Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok csak ilyen "elvetemü...

Én vagyok csak ilyen "elvetemült" hogy teát és gyüm. Levet adok a babámnak mert nem hajlandó meginni a vizet és nem vagyok képes szomjaztatni napokig hátha rákap?

Figyelt kérdés

Annyira rosszul érzem magam. Tegnap voltunk babaklubban, épp elég baj ez nekem hogy a fiam egy mellgyulladás miatt (napokig volt 40 fokos lázam) leszokott a szopiról, akárhogy próbálkoztam, most még az itatása miatt is pellengérre kerültem.

Babaklubba járunk, de kezdem azt gondolni,hogy inkább már nem is megyünk többet.

Meséltem hogy begyulladt a cicim és mit tehetnék még hogy visszajöjjön a tejci vagy a babám még hajlandó legyen szopizni, azért hoztam fel a témát, hátha más tapasztaltabb anyukák tudnak segíteni még valamilyen ötletekkel.

Így ezzel a témával kapcsolatban feljött hogy akkor mit iszik egész nap, mondtam hogy gyerekteát. Na hát és mint a véres rongyra úgy néztek rám és tették szóvá hogy 1.tönkreteszem a fogcsíráit 2. nem lesz éhes 3. tönkremegy az ízérzékelése stb.

Hiába mondtam hogy nem issza meg a vizet. Akárhogy próbálom egyet szív és fordul is el tőle.

Én nem fogom egész nap szomjaztatni csak azért hogy kipróbáljam, vajon elfogadja e majd egyszer csak a vizet. Persze mindig megpróbálkozom vele ( a vízzel) de ha nem kéri, kap hígított gyümölcslevet vagy gyerekteát.

Az anyatej se íztelen mint a víz ugyan miért olyan meglepő hogy nem kéri?

Nem ez volt az egyetlen ilyen téma egyébként, de nem értem miért kell földbe döngölni az embert.



2012. máj. 22. 13:47
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
És a gyerekteát ízesíted? Mert ha nem, akkor okés a dolog :) Meg ne hagy sokáig ázni a teát, vagy ha por, akkor kevesebbet tegyél a vízbe, legyen kicsit hígabb :) Sok sikert ahhoz, h összejöjjön a 'vízivás' :D
2012. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

14:02-es vagyok

Picit rosszul fogalmaztam: a különbség, hogy lányom semmit nem ivott, a babád meg legalább iszik. Én is örültem volna, ha ivott volna, de tudom, hogy nem lett abból sem baja, hogy nem ivott külön. A tápszer-joghurtok, főzelékek-gyümölcsök is elegendő vizet adtak neki ezek szerint.

Na ezt akartam igazából írni. :)

2012. máj. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ. Pickwick gyerekteát adok neki filteres, áztatóst. Vagy sima csipkebogyót. (ezt a granulátumosat én is túl cukrosnak találtam) 1 literes az edénykéje abba egy teáskanál cukrot teszek. Trükközök egyre kevesebbet tenni bele de ha semmi íze már nem issza.

Kipróbáltam egész nap nem volt pisis pelusa ha csak víz volt a terítéken. Én ezen nagyon kiakadtam, ez nem hiszem hogy normális dolog lenne.

Így nem kísérleteztem vele tovább.

A szopi abbahagyását is rosszul éltem meg, biztos amiatt is reagáltam érzékenyebben erre a témára, na de pont anyukáktól nem vártam ilyet, hiszen nekik is van pici gyerekük, ismerik azt az idegességgel vegyes érzést mikor ki akarnád elégíteni a gyerek szükségleteit de nem tudod valami miatt (jelen esetben a víz téma de mondhatnék bármi mást is mondjuk hogy rossz evő és nem eszik egész nap csak egy pár kanál valamit). Vagy hogy napokig nem kakál de közben meg fáj a pocakja stb.

Biztos értitek mire gondolok.

2012. máj. 22. 14:09
 14/38 anonim ***** válasza:

Enyém meg megissza a vizet, kimondottan szereti, akkor én lehetek a világ legrosszabb anyukája, hogy a változatosság kedvéért néha kap mást is.

Én sem csak vizet iszom, férjem se.

2012. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Szerintem egy baba-mama klubb azért van, hogy megosszátok a tapasztalaitokat és tanácsot adjatok egymásnak, nem azért hogy bíráskodjatok! Aki csak azt tud, az maradjon otthon és bíráskodjon a férje felett, az biztos díjazni fogja. Hagyd csak azokat az anyukákat, mondják csak a magukékat, te pedig tedd az, amit a legjobban tudsz: légy a gyereked anyja! Te tudod mi a legjobb neki! Ha a tea, akkor igya kedvére és nőjön nagyra!
2012. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

Az én lányom is most lesz 9 hónapos, és most hagyta abba a szopást. Én is vízzel próbálkoztam nagyon sokáig, de mivel nem ment, erőltettem a szopit, holott már alig volt valami.

A vizet az én kicsikém sem igazán fogadta el. Először vettem Hipp instant teát, de nagyon mű íze volt. Aztán vettem csecsemőknek való gyógynövényeset, majd 9 hónapostól való gyümölcsteát. De ezeket is úgy issza meg, ha ízesítem: pici cukor+1-2 mokkáskanál citromlé.

És még így is: örülök, ha napi 2 dl megvan. Ez is úgy jön össze, hogy altatáskor itatom főleg, akkor issza a mennyiséget, olyankor van ideje inni is. :-)Játék közben, éber állapotban max. pár korty.

Én nem járok baba-mama klubba. Az ismerősökkel megbeszéljük, de nincs szükségem rá, hogy mindenféle anyukával megtárgyaljam a babám dolgait. Ráadásul olyan sok a rosszindulatú anyuka... Én tudom a legjobban úgyis, mi a jó a lányomnak, nem kell, hogy vadidegenek beleszóljanak.

És ne aggódj, az a lényeg, hogy iszik! Én is sokáig üdítőket, gyümileveket, teát ittam, majd gyerekkoromban rájöttem, jobb a víz, azóta pedig csak azt iszom. Szóval nyugi!

2012. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Hát csak arra gondoltam egyrészt hogy ez is egy program másrészt hogy babákkal tud ismerkedni az enyém is harmadrészt hogy tapasztaltabbak tudnak segíteni és volt is már rá példa (pl. kölcsön adta az egyik anyuka a hordi kendőjüket hogy kipróbáljam, érdemes e venni).

Eddig nem igazán volt így téma amiben ne "illeszkedtünk" volna közéjük, csak most ez a szopi abbahagyós vizes téma.

Nem kéne erőltetnem lehet, az odajárást, csak tényleg legalább valami program színesítette a napjainkat/heteinket.

2012. máj. 22. 14:25
 18/38 anonim ***** válasza:

Én tudom, hogy miről beszélsz! És frászt kapok az olyan okos szülőktől, akik azt állítják, hogy: "ha szomjas a gyerek, akkor majd megissza a vizet is". Hát nem!!!

A lányom másfél éves koráig CSAK az őszilevet volt hajlandó meginni. Még teát sem! Hígítani sem tudtam nagyon, mert akkor már nem kellett neki.

Persze közben próbálkoztam én folyamatosan a vízzel, de sikertelenül. Aztán másfél évesen egyik napról a másikra elfogadta a vizet, és azóta is issza.

Őszilevet azóta nem kapott, de teát (mézzel és citrommal) már néha kér.


Úgyhogy ne foglalkozz senkivel, mert ezt csak az tudja, aki átélte, megtapasztalta. Próbálkozz a vízzel, hátha egyszer a Te gyerkőcöd is rákap. :) Addig meg marad a tea és a gyümölcslé. Inni kell a gyereknek, nem szomjaztatni addig, amíg meg nem issza a vizet! Ez egy hülye felfogás...

2012. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy elvetemült, csak nehezebb dolgod lesz később, mert most még könnyebben el lehet(ne) fogadtatni vele a vizet, mint amikor már tudatosan megszokta és tudja, hogy a gyümölcslé, tea ízletesebb. Igaz, van olyan felnőtt ismerősöm, aki bizony teát (gyümölcsteát) iszik egész nap, mert a vizet nem bírja meginni, és még életben van, fogai rendben (38 éves férfi).
2012. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Az enyém 7 hónapos.Se vizet,se teát,se gyümölcslevet,egyszóval semmit nem iszik meg.Tápszer háromszor egy nap+sima kaja+tejpépet eszik.

Vízzel próbálkozom időnként,kevés sikerrel,de én nem adok mást.majd,ha szomjas lesz megissza a vizet.

Nagy fiam 4 éves és a tea+cumisüveg miatt totál tönkrementek a fogai,ezért nem kap mást a vízen kívül a pici.

2012. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!