Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az a mennyiség teába...

Vivko7 kérdése:

Mennyi az a mennyiség teába amit max adni lehet a babának per adag és per nap? Vagy nincs maximum? 7 hetes kisfiú anyukája

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

7 hetesnek a mennyiség egyenlö a nullával, ha csak nem hasfájásra adod, de akkor is meg 1-2 deci szerintem.


Mindenképpen cukor mentes legyen.


7 hetesnek vagy anyatejre vagy tápszrre van szüksége másra nem. A hasfájosok kaphatnak 1-2 deci teát, de ha 1 deci nem használ akkor 3 sem.

2012. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kerria ***** válasza:

Szia,


határidőnaplóm szerint, kislányom 7 hetesen a tápszer után mindig vizet ivott, ennek a napi mennyisége 2 deci körül volt.


Védőnő ajánlotta a vizet, mert sokszor akkor is enni akart, ha csak meg akarta nyugtatni magát, nem cumizott! A vízzel itatás nálunk bevált!


6 hónapos kislány Anyukája

2012. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kerria ***** válasza:

Bocs a vizes példámért, de nálunk a doki, a védőnő mindenki ellenzi a teát, még a hasfájás ellenit is. Eleinte nem értettem a dolgot, idegesített, mai napig nem értem, hogy egy édeskömény teát miért nem próbálhattam ki a babámnál, de ma már nem érdekel.


Cukros teát semmiképp ne adj neki.

2012. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7 hetesen én nem adnék teát, minek? maximum kammilla teát de cukor és citrom, tehát ízesítés nélkül, és azt is csak nagyon halvány sárgásan, és csak max egy két kortyot, ha valamilyen fájdalommal, gyulladással járó betegsége lenne, vagy székrekedése. Egyébként egy 7 hetes babát nem kell teáztatni, vizet is csak nyáron nagy melegben kell neki adni, mert az anyatej első része vízeseb szomj oltóbb a hátsó része pedig a zsírosabb táplálóbb. Na az én lányom, az augusztusi hőségben nem volt hajlandó szopni ha csak szomjas volt és nem éhes, ezért kapott vizet, de ő akkor már 3-4 hónapos volt. Teát 7 hónapos kora körül kezdett inni, és azt is sokáig cukor nélkül. Ne a cukros teától lakjon jól egy gyerek, nekem ez a véleményem.
2012. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom kapott teát.Ő tápszeres volt,a tápszer mellé pedig kell tea vagy víz.A tápszer nem egyenlő az anyatejjel.És én raktam cukrot a teájába,a védőnőnk is javasolta hogy tegyek neki bele.Igaz hasfájós is volt.De mikor már nem volt az akkor is tettem neki bele.
2012. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
30évvel ezelőtt a védőnők javasolták a teát, kb 4hós kortól. Manapság már nem igazán javasolják, inkább vízzel kínálnám, egyre melegebb idő jön, szüksége lehet folyadékpótlásra, de az nem tea és főleg nem cukros tea.
2012. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5.vagyok

Kedves utolsó!

"30 évvel ezelőtt javasolták a védőnők a teát 4 hós kortól.Inkább vízzel kínáld ne cukros teával."

2éves a lányom!Nem 30 évvel ezelőtt szültem.És igen a védőnő javasolta a cukros teát.Mi baja lesz attól a gyereknek ha a teába tesz valaki cukrot?Semmi! Az én 2 éves lányomnak sincs semmi baja.Ez csak a mai trendi gyereknevelés hogy nem lehet cukrot tenni a teába.

2012. máj. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hasfájásra pár kanálka köményteát javasolnak, de a védőnőm szerint amennyit elhajt annyit csinál is, a neten is olvastam olyat hogy a köménytartalmú tejszaporító teától/amit anya iszik/ puffadhat a baba, hát nem tudom, én nem adok neki csak vizet a nagy melegekben.

cukrosat azért nem, mert rászokik és nem azért kér majd inni,mert szomjas hanem az íze miatt és ha majd jön a fogacskája a cukros cumiban fog "ázni"

Felnőttként sem a cukros üdítők oltják a szomjat, hanem a sima víz.

2012. máj. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30as válaszoló vagyok, utolsó tökéletesen leírta, amit gondolok a dologról. Felnőttek diétájában is az első dolog a cukros ételek és üdítők elhagyása, vajon miért? Ha a gyermeknek szüksége van cukorra, kapjon gyümölcsöt (nem a 7hetes babára gondoltam), ha cukrosabb teát, gyümölcslevet kap, rögtön megiszik 2-3dlt az enyém is,kipróbáltam, ellenben amúgy csak kortyolgatja a vizet,amikor valóban szomjas. Túl sok rohadó fogú kisgyereket látok ahhoz hogy azt gondoljam, nem a fogmosás terén nem jeleskednek az ő anyukáik. Nem divatolok, én komolyan azt gondolom hogy egy fejlődő szervezetnek tiszta dolgokra van szüksége, vízre, zöldségre, gyümölcsre, ünnepnapokon kap csak sütit, csokit. Na de elkanyarodtunk. A Hipp babatea összetétele így kezdődik: cukor. Ekkor tettem vissza a polcra. Ha olyan nagyon egészséges lenne akkor így írták volna: szárított gyümölcstartalom X%, blablablabla és a végén esetleg hogy cukor. Nem lesz semmi bajuk tőle, a 2 éves kislánynak sem, de nincs rá szüksége a szervezetének, itt a különbség.
2012. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5.vagyok

Igen lehet hogy valamelyik gyerek rászokik a cukros dolgokra de nem mindegyik!Ne általánosítsunk.Mert például én adtam teát a kislányomnak meg is cukroztam.Mégse itta deciszámra.Most meg már egy jó ideje meg se issza se a teát se a gyümölcsleveket.Csak a vizet.Akkor?

2012. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!