Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka, akinek a...

Van olyan anyuka, akinek a babája még 9 hónaposan nem kúszott/mászott?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8 és fél hónapos és nem kúszik-mászik. Forogva bejárja az egész szobát, a csípőjét hanyatt fekvésben emelgeti, ülni szépen, egyenes háttal sokáig el van, de nem egyedül ül fel. Már én is aggódtam, de gyerekorvos, védőnő megnyugtatott, hogy nincs baj, minden baba más és más. De egyébként nagyon erős kislány, olyanokat rúg, hogy fáj! :) Ja és nekünk még fogacskánk sincs, ellenben minden ízlik, de az égvilágon minden!
2012. máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10 hónaposan tanult meg mászni, ez az egyetlen mozgásfejlődési mozzanat, ami későn jött nála, de 11 hónaposan már önállóan járt.

Szóval nem kell aggódni, semmivel sincs elkésve.

Amúgy ismerek olyan gyerekeket, akik előbb tanultak meg menni, mint mászni.:)

2012. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia, és 10 hónapos koráig "csak" forgott? Hogy bírtad? Mert nekem mindig hisztizik, mert menne a dolgokért, csak nem tud egyem meg...
2012. máj. 21. 11:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, 10 hónapos koráig csak forogva közlekedett, meg ő mondjuk kúszogatott, de a feneke mindig nehezebbnek bizonyult és annyira felidegesedett rajta, hogy mindig sírva fakadt. Csinálta volna ő, csak még nem ment neki. De mondjuk ilyenkor már egyedül felhúzta magát állóra a kiságyban és önállóan, stabilan tudott ülni, úgyhogy azért lefoglalta magát, nem volt annyira borzasztó. Utána meg csak úgy jöttek sorba a dolgok.
2012. máj. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom, azt mondják addig van nyugi, míg nem kúszik,mászik, de én már kivagyok, hogy csak várom és várom, segítenék de nem tudok....
2012. máj. 21. 11:26
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányom 7 hónaposan kúszott mászni viszont csak 10 és fél hónaposan,felállás,lépegetés után kezdett.
2012. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fiam 8-9 hónapos kora körül kezdett el kúszni. Bár az elején azt se csinálta rendesen, egyik lábát egyáltalán nem használta. Aztán hónapokig semmi.És most 11 hósan kb. 2 hét alatt elkezdett mászni, felállni, leülni és lépeget a bútorok mellett.
2012. máj. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 21. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!