj. 22. 11:45
 17/17 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, hol laksz; kérdezd meg az ismerős kismamákat, kölcsönadná-e valaki a sajátját kipróbálásra. Akkor látnád, hogy beválik-e vagy sem.

Ill. Pesten a Hordozóházban lehet kölcsönözni is, ha ott laksz. De talán más városokban is van ilyesmi.

2012. máj. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!