Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a babák, akik nem szopnak...

Azok a babák, akik nem szopnak, vagy csak rövidebb ideig,1-2 hónapot, azok kisebb termetűek lesznek később kisgyereknek, felnőttnek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 12:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem hiszem hogy lenne ilyen összefüggés:)

A tesóm 158 cm (irtó pici:)) pedig 9 hónapig szopott.

A férjem összesen 3 hétig kapott anyatejet 96 kiló 193 cm...

2012. máj. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi összefüggés nincs a kettő között.
2012. máj. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A fiamnak sem kellett a cici, pont 2 hónapot fejtem neki, de tápszert is kellett mellé adni, mert kevés volt. Nagyobb társainál.


Rokon kislány koraszülött volt, nem szopizott, anyukának teje sem volt, mégis fél fejjel nagyobb a fiamnál.


A méret kérdés legfőbb befolyásolja a genetika, tehát mit örököl.

2012. máj. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze van a szopásnak és a termetnek?


Az ember alap termetét a gének határozzák meg. Az hogy valki kisebb vagy nagyobb csak is a gének tudják szabájozni, nyújtani egy embert sem lehet.

2012. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát az, hogy a genetikán kívül még fejlődés is van...
2012. máj. 22. 13:02
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért, szerinted aki nem szopik, nem kap enni? :)) Azok a babák is ugyanúgy fejlődnek... Én 2 napig szoptam, 179 cm vagyok, a saját babónk szintén 3 napig, 2 hét alatt 2 centit nőtt...
2012. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Kisfiam tápszeres volt, most 2 éves, 90 cm-t elhagyta, és 14 kg.

A tápszer az anyatejéhez nagyon hasonló összetételű, így a tápszeres babák is megkapnak minden fejlődéshez szükséges dolgot, ezért nincs ilyen összefüggés, hogy kisebbek lennének.

Az anyatej szerepe inkább az immunrendszer kiépítésében játszik fontos szerepet, bár ugye mindenki hallott nagyon beteges anyatejes babákról, ahogy nagyon beteges tápszeres babákról is.

Ez megint egy hülye provokatív kérdés, hogy a tápszeres babák anyukái rosszul érezzék magukat.

2012. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Na de a fejlödést a genetika határozza meg.

Mikor megfogan egy ember már eldölt hogy mekkora is lesz, milyen termetü.

Még az is meg van írva hogy hajlamos lesz-e az alhízásra.


Persze ez csak hajlam, és ezellen lehet tenni, de a fölfele növekedésre semmit nem lehet tenni.

2012. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Legfeljebb az immunrendszere lesz gyengébb, de még ez se törvényszerű.
2012. máj. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mai korszerű tápszerek mellett nem sok különbség van az anyatej és a tápi között! Max. immunanyagokat nem kap, ahogy előttem is írták, de ettől se lesz betegesebb a gyerek.


A másik tévhit pedig az, hogy a tápszer hizlal. Ez se igaz, pont ugyanannyi kalória van benne, mint az at-ben! Régen hizlalt, de most?!

2012. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!