Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hajlandó játszani...

Miért nem hajlandó játszani velem 1 éves fiam? Van még valaki így?

Figyelt kérdés
Ha odamegyek hozzá, 1 perc és tovább megy. Ha nem megyek oda, sokáig eljátszik azzal, amivel épp elvan. Zavarom, vagy mi? Egyedül könyveket nézegetünk együtt, minden másnál ott hagy.
2012. máj. 21. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Az enyém csak 9 hónapos, de pár hete sokszor "leráz". Azt se tűri, hogy ölelgessem. Valahol olvastam, hogy ez egy ilyen korszak, hogy önállósodni akarnak. Majd másfél éves koruk körül újra bújósabbak lesznek.

Őszintén szólva nem nagyon nyugtat meg. Rosszul esik.

2012. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, kimondottan rosszul esik, hogyha ébren van, itt kell ülnöm a kanapén, ha nincs dolgom (főzés, hasonlók). Olyan szívesen játszanék vele, de nem megy, vagy hisztizik, ha pl. a legojához hozzá merek érni (mert majd ő), vagy simán ott hagy és keres mást.
2012. máj. 21. 13:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfam kb 8-9 hónaposan is kiugrott a kezemből ha "sokat" ölelgettem" megunta a játékot elment.Most 13 hónapos akár 40-50 percet is eljátszik egyedül,sokszor bújik,sokszor hagyja hogy megöleljem,és velem is játszik fogócskázunk,bújócskázunk,labdázunk,könyvet nézegetünk,formákat dobálunk,autózunk,építünk,viszont egyre önállóbb akar lenni a kezemen megtudom számolni mely ételeket engedi,hogy én adjam,egyedül akar enni,inni,cipő venni stb.
2012. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:

Ugye, milyen gyorsan véget ér a baba-korszak? :)

Kérdező, ne bánd annyira, biztosan lesznek még anyásabb korszakai is, ha épp arra lesz szüksége. Most ezerrel önállósodik, most ezt kell támogatnod. Persze legyél a közelében, hátha néha megtörik a jég, de ne "haragudj rá", ha most egyedül szeret lenni. Neki most erre van szüksége, így fejlődik, de ez is változni fog megint.

2012. máj. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az 5 hósom már egy hónapja nem szeret karban lenni, bújni. azt szereti ha letesszük s ő eljátszik. persze azt szereti ha néha ránézünk. van ilyen önálló típus.
2012. máj. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen érdekesek ők:-) Egyik ilyen másik olyan...az én fiam is 1 éves, játszik egyedül, 1 kezemen meg tudnám számolni hányszor játszottam vele, és nem azért, mert nem akarok, hanem ő sem igényli. Ha leülök hozzá játszani akkor inkább bemászik az ölembe és csendespihenőzik. Bár ő még annyira konkrétan nem is játszik semmivel, pl nem autózik,csak a kerekeit forgatja, szóval még nem tud "társas" játékot játszani. Ha mutogaom neki a dolgokat, hogyan kell pl formabedobózni, nem érdekli arrébb megy, ott leül és pörgeti a hülye kisautójának a kerekét tovább, egyedül :-) Megtudnám zabálni:-)
2012. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó nektek. Az én egy évesem "levakarhatatlan". Alíg van el nélkülem, mindig rajtam lógna, és azóta ilyen, amióta megszületett. Játszik azért egyedül is, de egy idő után sír, ha nem játszom vele. Azt hittem elmúlik, de egyenlőre nem úgy néz ki. Jó érzés is, de néha nehéz is.
2012. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hidd el, kedves 7-es, a másik véglet sem olyan jó mindig. :)
2012. máj. 21. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!