Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan viselkednétek, mit...

Hogyan viselkednétek, mit tennétek a helyemben, hogy ne akasszon ki teljesen az anyósom?

Figyelt kérdés
A legjobb lenne nem foglalkozni vele, de sajnos már olyan szinten piszkál, hogy nem tudok róla nem tudomást venni. Van még valaki ilyen helyzetben az anyósával? Hogyan reagáltok le bizonyos eseteket?
2012. máj. 14. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Konkrétan, hogy piszkál? Próbáltál már beszélgetni vele arról, ami zavar?
2012. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ez így sajnos a tanácsadáshoz kevés infó.

Minden az adott esetektől függ.

2012. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Leírok pár esetet:

Amikor a kórházban voltam szülni eljött hozzánk takarítani, amire senki sem kérte. Nem hagytam otthon koszban a lakást, mindent rendbe tettem. Már akkor kértem a férjem küldje haza finoman, de nem lehetett. Azóta azt hallgatom, hogy mennyit köszönhetek neki. Nincs azzal baj, ha segít, de nem kell visszakiabálni, főleg, ha senki sem kérte. A múltkor pont ebédeltünk a párommal. Erre beállít egy ételhordóval, hogy válassz kisfiam mit eszel. Az enyém még friss, meleg. Most nem azt kellett volna mondania, hogy jajj már esztek, akkor ezt vacsira hoztam nektek? Vagy valami ilyesmit? Jajj hát én azt is megkaptam már, hogy neki köszönhetjük, hogy van hol laknunk egyáltalán! Pedig az nem teljesen igaz. Abban a házban lakunk, ahol ő lakott apósommal és férjemék is itt nevelkedtek. Sajnos apósom már meghalt így ő egyedül maradt egy hatalmas házban. Férjemmel hitelt vettünk fel, kifizettük a meglévő tartozásait (nem kevés volt) és vettünk neki egy kis házat. Minden korrektül volt elosztva. Értékbecslő volt kinn és a megbecsült ár rá eső részét fizettük ki neki. A mi utcánkban lakik, direkt itt, hogy ha gond lenne akkor közelben legyünk. Egy teljesen felújított szép kis házat vett. Tényleg szép. Neki is megtetszett. Na ezek után mit is köszönhetünk neki? Ha mi nem ezt az utat választjuk és egy másik házba költözünk, akkor ő most egyedül lenne egy nagy házban és lehet, hogy már el is vitte volna a bank, mert hitelt az tudott agyba-főbe felvenni. És az egész falut teleordítja, hogy hálátlan vagyok. Mert szó mi szó érzi, hogy nem szívlelem és ha eljön inkább kimegyek az udvarra, hogy ne kelljen beszélnem vele. A gond az, hogy nem lehet vele beszélni, mert ő magát hibátlan, pedáns asszonynak tartja. Mindenre van válasza. Volt, hogy nem álltam már meg szó nélkül és közöltem vele, hogy nem kérek a nevelési tanácsaiból, mert ez az én gyerekem és más a felfogásom az övénél. Erre felhívta anyumat, hogy nekem mekkora pofám van és hogy nem kíván látni egy darabig. Erre másnap beállít, mintha mi sem történt volna. Párom ki szokta osztani, de mintha fel sem fogná amit mondanak. Olyat meg sosem tennék meg, hogy nem engedem, hogy jöjjön hozzánk. A férjemnek ő az édesanyja és a férjemet a világért sem bántanám meg. Ismeri már mindenki, hogy milyen, de én lobbanékony természetű vagyok és így gyakori az, hogy finoman elküldöm a sunyiba és minden kezdődik előröl. Van még valaki ilyen helyzetben?

2012. máj. 14. 14:57
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom hasonló-nem ennyire durva, de azért vannak dolgok, amikről én is mesélhetnék.

Nekem csak egy valami vált be, iszonyat jó ellene. Eddig arra indult be, ha látta ideges leszek attól amit mond, vagy tesz. Átkalibráltam az agyamat. Mosolygok és megköszönöm neki, hogy gondolt ránk, kikérem a véleményét, meghallgatom a "jó" tanácsait.....Látnád :) Hogy nem tud rosszat mondani hirtelen :)

Annyira már nem is piszkál egy ideje.

2012. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Jobban járnék én is, ha nyugodtan mosolyogva venném a hülyeségeit, de egyenlőre még nem megy. És mondjuk egy olyan esetnél, mint a kajás sztori nem tudok mosolyogni. :-( Az a baj, hogy állandóan azon hergelem magam, hogy miért is kellene mindenkinek eltűrnie a viselkedését? Miért neki legyen igaza és tegyek úgy, mintha mi sem történt volna? Az a baj, hogy tudom ezt kellene tennem, de addig feszíti a húrt, hogy nem megy. És olyan mintha arra játszana, hogy ugorjunk össze a párommal. Sajnos volt már olyan, hogy nem durván, de hazaküldtem és párom nagyon haragudott. Később megbeszéltük, rájött igazam volt, de ugye anyuka nem úgy adta elő ahogy volt és bár kibékültünk, megbeszéltük a dolgokat, de volt előtte egy veszekedés, ami tüskét hagy. És sok ilyen nem tesz jót nekünk.
2012. máj. 14. 15:23
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én anyósom is az a típus, aki a szerinte a legjobb anya, mama, háziasszony, legjobban főz, legtisztább a lakása, legjobban nevel és legjobban ért a gyerekekhez is.

Nálunk is gond volt az elején, hogy állandóan küldte garmadában ételhordóban a kaját nekünk. De én megmondtam neki, hogy minden nagyon finom amit csinál, de én is imádok főzni és nagyon élvezem a háziasszony szerepet, legyen szíves ne fosszon meg tőle.


A gyereknevelés szintén. Imádom hogy anya lettem, köszönök minden tanácsot, de ő már legalább egyet felnevelt, kettőt is, most ezt a kicsit köszike de én szeretném. Ezt már persze nem ezekkel a szavakkal mondtam, itt már más taktikát választottam: bármit tanácsolt, zsigerből mondtam, hogy "köszi tudom." vagy: "köszi de én nem ezt szoktam". Ebből tudta, nincs szükség gyereknevelési tanácsra, max ha kérem. De nem szoktam. Mert annyira máshogy gondolkodunk, de ez most nem tartozik ide.


Segítési kényszer: nem sokszor voltak nálunk, de mindig be akart állni a konyhámba pakolászni. KImentem és határozottan, de kedvesen kértem, hogy köszönöm, de ne csinálja meg. Elkezdtünk szó-pingpongozni:

"De csak segítek."

"De köszönöm, nem kell."

"De nagyon szívesen teszem"

"De tényleg nem kell, köszönöm."

"De én szívesen megcsinálom, komolyan."

Na, erre meguntam a szó-pingpongot, és ezt mondtam: "Köszönöm, de nem csak udvariasságból kérlek, hogy ne csináld, hanem azért mert én szeretek rendet tartani a konyhámban, mert én tudom mit hol szeretek tartani."


Most már minden rendben etéren. Nem erőltet ránk kaját, nem szól bele a nevelésbe, viszont jó hangulatban beszélgetünk, és úgy érzem, most így minden rendben. Igazán rendesnek tartom, hogy tiszteletben tartotta amit végól kértem tőle, és elfogad engem anyának, háziasszonynak, egyenrangú nőnek. A két jelszó: határozott udvariasság.

2012. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
(ja, 2. voltam )
2012. máj. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Most egyébként azon gondolkozom, h az anyósoknál miért ilyen "általános" jelenség, hogy ők főznek a legjobban, a legtisztábbak, enni lehetne a földről náluk, te meg egy rendetlen, szétszórt vagy .....(mmint mi, a menyek). Közben meg...........?!?:)
2012. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Mert a fiús anyák sajnos gyakran ilyenek. Remélem ha fiam lesz és neki egyszer felesége, akkor nem ilyen leszek. Van előttem rossz példa... :) Egyébként ki fogom próbálni amit mondtál. Képzeld mi nem tegeződünk, nem is baj, de ő már azt is szóvá tette, hogy ő az anyósát anyukának hívja és nekem is így kellene. Mert ez a "szokás". Persze csak nála.
2012. máj. 14. 15:39
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egy cipőben járunk, sőt lehet még cserélnék is veled :). Anyós nálunk is borzalmas! Nekem van hogy gyomorgörcsöm van mikor tudom hogy jön, még ide se ért, de már kész vagyok, hogy megint milyen okoskodásokat, szúrkálódást hallgathatok tőle. Ráadásul ő olyan hogy nem a szemedbe mondja, alattomos egy dög úgy szeret furkálódni, hogy közben ártatlan kis teremtésnek tűnjön. Most én próbálok türelmes lenni és mindenre nemet mondani, udvariasan, nem húzom fel magam, mert a vitából én jövök ki rosszul, a saját fegyverével fogom legyőzni :D, mérhetetlen türelemmel és kedvességgel :). Udvariasan is vissza lehet utasítani és neked is azt javaslom, hogy neki is van mindenre válasza, hát legyen neked is, semmit ne hagyj rá, hanem kedves mosollyal vágj vissza. pl a kajás esetnél: nagyon kedves hogy hozott ebédet de én is főztem, finom és még meleg és ráadásul "Béla" (nem tudom a férjed nevét :))is így szereti, megkostólja, nem, nem baj akkor teszek vigyen vacsorára :P. és csak azért is tennék! :D
2012. máj. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!