Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok csak ilyen "elvetemü...

Én vagyok csak ilyen "elvetemült" hogy teát és gyüm. Levet adok a babámnak mert nem hajlandó meginni a vizet és nem vagyok képes szomjaztatni napokig hátha rákap?

Figyelt kérdés

Annyira rosszul érzem magam. Tegnap voltunk babaklubban, épp elég baj ez nekem hogy a fiam egy mellgyulladás miatt (napokig volt 40 fokos lázam) leszokott a szopiról, akárhogy próbálkoztam, most még az itatása miatt is pellengérre kerültem.

Babaklubba járunk, de kezdem azt gondolni,hogy inkább már nem is megyünk többet.

Meséltem hogy begyulladt a cicim és mit tehetnék még hogy visszajöjjön a tejci vagy a babám még hajlandó legyen szopizni, azért hoztam fel a témát, hátha más tapasztaltabb anyukák tudnak segíteni még valamilyen ötletekkel.

Így ezzel a témával kapcsolatban feljött hogy akkor mit iszik egész nap, mondtam hogy gyerekteát. Na hát és mint a véres rongyra úgy néztek rám és tették szóvá hogy 1.tönkreteszem a fogcsíráit 2. nem lesz éhes 3. tönkremegy az ízérzékelése stb.

Hiába mondtam hogy nem issza meg a vizet. Akárhogy próbálom egyet szív és fordul is el tőle.

Én nem fogom egész nap szomjaztatni csak azért hogy kipróbáljam, vajon elfogadja e majd egyszer csak a vizet. Persze mindig megpróbálkozom vele ( a vízzel) de ha nem kéri, kap hígított gyümölcslevet vagy gyerekteát.

Az anyatej se íztelen mint a víz ugyan miért olyan meglepő hogy nem kéri?

Nem ez volt az egyetlen ilyen téma egyébként, de nem értem miért kell földbe döngölni az embert.



2012. máj. 22. 13:47
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Én is teát és gyümilevet adok a lányomnak, mert a vizet egyáltalán nem fogadja el. Időről-időre próbálom vele újra kóstoltatni de nem kell neki (egyenlőre). Viszont szerintem nagyon fontos, hogy igyon, ezért azt adok neki amit kér. Bár azért próbálom minél egészségesebben megoldani, pl kap teát de leginkább gyógyteát (általában csipkebogyóteát kis gyümölcscukorral), vagy babagyümölcslevet, lehetőleg olyat amiben nincs hozzáadott cukor és ha elég erőteljes ízű a gyümilé akkor megvizezem.

Így eleget iszik és szerintem ez a legfontosabb! És más anyukákkal ne törődjél, én azt elfogadom ha valaki nem ért egyet velem a gyereknevelésben, de azt nem értem minek szól bele sok anyuka más nevelésébe, ez mindenkinek a saját döntése (csak magadra hallgass, és ne vedd a lelkedre mások okoskodását!).

2012. máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Miért írod, hogy szerencsére nem iszik pohárból? Ha már cukros lötyi, akkor a cumisüveg a rosszabb megoldás.
2012. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Bírom,hogy olyan ítélkezik aki nem volt hasonló helyzetben.


Nekem a lányom 12 hónapos,és semmilyen folyadékot nem akart inni,semmit,se tea,se víz,se hippes babalevek,még cappyt meg kubut is próbáltam az sem kellett,egyszerűen semmi,csak a tápszer reggel-este.Nem volt pisis pelusa sem.Ez nagy melegben igen veszélyes.Kb. két hete issza meg a teát,de csak POHÁRBÓL:Igaz a fele a nyakában köt ki,de legalább iszik.De ha nem teát adok,vagy nem pohárból akkor dühösen eltaszítja a kezem.Most hagynám szomjazni mert hűha fúj-fúj tea.Szerintem akkor lennék a szar anya,nem amiatt hogy teázik.Ja amúgy én is csak teát ittam gyerekként,meg cukros löttyöket,most 25 évesen egy db tömött,lyukas fogam nincs,és csak vizet kívánok :) mert ugyebár ez genetika!!!

2012. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Nyilván van benne genetika is, de ugye azt ugye nem cáfolod, hogy használni nem használ?! Oké, szomjaztatni nem szabad, de a legjobb mégis csak a víz lenne. Ha nem megy a víz, akkor sajnos marad a többi.... Én próbáltam kamilla teát adni a picinek, amikor fájt a torka, áhhh, meg sem itta. Nem bántam. Imádja a vizet, magát kiszolgálja. 9 hónapos.
2012. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Persze,nyílván a víz a legegészségesebb amit ember fogyaszthat,de ha nem issza,akkor nem tudok mit csinálni.Én most attól is boldog vagyok,hogy egyáltalán iszik.
2012. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Világos.
2012. máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Nem írtam hogy NEM iszik pohárból, olvasd vissza, ezt írtam : NEKEM ISZIK POHÁRBÓL SZERENCSÉRE.

Nem cumisüvegből iszik szerencsére, ha megyünk valahova akkor csőrös itatóból.

Nekem is sajnos ez a fő bajom ezzel hogy akinek bezzeg vizet iszik kezdetektől meg úgy egyáltalán az nagyon jónak tartja magát és úgy nyilatkozik mintha az full hülye lenne aki nem így teszi.

És elképzelni se tudja milyen lenne, vagy mit csinálna, érezne, ha ne adj isten egyszercsak az ő gyereke is köszönné nem inná többet a vizet.

2012. máj. 23. 12:18
 38/38 anonim ***** válasza:
Elnézést. Félre olvastam.
2012. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!