Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek baj, hogy anyósom...

Szerintetek baj, hogy anyósom ilyen sokat van a lányunkkal?

Figyelt kérdés

A lányunk 8 hónapos, amióta beállt a napirendünk többet van a nagymamájával. Átjön, amíg ő unokázik addig én vasalok, főzök. Óvónő, sok mondókát és éneket tud, szerintem nagyon jót tesz a gyereknek.

Havi 1x elmegyek fodrászhoz és kozmetikushoz, a fodrász 1 óra a kozmetikus 2-3.


Összesen mondjuk heti 7-8 órát van vele anyósom, de a legtöbb esetben én is ott vagyok.


Barátnőm szerint ez baj, nem kéne ilyen sokszor lepasszolnom a gyereket.


Szerintetek? Tudom, hogy még nagyon kicsi de jó elmenni erre-arra, úgy vasalni hogy közben nincs sírás és véleményem szerint a lányomnak is jó. Anyós is nagyon élvezi, ha rajta múlna egész héten itt lenne :-))


2012. máj. 22. 15:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ó, hát egyáltalán nem baj. Neki is jó, neked is, a babának is. Akkor meg? Egyedül a barátnődnek baj, mert szerintem ő nem teheti meg. Örülj neki, hogy van segítséged! Heti 7-8 óra, naponta kb. 1 óra átlagosan. Tökéletes. Mindenki boldog. Ne hallgass másra. Kell a gyereknek más társasága is. Pláne, ha fejleszti is közben.
2012. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha téged nem zavar, akkor ez nem baj.

Én megőrülnék, ha állandóan itt ülne valaki.

2012. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez teljesen oké! mindenkinek jó így :) a kicsik rajonganak a nagyszülökért és fordítva is így van :)
2012. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
nem hinném hogy baj lenne, csak jobban fog ragaszkodni a nagyihoz, mint olyan gyerekek akik ritkábban látják.
2012. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

a barátnőt kéne lecserélni, nem az anyóst :-)

na jó, ez túlzás, de semmi baja nem lesz a gyereknek ettől, sőt, mint mondod, azt látod, hogy mindkettőjüknek jót tesz, akkor mi lenne ezzel a baj? Nem féltékeny inkább a barátnő, hogy ilyen anyósod van? Egyébként meg Te is ott vagy az esetek nagy részében, a gyereknek teljesen természetes, hogy itt van anya, itt a nagyi, ő nem agyal azon, hogy ez most jó-e vagy sem. Nem értek egyet a barátnő álláspontjával.

2012. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nincs itt állandóan :-) Azért írtam a 7-8 órát, mert 2-3 hetente megyünk mi is hétvégén. Átlagban heti 1x jön, 2-3 órát van itt. Ezen felül csak akkor, ha megyek fodrászhoz vagy kozmetikushoz.


Nekem nem sok :-))

2012. máj. 22. 15:16
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

ne hallgass senkire!!!

mindig úgy cselekedj ahogy neked és a babádnak jó! ha a baba kiegyensúlyozott, te kipihent és türelmes vagy akkor tökéletes!


én 1,5 évig nem bíztam senkire a fiamat, mindent mártír anyaként intéztem vele. majd anyósommal elbeszélgettünk és rájöttem milyen hülye voltam! ő nem mondta, hogy jönne-menjünk mert nem akart zavarni, én meg nem mentem mert nem akartam, hogy úgy tűnjön, a nyakába akarom akasztani a gyerekemet!


azóta hetente 2x kimegyünk a fiammal, ott vagyunk 5-6 órát, elviszi sétálni én addig kávézok, olvasgatok, élvezem a csendet, majd együtt játszunk vele...

én anyósom is óvónő volt, rengeteg mindent tanulok tőle, imádja a fiamat, ő mint a szivacs szívja magába a jobbnál jobb mondókákat.

ég és föld :) úgy érzem nekem ez kell, heti 2x nem főzök, nem én megyek a játszótérre, nem én fürdetek de ott vagyok ha kellenék, sokkal jobban tűröm a hisztit, nyugodtabb és türelmesebb vagyok :)

2012. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Amúgy én is nagyon szeretem a nagymamáimat, ezért is örülök neki.


Barátnőm nem beszél az anyóssal :-( Nagyon messze laknak, egy ideig jártak hozzájuk de amikor elkezdett mászni a lánya és az anyósa nem volt hajlandó kicsit kirakni a kutyákat az udvarra és 2 napot ölben kellett lennie a lányának, azóta nem voltak.

2012. máj. 22. 15:20
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó! Ha meg óvónő, és ráadásul érzéke is van a gyerekekhez, és a kislányod erre a legjobb mérce, akkor megfogtad az Isten lábát úgymond. El ne ereszd. :-) Te is sokkal nyugodtabb vagy, ha a dolgaidat sikerül rendben tartani, ez a kislányoddal való kapcsolatotokra is pozitívan hat. A gyerekek megérzik, hogy ki az aki örömmel és szeretettel foglalkozik velük, és nagyon sokat teszel a kislányod jövőjéért, ha a nagymamával való kapcsolatát már most megalapozod. Nekem nagyon jó nagymamám volt, és bár már több mint 10 éve elhunyt, a mai napig itt él a szívemben és mindig szeretettel gondolok rá.
2012. máj. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Hát ha a barátnőd ezt soknak tartja, akkor mit mondana a mi esetünkre?

Anyukámék minden nap eljönnek még ma is hozzánk (vagyis az unokához), pedig a baba már 14 hónapos. Összesen vele vannak legalább egy órát, vagy mi megyünk hozzájuk, mindegy, a lényeg, hogy napi szinte vannak együtt, hétvégén még többet.

Anyósommal egy házban lakunk, ő pedig este jön át mindig legalább másfél-két órára, addig mi apával főzünk vacsit, fürdünk, készülünk a babának a fürdéshez, vacsorázunk, teszünk-veszünk. Én nem érzem ezt a gyerek lepasszolásának, hanem azt szeretném, hogy ne csak hozzám legyen nőve, hanem mással is elmaradjon, ha ne adja Isten velünk valami lenne. Kicsi kora óta így szoktattam, sosem volt gond vele. Nekem is könnyebb volt mindig is, de én ezt nem szégyelltem, nem értem miért csak az a jó anya mások szemében, aki 24 órában a gyereke seggében van és fordítva... amíg a baba jól érzi magát, márpedig nálunk él-hal a mamákért, addig én nem izgatom magam ezen. Sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagy te is, ha valaki kicsit leveszi a terhet a válladról, és ezzel a gyereknek is jót teszel. Egy anyának is szüksége van más elfoglaltságra a pelenkázáson és a gyerekfelügyeleten kívül... ha ez csak annyit jelent, hogy elszaladunk a boltba fél órára a baba nélkül, akkor annyit jelent. Sokszor már az is kikapcsolódás :-D

2012. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!