Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a szélcső és hogyan...

Mi az a szélcső és hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
Olvastam a kérdések között és érdekelne mert hasfájós a babám.
2008. ápr. 23. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Vékony szilikon, vagy gumi cső. Gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni. Ugyanazt a célt szolgálja, mint amikor lázmérővel segítesz kakilni a babának. A segédeszköz boltban kérdezz rá nyugodtan, elmondanak mindent! Remélem, segít majd! Jó babázást!
2008. ápr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Kérdés:

A szélcső használatáról szeretnék tájékozódni:

- Ajánlott vagy nem? Miért igen, miért nem?

- Hogyan kell helyesen használni (szélgörcsök esetén)?

- Milyen gyakran lehet használni?

- Használat után kell-e fertőtleníteni (ha igen, hogyan)?

- Mi a szakemberek véleménye a szélcső használatáról?

Válasz:

Én otthoni használatra szélcsövet két esetben ajánlok. Egyrészt ki lehet váltani vele a hőmérőt, amikor a csecsemő nagyon nehezen, vagy ritkán ürít székletet. Ez puhább, kíméletesebb, mint a kemény hőmérő. Ebben az esetben azt ajánljuk, hogy a szülők a második nap délutánján próbálják meg a szélcsövet kb. 1.5-2.0 cm-re felhelyezni, és kissé mozgatni, ezzel székelési ingert keltve. Ha ez nem segít, másnap reggel újra próbálják, ha ez is eredménytelen, akkor már kúpot (glicerin) kell használni. Persze még ideálisabb, ha kamillateával, széklethajtó gyümölcslével oldjuk meg a székrekedést. Másrészt meg lehet próbálni a babáknál hasi görcsök, hasfájás esetén is. Azonban hatékonyabb, és jobb megoldás a megfelelő görcsoldó cseppek használata, a baba pocakjának alapos masszírozása. Nem minden hasfájás oka a fokozott gázképződés, ezekben az esetekben a szélcső hatástalan. Én otthoni használat esetén nem szeretem, ha a szülő a szélcsövet magasra helyezi, bár ezt nem is nagyon teszik. Használat előtt a szélcső végét szükséges babaolajjal, popsi kenőccsel bekenni, a baba lábait felemelni, hasa felé hajlítani, és a szélcsövet kb. 2-3 cm-re felhelyezni. Otthon magasabbra ne! Ezután lehet kicsit forgatni. A használat gyakorisága nem korlátozott. Használat után elegendő szappanos vízzel elmosni, amennyiben csak egy gyereknél használják. Még egyszer hangsúlyozom, inkább ajánljuk az anyatej táplálást, a puffasztó ételektől mentes menüt a puffadós csecsemőknek, ill. a görcsoldó folyadékok használatát, mint a szélcsövet.

Dr. Gömöri Ágnes

2008. ápr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Doktornő! Köszönöm a széleskörű tájékoztatást!

Egy Anyuka

2008. ápr. 24. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!