Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a fiammal? Vörös a...

Mi lehet a fiammal? Vörös a tenyere, és viszket neki.

Figyelt kérdés
torokgyulladása van,már 2x voltunk dokinál,antibiotikumot kapott rá,de mivel lázas is lett 2nap múlva,meg iszonyatosan csúnyán köhög,visszavittem,A doki ugyanazt az antibiotikumot irta neki,ha elfogy az előző,adjam neki megint...köptetőt irt még meg fenistil cseppet.Már másfél hete beteg a fiam,láza mér nincs,de csúnyán köhög,és szivni kell sokszor az orrát.Ami aggaszt,hogy tegnap éjjel láttam,hogy álmába a 2 tenyerét dörzsöli össze,és sirt is,meg nappal is dörzsöli,gondolom viszket neki,megnéztem,és láng vörös szegénykémnek,és van ahol már kezd "varrasodni",picit lehet látni,gondolom már annyira kidörzsölte.Soha nem volt még ilyen.Mi lehet ez?Gondoltam allergiás lehet valamelyik gyógyszerre,de ezeket már szedte.Most nézegettem a neten hogy mitől lehet piros tenyér..stb,és találtam egy olyan gyermekbetegséget,hogy "kawasaki szindróma",életembe nem hallottam még erről,de sok minden stimmel amit leirnak,pl a magas láz,(igaz nem 3hétig),a kiütések,főleg a szája körül,de van pár a karján,lábán is,a vörös torok..stb.Lehet már csak "keresek"valami betegséget amire azt mondom hogy na igen,ez a baja biztos a fiamnak,de kicsit megijedtem azért.Ti hallottatok már erről?Mondjam a dokinak?Hülyének fog nézni hogy a neten keresek betegséget a gyereknek...meg ez amúgyse normális doki,szerinte sosincs semmi a fiammal,azért voltunk már 2x is kórházba....azt is én könyörögtem ki adjon beutalót,na mindegy,ez más téma.Szóval esetleg volt valaki gyermekének hasonló,hogy vörös volt a tenyere és viszketett?Vagy mivel kenjem?
2012. máj. 21. 21:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
22hónapos.
2012. máj. 21. 21:06
 2/11 alaszka ***** válasza:
Amikor a lányom ovis lett 2 éve, akkor az első hetekben szedett össze ott valamit. Ugyanez volt a tenyerével, amit írsz, én Canesten-nel kentem neki, és attól emúlt. Valami gomba lehetett, 1 hétig kellett kenni, és utána lehámlott a bőr, és elmúlt. De nekünk nem volt akkor más bajunk.
2012. máj. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mikor a fiamnak is volt ilyen, akkor a doki azt mondta, hogy van olyan vírus, amitől piros lesz a tenyerük és a talpuk. Az is piros? Nálunk nem ez volt a helyet. Elvittem bőrgyógyászhoz és kontakt ekcémát állapított meg.
2012. máj. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezek skarlát tünek Fiamnak is volt. Antibiotikummal kezelik tipikus tünete hogy kb 2-3 hét múlva a láz és kiütések megjelenése után a tenyér viszketni foszlani kezd lehet a talpon is ilyen. Általában valamilyen vírussal jön ki mint a ti torokgyulladdásotok. Ezzel tenni semmit se kell meg kell várni míg elmúlik, majd a prebiotikumot ne felejtsd el adni neki az antibio után. Dokinak szólj, ha vesz kenetet a gyerkőc torkáról abból kiderül, hogy tényleg skarlát volt e. sokszor azt gondolják róla, hogy a pôttyôk gyógyszerallergia miatt vannak ezért abbahagyják az antibiotikumot, de ez nem jó mert akkor sokáig elhúzódik a dolog. Amúgy gyakori dolog a gyerekeknél. Ja és még tünete a málnaszerű nyelv is nézd meg neki ha tudod. Ha piros és pöttyös mint a málna akkor tuti skarlát, de ez nem mindig van!
2012. máj. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jobbulást a kicsinek!


Én most hallottam egy ún. "kéz-láb-száj betegségről"

[link]

bár itt hólyagokat ír...


Sztem vagy ez vagy skarlát lehet. Amit még tanácsolni tudok, hogy keress egy normális gyerekorvost!


Kicsit off, de tanulságos. 2 hónapos volt a kicsi fiam, mikor levittem az orvoshoz, mert hurutosan köhögött meg náthás volt (elkapta a nővérétől). Helyettesítés volt, egy életunt alak volt a doktornénink helyett, aki közölte, hogy semmi komoly, nincs baja a gyereknek.

Másnap már nem evett, nem ivott, úgy úsztuk meg a kórházat, hogy a védőnő segítségével fecskendővel itattam, és következő nap már újra volt a mi dokinénink, aki az első sokk után azonnal írt neki antibiot. Szóval egy jó gyerekorvos tényleg kincs, én a helyedben nem maradnék a mostaninál.

2012. máj. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek,reggel voltunk dokinál,megmutattam neki,egyből kérdezte hogy a talpa is ilyen e,de mondtam hogy nem.Azt mondta ez valami virus miatt van,valaki irta is itt,tehát a torokgyulladásával függ össze,úgyhogy szerencsére nem skarlát meg nem az amit én irtam.Irt rá neki valami szteroidos krémet,reggel-este vékonyan kell bekenni,és azt mondta 3-4 nap múlva elmúlik.Köszönöm mégegyszer nektek,csak soha nem volt még ilyen,pedig jó pár torokgyulladása volt már a fiamnak,igy kicsit megijedtem.
2012. máj. 22. 11:52
 7/11 A kérdező kommentje:
probiotikumot is adok mellé természetesen neki.
2012. máj. 22. 11:52
 8/11 ZuzuPetals1982 válasza:
Szia, a lanyom a mult heten benathasodott, kohogott is kicsit. Utanna par nappal elkezdett viszketni a tenyere, nagyon csunya lett neki. Ma voltunk a dokinal, irt valami szteroidos kremet, nektek hadznalt az a krem? 3-4 nap tenyleg elmult?
2013. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
már másnap sokkal szebb lett neki :) A viszketés pár kenés után meg is szűnt,nem sokra rá meg a pirosság/hámlás is.A nevére már nem emlékszek,mert nem most volt,kb másfél éve,de használt szerencsére.
2013. dec. 3. 23:17
 10/11 ZuzuPetals1982 válasza:
Locoid Clero a kenocs neve amit kaptunk. Napi egyszer kell kenni, remelem hasznal majd neki.
2013. dec. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!