Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok vitát szítani a...

Nem akarok vitát szítani a kérdésemmel. De: Az alábbi felsorolásból a Te értékrendedbe melyik nem fér bele, vagy melyiket ítéled el? (ha igazán rossz dolognak tartod azt)

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne, hogy más anyák, akikkel mondjuk nem egyezik a véleményünk, hogyan gondolkodnak, mik az érveik, hogy szerintük úgy jó, ahogy ők csinálják. Bárki elítélése nélkül írtam ki a kérdést. Úgy indult az egész, hogy beszélgettünk az egyik barátnőmmel, akivel egyezik a véleményünk, s szóba jött pár dolog a neveléssel, stb kapcsolatban már a kezdetektől, ami nálunk alap.

Ti hogyan vélekedtek?


Tehát melyik nem jó valamiért szerintetek? (lehet, h hosszú lesz, akkor ahhoz írjatok, amelyikhez kedvetek van.)


1.Ha egy anya nem igény szerint szoptat. (vagyis húzza az időt pl, akkor is, ha éhes a gyerek)


2. Hagyja sírni a babát, pár percenként bemegy, s egyre kevesebbet fog sírni a baba, feladja az üvöltést. Vagyis megtanul aludni.


3. Hozzátáplálás 3-4 hónaposan.


4. Kézre, ill. fenékre csapás.


5. Bébikomp használata.


6. Édesség egy éves kor alatt.


7. Rugós hinta használata.


8. Keménytalpú cipő használata(nem olvasnak utána, s azért mondjuk, nyilván nem szándékosan.)



Én is leírhatom majd a véleményem, ha kéri valaki, de egyelőre befolyásoltság nélkül várom a válaszokat. Köszi!:)


2012. febr. 13. 18:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

1.Az ő dolga.


2. Ez is az ő dolga, bár nekem ehhez nem lenne szívem :(


3. Én 5 hónaposan kezdtem, de nyilván lehet olyan helyzet, amikor korábban javasolják (itt olvastam egy anyukát)


4. Biztosan előfordul mindenkivel, csak az nem mindegy mennyi idős a gyerkőc, pl. nem egy 6 hónapos babára csapjon, de azt hiszem, 4-5-6 éves gyereknél legtöbbször előfordul, nem szándékosan, előre eltervezve :), de van ez így. Az a lényeg, törekedjünk ennek elkerülésére, és hogy ne csináljon rendszert ebből az anyuka.


5. Bébikomp használata. Kaptunk, de nem használjuk, mert annyi mindent olvastam már róla, jót-rosszat, inkább majd ha megtanul egyedül járni és fogja érdekelni, itt lesz neki.


6. Édességet nem adok neki még, de biztosan fog majd....(most 7 hónapos)


7. Rugós hintát azt sem tudom, mi fán terem, nekünk adamo van.


8. Mászó babának puhatalpú, járni tanulónak puha talp, ami a bokát fogja, nagyobb, biztosan járó babának mehet később a nempuha-talpú:)

2012. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Az a bajom, ezzel a listával, hogy többre is úgy kell kezdenem a választ, hogy attól függ.... szóval a megfogalmazás nem elég egzakt. De azért válaszolok.

1. Nem mindenki tud szoptatni, mert nincs teje, mert nincs elég teje, stb. Hogyan húzza az időt? Ha játszanak és a gyerek jól elvan, nem ordít, akkor el tudom képzelni. Ha egyértelműen ordít, sír az éhségtől, akkor nem. Dehát melyik anya tennek ilyet???

2. Ez a módszer le van írva több könyvben is, ahogy ott le van írva, az szerintem valóban egy alkalmazható módszer.

3. Anyatejes babánál nem, mert ott 6 hónaposan elég elkezdeni a hozzátáplását. Tápszeresnél, ha láthatóan igényli, nem elég a tápszer, akkor 4 hónaposan igen, nagyon fokozatosan, apránként, 1-2 új ízzel bevezetve. Előtte nem, mert túl korainak tartom.

4. Nem, elítélem.

5. Ezt sem, nem tartom jónak.

6. Nem adtam semmilyen édességet 1 éves kor alatt (túró rudira gondolok például vagy házi sütire), nem is volt rá szükségük a gyerekeimnek. Saját példámon látom: engem elrontottak gyerekkoromban (persze nem 1 évesen, hanem kb. ovis kortól kezdve), azóta is nagyon édesszájú vagyok.

7. Nekünk nincs, de arról nem hallottam különösebben rosszakat.

8. Amíg nem jár önállóan a gyerekem, nem adok rájuk cipőt (most vannak már majdnem az önálló járásnál, de még másznak is, még nem biztos az egyensúlyuk).


Kíváncsi vagyok én is mások véleményére is :-)

2012. febr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Én egyik fenti témában sem ítélem el azt, aki nem úgy teszi, mint én. Egy dologért tudok egy anyára hargudni: ha dohányzik, és a baba emiatt passzív dohányos. Akkor is, ha "csak" a babakocsi mellett gyújt rá.


1. igény szerint szoptok

2. kis ideig hagyom sírni. de olyan gyerekem van, aki nem hergeli fel magát a sírással jobban. meg szitutól függ, van, hogy egyből kiveszem én is.

3. az első babát 6 hósan kezdtem el kóstoltatni, a második kislányomat 4 hósan kezdtem el mellétáplálni, mert nem hízott eleget.

4. bizonyos dolgokért a kezére csapok. (pl. konektorral akar direkt, a tiltásom ellenére játszani)

5. amikor már régóta ült, éf felkapaszkodva már járt, néha kompba tettem, hogy ne másszon fel a felügyeletem nélkül a bútorokra. (ez a mindenre felmászós korszakában volt)

6. túrórudit evett már 1 éves kor alatt is.

7. nekem nem volt, nemismerem

8. clarks, superfit cipó

2012. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nehéz ezekre egyértelmű választ adni sokaknak. Mert előfordul HA. De azért jól megoldjátok!:)

Az utolsó kérdés félreérthető. A kemény cipőt úgy értem, hogy már rendes utcai cipő, amikor jár a baba. Abból is azt ajánlják, ami minél rugalmasabb, nem vastag talp.

Nem a benti puhatalpú tutyikra gondolok.:)

2012. febr. 13. 18:23
 5/24 anonim ***** válasza:

1:Én megpróbáltam nem igény szerint szoptatni és folyton sírás lett a vége.Igény szerint szoptatok már 13 hónapja,de azt sem ítélem el aki nem így tesz.

2:elítélem,soha nem hagytam sírni a kisfiam mégis megtanult elaludni.

3:nem ítélem el,mi 4 hónaposan kezdtük belgyógyászati javaslatra és nem bántam meg/így utólag inkább kezdtem volna hamarabb,mert nagyon jól rendbe tette a kisfiamat/

4:belefér de nem haragból,erőből és nem mindenért!!!!

5:nem használtuk mégis 10 hónaposan elindult a kisfiam,sok rosszat hallottam róla ezért nem mertem venni.

6:háááát,babakeksz,néha egy rudi max

7:van és imádja a kisfiam

8 csak is puha talpú és csak is új legalább az első pár évben.

Engem érdekel a véleményed :)

2012. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

1. nem érdekel ki mit csinál,nekünk nem jött be az igény szerinti szoptatás 3 óránként evett a babám,Ő így állt be


2.sosem hagytam sírni,mai napig 4x5x ébred(19 hónapos)

3.4 hónaposan kezdtük

4.sosem bántottam,apja 1x rácsapott a kezére,mert majdnem magára rántotta a karácsonyfát

5.használtuk,és most is abban hajlandó csak enni,etetőszékben nem

6.túró rudit kapott

7.nem használtunk

8.orvos tanácsára szupinált szandát használunk bentre(keménytalpú)

2012. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

mindegyik pontban egyet értek veled, tehát ezeket a dolgokat igyekeztem kerülni.

egy kiegészítés talán az 1. ponthoz: én néztem az órát a szoptatásnál, nekem jó volt, hogy van támpont, de ez nem jelentette azt, hogy ha láttam rajta, hogy előbb éhes, akkor azért is kivártam volna az időt. (de 99%ban neki is megfelelt ez a rendszeresség)

2012. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Próbáltam rendszeresen, időre szoptatni, de nem sikerült, a Babám kikövetelte magának 1,5-2 óránként, sokszor most is ilyen gyakorisággal szopik, 11 hónapos :-)


2. Alkalmaztam ezt a módszert, és NAGYON BEVÁLT!!!


3. Elkezdtem a hozzátáplálást 3 hónaposan, örülök neki, mert egy csapásra megoldotta az összes kakilási problémánkat, a Kicsikém imád enni, de hozzáteszem, hogy a mai napig is 6-7x szopik naponta és csak kétszer kap más kaját, reggel és este.


4. Eddig nem volt rá alkalom, hogy a kezére vagy a fenekére csapjak, de nem is állítom, hogy soha nem lesz ilyen, persze nem úgy, hogy fájdalmat okozzak Neki.


5. Bébikompunk nincs, de ha kaptam volna mondjuk ajándékba vagy kölcsön, kis időkre beletettem volna a Babámat, hátha ezzel is leköti magát pár percre. Most már nagy ehhez.


6. Babadesszertet (Hipp csoki-vanília desszert)kapott már 7 hónaposan, kóstolt csokifagyit, TúróRudit, mindet imádta, de rendszeresen nem adok neki.


7. Fogalmam sincs, mi az a rugós hinta, elemes-zenélős-ringatós pihenőszéke volt, de nem maradt meg abban sem, mindig kézben volt ...


8. Attól függ, milyen az a keménytalpú cipő. Pl. a Salus cipői elég keménytalpúak, mégis kifejezetten javasolják őket. Egyébként mi örököltünk is kiscipőket és rá is fogom adni a Babámra, nincsenek széttaposva, arra jók leszenek, hogy 2 hónap alatt Ő is kinője őket.


És a végén hozzáteszem, hogy egészen máshogy válaszoltam volna úgy 1 évvel ezelőtt, amikor még nem volt saját gyerekem :-)

2012. febr. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

1. az ő dolga, nekem bevált az igény szerinti

2. nem hagytam egyedül sírni, de ki sem vettem az ágyából, csak mellette maradtam, megvigasztaltam - lehet nem volt jó ötlet, mert a mai napig úgy alszik el, ha ott vagyok - de nem volt szívem sírni hagyni:)

3. nem támogatom, mindennek megvan az oka, én inkább meghagytam 6 hónapos koráig a szopit. Persze ebben sem vagyok elvakult, nyilván van egy csomó helyzet, amikor nem lehet mást tenni, mint hozzátáplálni.

4. Ritkán, de szoktam. Ha valamit nem ért meg százezredjére sem, akkor. Pl. konnektor- hiába beszéltem, hiába magyaráztam, csak piszkálta. Rácsaptam a kezére, azóta nem nyúlt hozzá (az elmúlt két évben soha:D)

5. soha

6. nem tartom ősellenségnek az édességet, de csak mértékkel, és kizárólag főétkezésen kívül. MOndjuk már majdnem egy volt, mikor kapott először:)

7. szerettem volna, de végül nem találtunk sehol. ÍGy nélküle is jól elvoltunk:)

8. A puha, hajlékony talp abszolút híve vagyok (nem a puhatalpú cipőké, hanem a normál, de összehajtható).

2012. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

1. mindenki maga döntése,de én nem vagyok a híve,hogy mindig magamra tegyem a gyereket,ha egyet nyikkan,3 óránként evett,de ha éhes volt 2 vagy 2,5 óra múlva természetesen megetettem

2.Az hogy a gyerek sír 2 percet,nem hiszem,hogy elítélendő,emellett szerintem az sem ha megtanítják aludni,mellesleg ez nem úgy működik,hogy üvölt a gyerek órákat,én megtanítottam a fiam,az első nap 20 perc alatt,megjegyzem nem sírt 20 percig csak nyafogott,vagy csendben felállt,5 percenként bementem hozzá,és megtanult aludni órás sírások nélkül,szóval nem csak a két véglet van,hogy az ember 1 másodpercre ugrik,vagy órákig hagyja bőgni

3.hozzátápláltam 4 hónaposan,mert 3 hónapos kora óta tápszeres,legközelebb is így tenném,teljesen jó,hogy így tettem,ha anyatejes lett volna,sem húztam volna csak 5 hónapos koráig,és fokozatosan szoktattam volna hozzá

4.1,5-2 éves kora környékén ha nem ért a szép szóból egyátalán akkor egy legyintés,ami inkább figyelmeztető jellegű igenis belefér

5.nem használok,és nem hallottam róla jókat

6.természetesen nem adok neki édességet,de nem is fogok 1,5 éves koráig biztos,csak babáknak való desszertet

7.nem használok,nem is ismerem

8.nyilván kikérem tapasztalt ember véleményét,milyen cipőt vegyek

ez is az ő dolga,de mindegyik kérdés az anya döntése,és senkinek nincs hozzá köze

2012. febr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!