Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok csak ilyen "elvetemü...

Én vagyok csak ilyen "elvetemült" hogy teát és gyüm. Levet adok a babámnak mert nem hajlandó meginni a vizet és nem vagyok képes szomjaztatni napokig hátha rákap?

Figyelt kérdés

Annyira rosszul érzem magam. Tegnap voltunk babaklubban, épp elég baj ez nekem hogy a fiam egy mellgyulladás miatt (napokig volt 40 fokos lázam) leszokott a szopiról, akárhogy próbálkoztam, most még az itatása miatt is pellengérre kerültem.

Babaklubba járunk, de kezdem azt gondolni,hogy inkább már nem is megyünk többet.

Meséltem hogy begyulladt a cicim és mit tehetnék még hogy visszajöjjön a tejci vagy a babám még hajlandó legyen szopizni, azért hoztam fel a témát, hátha más tapasztaltabb anyukák tudnak segíteni még valamilyen ötletekkel.

Így ezzel a témával kapcsolatban feljött hogy akkor mit iszik egész nap, mondtam hogy gyerekteát. Na hát és mint a véres rongyra úgy néztek rám és tették szóvá hogy 1.tönkreteszem a fogcsíráit 2. nem lesz éhes 3. tönkremegy az ízérzékelése stb.

Hiába mondtam hogy nem issza meg a vizet. Akárhogy próbálom egyet szív és fordul is el tőle.

Én nem fogom egész nap szomjaztatni csak azért hogy kipróbáljam, vajon elfogadja e majd egyszer csak a vizet. Persze mindig megpróbálkozom vele ( a vízzel) de ha nem kéri, kap hígított gyümölcslevet vagy gyerekteát.

Az anyatej se íztelen mint a víz ugyan miért olyan meglepő hogy nem kéri?

Nem ez volt az egyetlen ilyen téma egyébként, de nem értem miért kell földbe döngölni az embert.



2012. máj. 22. 13:47
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
20as de van pisis pelusotok gondolom?
2012. máj. 22. 14:42
 22/38 anonim ***** válasza:
20%
Én nem is értem, hogy lehet, hogy nem issza meg a vizet. Pontozzatok le nyugodtan, de nem lehet, hogy az elején feladtad a vízzel? Hiszen az is egyfajta "íz" neki, azt is élveznie kellett volna. A te dolgod, nyilván szomjaztatni nem lehet, de egy ismerősöm kisfiának csak az összes foga van kirohadva és lefeketedve, mert nem tudták, hogy a gyümölcslevek is bántják a fogzománcot. Inkább készíts neki szörpöt, amit te csináltál.
2012. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Persze,hogy van.

Átlag napi 5-6 pelus elmegy.

Ha szomjas lesz nyáron úgyis megissza a vizet!

Addig meg ha elég neki a gyümölcsök,zöldségek folyadékmennyisége+ a 3 adag tápszer,akkor nem erőltetem a többit!

Születése óta nem ivott meg semmit.Pedig napi szinten kínálom,és nem kell neki!

De én teát nem adok neki!Azt is próbáltam,de nem issza meg!

Egész nap semmit nem iszik,de pisil rendesen,akkor csak elég neki!

2012. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

23as igen akkor biztos elég neki!!! Nálunk nincs / nem volt pisis pelus.

Na ezt mondták a babaklubban is hogy NEM HISZIK EL hogy nem kéri a vizet és biztos nem próbáltam eléggé...ezt én nem értem komolyan, mit jelent hogy ELÉGGÉ?? 2-3 nap ?? vagy még több??

Saját készítésű szörp: abban is van cukor ugyanúgy. Amúgy készíthetek is épp akár most amikor jön a szezon. Csak hát édes lesz az is.

Nincs foga amúgy még.

2012. máj. 22. 15:44
 25/38 anonim ***** válasza:
0%
Megpróbálhatsz cukor nélkül valami szörpszerűt készíteni, hogy vízzel tudd hígítani, és esetleg egyre több víz, a végén meg csak víz. Hidd el hosszú távon magaddal és a kicsivel is kitolsz. 5 évesen meg csak a cola-t fogja meginni? Szerintem próbáld visszavezetni a vizet, persze alkalomszerűen mehet a gyümölcslé is, meg a tea.
2012. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Írtam hogy próbálkozom minden alkalommal vízzel is itatni de nem kéri. A szörp végeredményben vízzel hígítva ugyanaz mint a gyümölcslé vízzel hígítva.
2012. máj. 22. 15:58
 27/38 anonim ***** válasza:
Igen, de a gyümölcslevek nagyon savasak, meg sűrítményből készül, meg adalékanyag.
2012. máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Az én 15 hónapos lányom is teázik, vizet csak hébe-hóba iszik. Szintén Pickwick gyümölcstea, 1 literhez 1 csapott kis teáskanál cukor. Ez van. Sőt, nálunk még probléma, hogy cumisüvegből issza, és abból is csak a 2es lukúval (ami kb 2 hónaposoknak van). Én meg arról próbáltam leszoktatni, de mikor 5 napig csak napi max 1 dl-t ivott, feladtam. Csak az ivás idejére van a cumisüveg a szájában, rágcsálni egy pillanatig nem hagyom. Folyamtosan próbálom, hogy szokja a poharat, remélem hamar sikerül. Szóval a tea miatt ne aggódj, a lényeg, hogy sokat iszik. attól a minimális cukortól nem hiszem, hogy baja lesz.
2012. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Nekem iszik pohárból szerencsére.A nyárban bízom még hogy akkor annyira kívánja majd hogy megissza a vizet.
2012. máj. 22. 19:20
 30/38 anonim ***** válasza:

ma 15:12-nek!


Nem érted, mert neked biztos nincs/nem volt ilyen problémád. Ezt tényleg csak az érti meg, aki ezt tapasztalja a gyermekével.

A szörp pedig cukor nélkül olyan, mint az ecet...

2012. máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!